Skocz do zawartości

e45 318d 116km 2002 drżenie przy 2 tys obr dymienie


bmw.wawa

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Mam nadzieje że któryś z was koledzy mi pomoże. Od 2 miesięcy nie mogę wyleczyć swojego bmw i już nie mam zadnego ponysłu. Problem jest tego typu, że jak się gwałtownie doda gazu bez różnicy czy na postoju czy w trakcie jazdy to auto drży tak jakby silnik gubił któryś cylinder i przy tym mocno dymi na czarno. Wtryski podmieniane już 3 komplety, zmieniony płyny filtry oleje, na komputerze żadnych błedów. Wszystkie parametry ok. Kąt wtrysku zadany= rządany, doładowanie odpowiednie, przepływomierz równiez sprawny.

 

BMW E46 318d 2002 stary silnik na pompie vp44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa wtryskowa regenerowana, poza tym z informacji jakie uzyskałem ta pompa jest jedno głowicowa i jest jedna sekcja rozdzielająca paliwo także nie może być winą pompy to że gubi któryś cylinder.? Macie może kogoś dobrego i sprawdzonego w warszawie kto lubi takie zagadki rozwiązywać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz namiary na mechanikow.

 

viewtopic.php?f=10&t=5734&start=1335

 

Dobre rzeczy slyszalem o Adamie z ACS.

 

Auto Classic Service

Adam Kunc

Raszyn Jasna 4

 

Tak generalnie to twoj problem jest dziwny bo w dieslu nie moze sobie ot tak jeden cylinder wypadac.

To silnik o zaplonie samoczynnym wiec jak sie kreci to sie kreci. Poza tym jakby wypadal to pewnie zawsze a nie w jakims scisle okreslonym zakresie obrotow.

 

Moim zdaniem masz turbo walniete. Prawdopodobnie albo elektrozawor albo kierowncie zapieczone, albo w ogole puscily w nim uszczelnienia.

Przyjrzalbym sie tez odmie. Pewnie masz filterek i jak nie wymieniales to nikt tego wczesniej nie robil. No i EGR co najmniej przeczyscil. Wlacznie z elektrozaworkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest jedna komora wysokiego ciśnienia, ale pompa promieniowa rozdziela dawki na poszczególne cylindry. Jeśli spada ciśnienie w komorze z powodu niesprawnego elektrozaworu sterującego dawką paliwa to masz właśnie takie problemy. Jeżeli FAKTYCZNIE badanie live data pod obciążeniem wskazuje na precyzyjne odniesienie wartości uzyskanych do oczekiwanych to moim zdaniem będzie uszkodzona pompa.

 

W M47 INPA daje bardzo pobieżne informacje i tak naprawdę trzeba się trochę naoglądać logów tego modelu, aby właściwie interpretować dane. Tutaj z pomocą przychodzi DIS lub carsoft. Drugim sprawcą może być właśnie niesprawna turbina, ale to potwierdzą lub obalą testy pomiarowe i mechaniczne.

 

Podsumowując mnóstwo rzeczy do sprawdzenia i ewentualnej wymiany. Objaw typowego niedoładowania, ale informujesz, że boost jak i masa powietrza są w normie pomiaru. Do tego "wypadanie zapłonu" świadczące o braku odpowiedniego składu mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odma wymieniona na samym poczatku, razem ze swiecami, rurkami przelewowymi, olejem filtrami itp itd....

ale co w turbinie mogło by być nie sprawne co powodowało by drżenie(wypadanie któregoś cylindra)? i dymienie na czarno. dodam, że przy delikatnym rozpędzaniu auta nie ma tego jedynie jak się wciśnie pedał i ciagnie mocno pod obciązeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło pasowe zmienione na samym początku bo było uszkodzone, koło dwumasowe też wymienione profilaktycznie. Na pedale sprzęgła nic nie czuć także to napewno nie ze sprzęgła. A co do nagrania to niestety nie mam możliwości zrobienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.