Skocz do zawartości

[320D] Touring, woda w schowku na lewarek i w tl drzwiach.


Przem777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety przy okazji dzisiejszej intensywnej ulewy, wyszły mi dwie nieszczelności. Jedna to tylne lewe drzwi, druga to?? Wiem tylko gdzie się woda zbiera, a mianowicie w podstawce na trójkąt ostrzegawczy i obok niej w schowku na lewarek, czyli po lewej stronie bagażnika. Przypominam że to tourning :)

Boczek drzwi już rozebrałem i wiadomo już, że gąbka była odklejona od dołu drzwi. Zapewne, gdyby nie ta nieszczelność, to by z drzwi nie wyszło do środka, tylko spłynęłoby do odpływów, prawda? Jednak zastanawiam się, czy normalnym jest, że ogólnie sporo wilgoci jest w drzwiach? Nie mam na myśli stojącej wody, bo odprowadzenie jest czyste, ale ogólnie ścianki są zroszone. Spore krople też wisiały na prowadnicy od szyby. Jest sens próbować to uszczelniać? Czy to normalne?

 

Gorzej sprawa się ma z bagażnikiem. Nie mam pojęcia skąd cieknie do bagażnika. Delikatnie wilgotna jest czarna mata w lewym schowku, przechowywana tam szmatka też była wilgotna. Osłonka schowka sucha, ścianki powyżej schowka suche i bez zacieków, płyta bagażnika sucha, powyżej pudełka trójkąta sucho, lampy suche... Nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Może znacie jakieś słabe lub prawdopodobne miejsca nieszczelności.

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo w bagażniku po lewej stronie tam gdzie trójką czasem stoi woda, po prawej stronie gdzie aku też raz mi się zdarzyło. Nie wiem gdzie szukać nieszczelności, jedyne wyjście to chyba rozebrać plastiki schować się w bagażniku a druga osoba niech polewa samochód. Odnośnie pianki w drzwiach to standard u mnie z przodu od pasażera to samo. Już zamówiłem nowe spinki i piankę i na pocieszenie powiem e nie musicie szukać żadnego specjalnego kleju gdyż ta masa klejąca jest dostępna na metry w ASO BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie macie kabla od anteny cb przytrzaśniętego uszczelką tylnej klapy ?

mi tak zalało jak wam ale zmieniłem miejsce kabla od anteny i woda mi nie leci do bagażnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podkleiłem gąbkę, teraz czekam na efekty. Klej bezbarwny, elastyczny, do tworzyw sztucznych, metali, nie wchodzi w reakcje z lakierem. Pożyjemy, zobaczymy. Martwi mnie jeszcze to, że odpływ z drzwi wylewa wodę na próg, a ta stoi pod listwą ozdobną, plastikową. Listwa jest mocowana do progu, a więc jest otworek i co... może się dostać woda do progów i kiszka... słuszne me obawy?

A co z zarosiałymi drzwiami, to normalne?

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wody w bagażniku. Czy rynna, która jest nad szybą (element plastikowy nad uszczelką szyby bocznej bagażnika) musi szczelnie przylegać do karoserii? U mnie w pewnym miejscu nieco odstaje i widać jakąś białą spinkę. Oczywiście woda się tam dostanie i co z nią dalej? Ma stamtąd jakieś kulturalne ujście, czy może spływa po słupku i przedostaje się do wnętrza?
Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim przypadku miałem mokre tylne siedzenia i wykładzinę okazało się że woda dostaje się przez otwory montażowe do mocowania relingów na dachu, u mnie ich nie ma. Po zdjęciu listwy dachowej okazało się że otwory montażowe były zalane silikonem i tamtędy sączyła się woda. Chyba ktoś je musiał wcześniej zdemontować, wkręciłem w ich miejsce śruby z silikonem na razie jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal walka trwa z tylnymi lewymi drzwiami.

Mata wygłuszająco-uszczelniająca jest przyklejona bez żadnych wątpliwości, porządnie. Mimo to niewielki deszcz spadł i już pojawiła się woda na łączeniu osłonek plastikowych wewnątrz na progu (ta duża co maskuje słupek i ta mniejsza co chowa się pod kanapą) i na futerkowej uszczelce. Ponieważ już podłożyłem na wszelki wypadek gazetę pod te plastiki, to i gazeta była mokra...

Mokra jest też powierzchnia styku uszczelki tej na drzwiach z karoserią i na drzwiach tam gdzie przylega uszczelka z karoserii. Są to zebrane krople na lakierze. Mokro wokół plastiku na zewnętrznej części progu, ale to jeszcze ujdzie. Jednak nie mam pojęcia jak dostaje się woda do wewnątrz na te plastiki? Od góry odpada, obie uszczelki całe i nie powycierane. Dla jasności krople na drzwiach są tam gdzie przylega uszczelka, ale między tapicerką, a linią kropelek sucho... Oszaleć można. :mad2:

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest sukces z tylnymi drzwiami. Okazało się, że pewność to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić :D . Otóż rzetelna robota była do czasu, zanim docisnąłem tapicerkę, która (być może zbyt szybko założona) wywarła nacisk na matę, a ta przesunęła się z masą uszczelniającą. Zdjąłem boczek, polałem z butelki i jest sprawca. Dziurka wielkości 1x2mm, ale wystarczyło... Po ponownym uszczelnieniu spokój.

Nadal nie rozwiązana kwestia bagażnika. Ta sama metoda, z butelką nie dała wyników. Myjnia też jest za cienka :) .Czekam na jesień...

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.