Skocz do zawartości

E46 320d 2003 Elementy zawieszenia/hamulców i inne


rocket82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem użytkownikiem BMW E46 320d Touring z 2003 roku VIN WBAAP710X0PJ52539.

 

Przy zakupie byłem w serwisie ASO aby zrobić przegląd przedzakupowy. Poinformowali mnie, że do wymiany są następujące części (wraz z numerami):

 

33526750783 Amortyzatory (dziwne ten nr nie koresponduje z tym co www.realoem.com pokazuje... )

34216855154 Tarcze hamulcowe tyl

34216778168 Klocki hamulcowe tyl

34351164372 Czujnik klocków

33211229376 Osłona gumowa

 

Jeśli to możliwe chciałbym prosić o informację jakiej firmy BMW w swoich fabrykach (tudzież ASO) montuje powyższe (chodzi mi o oryginalne zamienniki czyli takie same części bez znaczka BMW - powinny być tańsze od tych z ASO). Prosił bym uprzejmie jeśli to możliwe o podanie nazw modelu lub nr części katalogowego wraz z nazwą producenta abym mógł odnaleźć powyższe.

 

PS. Przeglądałem forum już w odpowiedzi na to pytanie i zdecydowałem się je zadać bezpośrednio z tego powodu, że wiele postów zawiera informacje o doświadczeniach użytkowników z daną marką lub linki do nie aktualnych linków allego. Szukam poprostu informacji tak jak powiedziałem o konkretnych orginalnych częściach.

 

Mam też dodatkowe pytania:

 

Ostatnio zauważyłem, że czasem mam problem z odpaleniem samochodu. Gdy jest zimno ok -5C zdarza się, że samochód nie chce odpalić (zdarzyło się to jak narazie w przeciągu 2 miesięcy dwa razy) po podpięciu pod drugi samochód problem ustępuje i po kilku minutach "ładowania" odpala bez problemu. Akumulator był kupiony nowy o dużej pojemności latem 2012r. Nie zostawiam go na światłach itd. A wskaźnik napięcia czy tam naładowania po problemie z odpaleniem i następnie po 60km przejażdżce wykazał, że wszystko z nim jest ok i jest pełny. Może to świece?

 

Akcja dokładnie wygląda tak, że przekręcam kluczyk samochód kręci, kręci i nie odpala (2-3 próby) i nie ma siły się dalej kręcić. Mój tydzien jazdy wygladał tak:

 

pon-wto codziennie 10km

środa 150km

czw-pątek codziennie 10km

w sobotę poległ.

 

Mam też problem z podnoszeniem szyb w niskich temeraturach, silniczki nie mają siły ich podnieść gdy dojerzdżają do połowy, muszę ręką pomóc :)

 

Czy trzeba je wymienić? Jeśli tak to jeśli ktoś by się orientował jak się nazywają orginalne to byłym wdzięczny.

 

dziękuję z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie części zamiennych skontaktuj się z Mackiem:

www.czescidobmw.pl

 

W kwestii akumulatora (alternatora) sprawdź miernikiem poziom ładowania.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

..............................................................................................

Freude am fahren


Moje auto - http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=190785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję uprzejmie bardzo pomocne.

 

Jedno pytanko jak sprawdzić czy mam sportowe dostosowanie podwozia czy standardowe? Wiem, że po VIN chyba, ale w dekoderach pokazuje mi tylko wyposarzenie.

 

Druga sprawa jak rozumiem np. w amortyzatorach podane są Monroe, Sachs, Bilstein itd. oznacza to, że zamiennie są one używane przez BMW dlatego można je wszystkie traktować jako oryginały?

 

Dzięki raz jeszcze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg vin masz zwykły zawias, amortyzatory Sachs lub Bilstein, zależnie od majętności :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.