Skocz do zawartości

Niezwykle problematyczna 320


sylwuss1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie . Jestem nowa użytkowniczka forum :) i potrzebuje pomocy bo szczerze powiedziawszy sama już nie mam pomysłów .

A wiec 2 misiach temu weszłam w posiadanie BMW E46 320d Z 2000r . Moja radość z kupna wyjątkowo zadbanego auta nie potrwała zbyt długo na początek po 2 tygodniach zerwało paski wieloklinowe długi i krótki . Przyczyna zerwania pasków była pompa wody która się zepsuła , Po wymianie pompy wymianie pasków i dolaniu płynu chłodniczego Bawarka pojeździła cały tydzień !!!!!! Awaria hamulców tzn nie dokładnie trzasnęła miedziana rurka która znajduje się za tylnym lewym kołem , oczywiście wyciek płynu hamulcowego . Po naprawie kontrolka awarii hamulców nadal się świeci do tego kontrolka akumulatora miga pulsacyjne i w dniu wczorajszym zauważyłam po przejechaniu 1KM ponowny wyciek wody i ten sam problem z mała rurka za kołem z prawej strony Pffff . Pompa założona nowe paski wieloklinowe nowe no a co do rurki która przeciekała została zrobiona w garażu w którym facet naprawia same bmw , zgarną 200 EURO i tak naprawdę gówno zrobił nie dolał płynu hamulcowego i chyba nawet nie odpowietrzył hamulców to była lewa strona a teraz prawa podobnie cieknie . I następna rzecz klimatyzacja nie chłodzi w samochodzie po włączeniu klimy tylko weje suche gorące powietrze . Bardzo proszę o pomoc , podpowiedz jeszcze sprawdzę jak rolka klimatyzacji chodzi bo szczerze powiedziawszy nie sprawdzałam czy działa prawidłowo dziękuje z góry pozdrawiam . PS Jeśli kiedykolwiek będziecie w Belgii omijajcie garaż bmw w miejscowości Lebbeke garaż nazywa się Luk de smedt . Gararzysta zdziera z ludzi kasę i handluje autami które wyglądają ładnie z zewnątrz bo jak widać po moim przykładzie masy problemow z autem ktore mam zaledwie 2 miesiące Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tzn jak mamy pomoc? Ewidentnie odwalona fuszerka przez garaz. Reklamuj i tyle. U nich kupilas to auto? Jak tak to powinnas dostac gwarancje przynajmniej na miesiac lub na 3 miesiace. I co w tymczasie sie spiepszy to oni powinni naprawiac za darmoche. No chyba ze nie chcialas gwarancji ale za to zeszli z ceny auta.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w rodzinie Sylwuss1 :wink:

 

Ewidentnie brak wiedzy i doświadczenia u tego "fAcHoFcA". Do sprawdzenia masz wyjście z pompy hamulcowej czy tam gdzie są dokręcone przewody hamulcowe nie cieknie i po prostu nie spływa do najniższego miejsca, ewentualnie wymiana przewodu hamulcowego. Do tego wymiana płynu hamulcowego DOT4 + odpowietrzenie układu. Jeśli klocki hamulcowe nie są zużyte - tj czujnik zużycia nie został przerwany to kontrolkę hebli skasujesz wsiadając do auta i na przełączonym kluczyka na pozycję 2 (kontrolki) wciskasz i przytrzymujesz przez ok 25 sekund pedał hamulca. Po tym czasie kontrolka powinna zgasnąć. Pulsowanie kontrolki akumulatora to ślizgający się pasek spowodowane wyciekiem płynu na niego lub uszkodzonym napinaczem układu pasowego. Pompa powinna mieć wymienioną podkładkę i dodatkowo połączenie zabezpieczone klejem typu Loctite nr 2 ze schematu ---> http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2105&hg=11&fg=35. Wyciek może być również z termostatu, ale to musiałby obejrzeć ktoś ogarnięty. Klimatyzacja do sprawdzenia na ciśnienie i zawartość czynnika, ale wydaje mi się że będzie to wina braku freonu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec rolka klimatyzacji unieruchomiona środek ruchomy a na zewnątrz pasek się ślizga po sztywnej rolce , hamulce wyciek z przewodu hamulcowego pompa jest jednak okej . Rurka idąca od wlewu płynu chłodniczego nad pompa dokładnie lekko z lewej strony pompy tam gdzieś jest dziura po naciśnięciu i puszczeniu kilka razy pokazały się kropelki wiec trochę będę musiała się pogrzebać ... A w tym garażu trefnym owszem dają gwarancje jest to kontrola techniczna potrzebna do zarejestrowania auta jest ważna rok wiadomo ze pic na wodę foto montaż wystawiony papiery wystawione klient pocieszy się trochę i przykra niespodzianka . Dzięki bardzo za każda rade i nowa wiedzę jestem super wdzięczna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego strzał w 10 dokładnie z tego schematu wygląda to tak jak by termostat później dokładniej sprawdzę czy to rurka czy termostat , bez wymontowania wentylatora i odpiecia kilku rurek to ja nie wiele tam zobaczę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co innego kontrola do zrobienia przegladu a co innego gwarancja. przewaznie garaze daja ta gwarancje rozruchowa na miesiac dwa lub trzy. I jezeli cos sie w aucie w tym czasie posypie to naprawiaja na swoj koszt. Chyba ze sie z tego zrezygnuje to sprzedadza auto jeszcze troche taniej. No chyba ze ten garaz nie ma w zwyczaju dawania jakiejkolwiek gwarancji. Ja bym wrocil gdzie ci wymieniali pompe i przewod hamulcowy i niech poprawiaja w koncu zaplacilas za usluge ktora zle wykonali. Ruszysz sama to ci powiedza ze przez to ze zaczelas grzebac cieknie i znow bedziesz miec koszta.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompę wymieniał mi znajomy mechanik pompa nie cieknie pierwsze przypuszczenia były takie a pompę wymieniał jak mi się zerwały paski . Popapraniec z garażu wymienił tylko lewy tył i to nie przewód ciekł kawałek miedzianej rurki po zdjęciu kola bardzo dokładnie ja widać a teraz cieknie prawy tylny i to cieknie przewód hamulców który jak zauważyłam już dawno prosił o wymianę ... Nie chce już wieść bawarki do tego flamandzkiego ćwoka , wystarczy ze ta rurkę wymienił tak ze niech go chu* , ślimak nawet nie dolał płynu hamulcowego chociaż myślę ze przy wymianie nalanie płynu hamulcowego to standard .... no i następna rzecz hamulce byly zapowietrzone wiec prawdopodobnie to dokończyło życie prawego przewodu hamulcowego .

A jeśli chodzi o gwarancje to tak można wziąć auto bez kontroli technicznej i wtedy na własna rękę robię kontrole techniczna i to co nie przechodzi testu wymienia garazysta u ktorego kupuje sie autko po wymianie i ponownej kontroli garazysta nie wystawia kolejnej gwarancji ja wzięłam odrazu z roczna kontrola uważając ze jeśli jest po kontroli to wszystko jest okey i się przejechałam . Oczywiście nie wszystkie auto garaże maja te same zasady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.