Skocz do zawartości

same problemy, kont. oleju swieci na zolto, swieci sie abs


Gwiezdny Seba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was!

Mam od roku be em ke e46 320d 1998r. przez zaniedbanie i brak czasu (praca jako monter...) mam troszkę problemów a chciałbym zrobić autko na cacy żeby mi służyło :D

a o to niektóre problemy wraz z opisem:

-wymieniłem olej syntetyk taki jaki był na ten sam z castrola (spuściłem stary i wlałem nowy + wymiana filtra oleju). jak odpalam autko przez parę sekund dłużej świeci mi kontrolka na czerwono :/

-jak skasować na info o serwisie i o wymianie oleju w tym modelu

-świeci się kontrolka oleju na żółto, nie zawsze bo czasami wcale, oczywiście podczas jazdy.

-gdy uwaliła mi się osłona piasty z przodu, zaświeciła się kontrolka abs i asc (bywało też, że zaświecało się przy odpaleniu silnika i nie chciało zgasnąć :/ dopiero po napompowaniu hamulca albo po paru krotnym naciśnięciu guzika asc nie wie czy to pomogło czy po prostu 3x lub 4x opaliłem auto.. gdy się nie świeci to asc działa normalnie O_o)

-niedawno miałem takie zajście kilkukrotnie bo chyba przez tydzień, że odpaliłem auto i po np ostrym przyśpieszeniu i potem zwolnieniu normalnym zwolnieniu gdy obroty spadły do 1,5k-2k włączał się tryb awaryjny i kopciło mi z rury, turbo nie działało 3,5k obrotów max

 

Help mee

 

 

viewtopic.php?f=69&t=117886

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta kontrolka, to rawdopodobnie dlatego ci sie na zolto swieci gdyz padl ci czujnik poziomu oleju problem bardzo czesty niestety i wsumie jesli oleju ci nie ubywa to nie warto sobie glowy zawracac. Z kolei na czerwono to juz mniej ciekawie bo ... ale to moze byc np. filtr paliwa ale moze byc cos powazniejszego.

Kasowanie serwisu to kombinacja guzika kasowania przebiegu i stacyjki ( poszukaj tego tamatu na forum ale w dziale porad ) ... generalnie to przytrzymaj ten przycisk i przelacz stacyjke na 1 poziom ... chwile poczekaj az zacznie ci migac olej pozniej musisz puscic i znow potwierdzic .. jest to dosc proste... poszukaj na forum badz

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odpaleniu szczególnie jak auto całą noc stało kontrolka swieci chwile na czerwono bo masz uszkodzony zaworek zwrotny w podstawie filtra oleju :D i olej zamiast zostać u góry silnika to sobie spływa cały na dół i po odpaleniu zanim wytworzy się cisnienie to świeci się na czerwono i głośno słychać klekot :D ja tak mam około 2/3sec pod odpaleniu. Jak auto ciepłe czy czesto odpalane to brak tego objawu :)

 

na zółto jak się swieci po odpaleniu i gaśnie po minucie czy tam 30 sec to znaczy czujnik poziomu oleju, być może zacznie sie swiecić na stałe na żółto jak uszkodzony. Mi sie zapalał i gasł. Sprawdzaj stan oleju i przy nastepnej wymianie wymien czujnik, bo jest on od spodu miski olejowej :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.