Skocz do zawartości

Wlot powietrza na filtr 320d


imbirdrift

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się, czy ktoś z was przerabiał kiedyś temat dolotu powietrza na filtr w e46 320d przed i po lifcie a modelem e90 320d. Mianowicie chodzi mi o część nr 13 zamontowane w e90

http://ills.bmwfans.info/35de.png

a część nr 4 zamontowaną w e46

http://ills.bmwfans.info/1y4p.png

dziwi mnie że jest tam taka ogromna zwężka na tym plastiku a później z niej zrezygnowano na rzecz swobodnego napływu strumienia powietrza na filtr.

Czy ktoś z was uciął ten stożek i zauważył lepsze objawy takie jak chociażby zmniejszone zużycie paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A ciekawa sprawa ,musze obciąć ten stożek i zobaczymy czy coś się zmieni :D

i tak ta harmonijka wchodzi do końca

 

 

i jak kolego, obciąłeś ten stożek i zauważyłeś różnicę? Ja go też usunąłem i widzę że podczas jazdy wreszcie na ekonomizerze podczas jazdy pojawia mi się wartość 5l/100km. średnie spalanie na trasie koło 6 - 6,5 l a przedtem ponad 7 l (skrzynia automat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenie ale nie chce mi sie wierzyć aby konstruktor tak sie machnął i zrobił za mały przekrój dolotu do filtra jak na potrzeby silnika.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawa sprawa ,musze obciąć ten stożek i zobaczymy czy coś się zmieni :D

i tak ta harmonijka wchodzi do końca

 

 

i jak kolego, obciąłeś ten stożek i zauważyłeś różnicę? Ja go też usunąłem i widzę że podczas jazdy wreszcie na ekonomizerze podczas jazdy pojawia mi się wartość 5l/100km. średnie spalanie na trasie koło 6 - 6,5 l a przedtem ponad 7 l (skrzynia automat)

 

Jeszcze nie obciąłem nie miałem czasu za bardzo ,ale jak znajde chwile to obetnę i napisze czy coś się zmienilo ale ja mam manuala i na trasie spala mi 5,7l a w mieście 7,4l latem oczywiście zimą nie sprawdzałem ale napewno więcej bo webasto codziennie chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go też usunąłem i widzę że podczas jazdy wreszcie na ekonomizerze podczas jazdy pojawia mi się wartość 5l/100km. średnie spalanie na trasie koło 6 - 6,5 l a przedtem ponad 7 l (skrzynia automat)

To chyba w pobożne życzenie aby po modyfikacji dolotu powietrza tak sie poprawiło.

nad składem mieszanki paliwa czuwa sztab specjalistów i sie głowią nad tym żeby nie była za uboga ani za bogata, w dobrze działającym układzie to te wyżej wymienione modyfikacje nie powinny mieć znaczenia.

Jednak jeśli układ dolotowy nie jest drożny i silnik dostaje za mały strumień powietrza to taka modyfikacja może wymusić zwiększony dopływ powietrza co ewentualnie przywróci prawidłowe funkcjonowanie silnika.

To tyle odnośnie teorii a w praktyce to trzeba by kilkakrotnie porobić odpowiednie pomiary z układem bez modyfikacji i po modyfikacji na kilku autach.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A zauważyliście że wszystkie auta turbo ( w specyfikacji sportowej) posiadają filtr powietrza o dużej powierzchni bezpośrednio przy turbinie. Dzisiaj zrobiłem 300 km ode mnie do Koszalina i z powrotem, trochę się tez po tym Koszalinie pokrecilem. Spalanie 6,6 l/100 km. wcześniej na tej samej trasie spalanie około 7,5 l ( prędkość 100-120 i przez wioski ok 50 km/h bo fotoradary - czyli cykl mieszany). Ta zwezka o której kolega pisał może mięć zastosowanie ale w silnikach wolnossacych? Z tego co wiem oszczedniejsze w spalaniu są e90 niż e46. Budowa dolotu jest prawie taka sama, tylko tu jest właśnie ta mała różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a przy jakiej temperaturze zewnętrznej miałeś +7 i dzisiaj +6 ....... w e9X faktycznie zwężki nie ma ale jest "strasznie lipny" łącznik który z czasem się kurczy/kruszy itd. itd. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.