Skocz do zawartości

e46 330d 220km słabo ciągnie prosze o opinie filmik poniżej


tomekmax1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jestes pewien ze słabo przyspiesza? Według filmiku od 0-100 masz ok 7s ekonomizer dochodzi do 20l na kazdym biegu wiec wydaje mi sie ze jest ok. Masz jakies niepokojące Cie objawy ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz drugi taki twoj temat.

Pokaz wykres, parametry z inpy podstawowe dynamicznie zrobione przy paru predkosciach obrotowych, to Ci powiem gdzie masz problem.

 

Jak nie masz ani jednego, ani drugiego, to jest na forum sciezka odzyskiwania mocy, ktora powinies przejsc.

Wymiana wezykow podcisnienia, czyszczenie zaworkow, EGRa, dolotu, intercoolera itd itd.

 

Wciaz nie wiem jakiej innej rady oczekujesz, bo wyglada to tak, jakbys bardzo nie chcial rak pobrudzic, tylko dostac rade typu - wcisnij mocniej pedal gazu.

Masz okolo 7 sekund do setki wg filmu (uslizg kol slychac wiec troche ciezko to szacowac). Nie ma najmniejsze opcji, ze bedzie lepiej przy 220KM. Jak oczekujesz 5,5s to brakuje Ci okolo 80KM.

 

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/287/e46_330d.html

 

Seria ma z sekunde wiecej, wiec przyczyny szukalbym w tym, ze po prostu nie jestes zadowolony ze swojego auta i popadles wyraznie w paranoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wedlug ciebie 7s to dobry wynik to czemu inne auta przy mocy 220km maja 6s??

 

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e46/283/e46_330i.html

6,5 s 230KM i masa mniejsza o okolo 100kg. Ty masz okolo 7, moze ciutke ponizej.

 

http://www.bmw-tech.pl/bmw/seria_3/e90/2037/335d.html

6s to ma 286 konne 335d w budzie E90, ktora jest troche bardziej aerodynamiczna.

 

Jak wyzej, masz jakis dziwny kompleks zwiazany ze swoim autem.

Niestety drugi raz musze siegac po te same argumenty, co w poprzednim temacie.

 

Wtedy pisales, ze masz 215KM, teraz masz juz 220KM. Rosna te konie powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu po rak kolejny (wg mnie trzeci :shock: ) problem jest w tym, że kolega za późno zaczyna liczyć czas przyspieszenia na innych filmikach..ucieka mu 1 sekunda i problem gotowy :P więc polecam dokładnie przeanalizować "obce" filmiki i po problemie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mam wrazenie jakby niezbyt równo ciagła (tak jakby były bardzo delikatnie turbo dziury) ogladajac filmiki na yotube 220km powinno lepiej sie zbierac

Może zatankuj paliwka ,a nie ciskasz na rezerwie to przestanie przerywać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie jakby niezbyt równo ciagła (tak jakby były bardzo delikatnie turbo dziury) ogladajac filmiki na yotube 220km powinno lepiej sie zbierac

Może zatankuj paliwka ,a nie ciskasz na rezerwie to przestanie przerywać :mrgreen:

 

Dokładnie, jak dla mnie to skrajny debilizm jeździć dieslem na rezerwie! :shock: Wcześniej miałem E46 320d z 98 roku i starałem się nie doprowadzać do takich sytuacji (wiadomo czasem się zdarzyło, ale starałem się ich unikać i nie schodziłem nawet do połowy rezerwy!, kolejna sprawa - czy i kiedy wlałeś preparat do czyszczenia wtryskiwaczy OCZYWIŚCIE DLA DIESLA? I tóż polecam firmę STP, wlej na połowę zbiornika paliwa, bo piszą że na pełny ale na połowę lepiej jest bo się lepiej miesza.

 

A co do resztek paliwa - nie zdziw się jak pewnego dnia auto Ci stanie na drodze bo zatrzesz pompkę paliwa, wtedy zobaczysz czy warto było oszczędzać na ropie. Zrób tak jak ja Ci polecam i napisz czy pomogło. Też tak miałem że im mniej paliwa to autko troszkę mi przerywało, jak miałem 1/4 zbiornika to było ok a jak schodziło do rezerwy to tak się działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam schiz że mi fura nie jedzie, tyle że mi po miesiącu od kupna albo wirusa żadna nie jedzie, to samo z motorami.

Ale widzę kolega to mnie przebija.

Nie jeden na forum chciałby mieć taki skok prędkości jak ty na twoim filmiku, wiem to nie odniesienie.

Wyżej panowie dobre przykłady podali ... chyba że masz na myśli lekkiego typeRa ale rozumiem, że mowa była o bmw, które do piórkowo lekko zwiewnych nie należą.

A jak wiadomo, same konie to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jest to auto szybsze od Twojego? , a dlaczego Vettel jest szybszy od Webera w tym samym aucie? A Alonso od Fillipe?

 

I. Wolniej zmieniasz biegi

II . Za bardzo przeciągasz diesla. Nie ma sensu wchodzić na 4500 obr

III. On ma włączone DSC Ty nie

.....a tak poza tym ten drugi film to wajcha. Obroty nie pasują do dzwięku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na sam koniec dodam, ze on moze miec inne kapcie i wiecej koni.

Bo Ty nawet nie wiesz ile masz, tylko szacujesz na 215-220KM.

 

W dodatku dobrze Ci auto idzie i tylko szukasz dziury w calym. Chcialbys miec osiagi jak 335d ktore ma o 70 kucy wiecej niz ty i ciagnie od samego dolu, bo ma dwie turbiny, to musisz niestety dozbierac.

Albo wymienic samochod na 204 konne 330d i robic na wtryskach od 335d na 290-300KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony to akurat ma chyba takie same bo obroty pokrywają się z prędkością. Niebagatelne znaczenie ma np czołowy wiatr przy większej prędkości, wysokość nad poziomem morza i chyba największe...temperatura powietrza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.