Skocz do zawartości

E46 318ti 2001 gaśnie na zimnym


sebflu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nie mały problem z moją BMką grzebało przy niej już kilku mechaników i nic, auto gaśnie na zimnym silniku, jak chce ruszyć rano dodam gazu to gaśnie, jak je pogazuję trochę żeby silnik się nagrzał to strasznie nim rzuca check engine zaczyna migać i po czasie przestaje wydaje mi się że silnik pracuje strasznie ciężko nie jestem znawcą aut więc piszę do was o jakieś porady opinie a poniżej napiszę co mi powymieniali, a i dodam że auto było podpinane nie raz pod komputer.

 

Próbuję sam do tego dojść bo widzę że ci wszyscy mechanicy sami chyba nie wiedzą co robią mówią że już wszystko ok auto nie gaśnie, poczytałem trochę tutaj tematów i się tak zastanawiam czy to może być wina wtryskiwaczy silnik dostaje za mało paliwa, dusi się, albo kolejna możliwość że dostaje za dużo paliwa i się zalewa ? chociaż tak z obserwacji pracy silnika wydaje mi się że pracuje ciężko jak by paliwa nie dostawał pompa niby sprawna sprawdzał mi to kolega. BMka jest w gazie, jeżdziłem jakiś czas na samej benzynie i nie ma różnicy rano zawsze jest to samo.

 

 

Wymienione części:

Filtr oleju

filtr powietrza

filtr paliwa

olej

opaska przegubu

zestaw rozrządu łańcuch+elementy

uszczelka pokrywy zaworowej

uszczelka miski olejowej

simering wału kor.

napinacz pompy

oring

łożysko z pangwia gumowa

tulejka czujnika nastawnika wałka rozrz.

wymiana tulejki

mycie silnika

przystawki filtra oleju i chłodnicy

czujnik położenia wałka rozrządu wlotow.

wymiana silniczka pompy powietrza dolot.

rura dolotowa układu ssącego

płukanie układu paliwowego

czyszczenie wtryskiwaczy

montaż i demontaż wtryskiwaczy

usunięcie nieszczelności układu dolotowego

świece

2 cewki

 

Za wszelkie rady bardzo dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój brat w swojej 318i ma identyczne objawy :) tu opisuje swój problem

viewtopic.php?f=69&t=224794

 

jak widzisz po ostatnich postach przyczyną jest zbyt duże ciśnienie oleju. podejrzewam że przyczyną będzie zawór regulujący w pompie oleju. przymierzam się do zdjęcia miski olejowej jak tylko będę miał więcej czasu i zobaczę co tam jest grane. Tobie też polecam sprawdzenie ciśnienia oleju :)

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja tutaj bym raczej obstawiał zły skład mieszanki. Ewentualnie złą regulację LPG.

Nie napisałeś ile jeździłeś na samej benzynie, ale jeśli masz źle wyregulowane LPG to będą problemy też na PB.

U mnie w e46 też migał check jak u Ciebie, ale na LPG (gdy padł jeden wtrysk i dawał za dużo gazu) i oznaczało to za bogatą mieszankę.

Co do gaśnięcia i problemów z odpalaniem to przyjrzałbym się czujnikom wału i wałków rozrządu, pisałeś że wymieniałeś - na oryginał?

Jaki błąd pokazuje po miganiu check'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystkie części nowe, nie wiem jaki błąd bo to co stwierdzali mechanicy to wymieniali, gaz miałem ustawiany nie raz i to auto nawet stało po tydzień, dwa u gaziarza twierdzą że gaz jest dobrze ustawiony, zobaczę czy kolega z pierwszego posta sobie z tym poradzi sprawdzając ten zwór regulujący :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazła się przyczyna wczoraj :) wyjęliśmy misę olejową i cały zespół olejowy tj pompę oleju z wałkami wyrównoważającymi i tak jak myślałem zawór w pompie oleju był zblokowany a zblokował go kawałek plastikowej prowadnicy łańcucha rozrządu i widać po tłoku że się przycierał. zamówiłem dziś nowy zawór i szynę łańcuszka pompy oleju. na wtorek części będą. odezwę się po złożeniu w jakim stopniu pomogło :)

 

ps okazało się że ktoś tam już paluchy pchał bo wg mnie wałki wyrównoważające były źle ustawione i silnik faktycznie wcześniej nie pracował zbyt równo.

"Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić - to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.