Skocz do zawartości

drgania przy przyspieszaniu


paweł1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeczytałem już nie wiem ile stron od tego problemu ale nadal nic nie wiem kupiłem bmw e 46 2.0 d 136 km 2001 r z drganiami przy przyspieszaniu tak ok w granicach 40-60km/h no ok na kanał tylna podpora wału rozwalona łożysko w ogóle się nie kręciło :shock: mimo iż zamiennik firmy chyba swag czy jakoś tak za 215 zl montaż wału z powrotem i jazda te drgania porównałbym do masakrycznego walenia ustały montaż wału podzespołów i jazda ALE przy wyjęciu całego wału od skrzyni po most nie zaznaczyliśmy położenia tzn (kumpel wykręcał ja z wałem odszedłem po dwóch krokach trzymając w tej samej pozycji wróciłem nie zmieniałem jego położenia a może jednak o ząbek nie wiem zaznaczyliśmy :( ) teraz jak jadę do trzeciego biegu ok 4 i 5 jak ma niskie obroty i duże obciążenia wału trzęsie budą . Nadmieniam krzyżaki ok tylna podpora wału nówka pomogła ale w poprzednim zakresie drgań , guma- tłumik drgań delikatnie popękana ale ori tzn nie aż tak mocno ale jak zacznę ją naprężać dość mocno to widać ślady zużycia jakieś pomysły ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w korepetycje z zakresu gramatyki, to na początek, bo do tego dzieła, co je spłodziłeś to nawet studia nie są w stanie przygotować...

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Ci wcześniej telepało

guma- tłumik drgań delikatnie popękana ale ori tzn nie aż tak mocno ale jak zacznę ją naprężać dość mocno to widać ślady zużycia
wszystko możesz mieć nadwyrężone, powymieniaj wszystkie gumy oraz sprawdź mocowania.

Jak sie da to nagraj.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy skrzyni lub dyfrze obrócisz względem poprzedniego ustawienia nic się dziać nie powinno, natomiast gdy przy podporze obrócisz na wieloklinie - wał do wyważenia.

 

btw. dałeś za podporę 215zł, a ori bmw kosztuje w granicach 360zł...

btw2. Ciekawe ile ten "swag" polata? Miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swag to nic innego jak Febi / ZF, więc nie jest to najgorszy możliwy zamiennik. Trochę polata. Natomiast najczęściej tak się dzieje, że wał wpada w wibracje jak pouszkadzane są krzyżaki. I tutaj najlepiej wrzucić wał na wyważarkę, ale też sprawdzić zakres ruchu i centrowanie gniazd krzyżaka. Ciekawe jest, że może on nie mieć luzów wyczuwalnych ręką, ale przy napędzie zaczyna robić krecią robotę.

None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!


//Potrzebujesz podpiąć się pod kompa? Daj znać. Pomogę za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Jeśli przy skrzyni lub dyfrze obrócisz względem poprzedniego ustawienia nic się dziać nie powinno, natomiast gdy przy podporze obrócisz na wieloklinie - wał do wyważenia.

 

btw. dałeś za podporę 215zł, a ori bmw kosztuje w granicach 360zł...

btw2. Ciekawe ile ten "swag" polata? Miesiąc?

I tu pytanie, bo różne są wypowiedzi, tak na zdrowy rozum powinno być, przeciez nie wyważa sie ze skrzynią i mostem, ale sam wał ,wiec nie ma znaczenia jak później sie zamontuje do skrzyni i mostu. Jak sie mylę to niech ktoś sprostuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.