Skocz do zawartości

330i Drążek zmiany biegów bije


Adrian A-One

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

jestem świeżo po wymianie sprzęgła. Kilka dni jeździłem normalnie (czyt. spokojnie), żeby wszystko się spasowało, ułożyło (choć pewnie to tylko mit) i dzisiaj chciałem poczuć jak łapie nowe sprzęgło. Na jedynce czuć mocne bicie drążka zmiany biegów, dwójka to samo, ale słabiej, trójka już jest ok. Jutro dzwonię, a w najbliższym czasie wybieram się do mechanika, ale może podpowiecie co to może być? Jak pytałem w jakim stanie jest koło dwumasowe dostałem odpowiedź (a nawet nie pytałem tylko sam powiedział): na szczęście się trzyma, bo koszty byłyby dużo większe.

 

Jest szansa, że coś jest źle zrobione przy sprzęgle czy czeka mnie zupełnie inny temat?

Edytowane przez Adrian A-One
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po diagnozie okazało się, że problemem prawdopodobnie jest część z nr 6:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BS51&mospid=47605&btnr=26_0197&hg=26&fg=10

 

czyli gumowa tzw. tarcza przegubowa (jak dobrze znalazłem część, ale chyba tak ;) ) Jest trochę popękana, w sumie zaskoczony jestem, że tak drobne uszkodzenie może powodować coś takiego.

 

Jeżeli nic nie będę pisał w temacie to dla następnych z tym problemem: to był powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wracam do tematu. Nic nie bije z tyłu, jednak na jedynce dźwignia bije na boki. Na innych biegach nie zauważyłem.

 

Ponadto: ruszając na jedynce dochodzi odgłos jakby ktoś próbował wrzucić wsteczny w trakcie toczenia się kół. Mniejsza intensywność tego dźwięku, ale jednak.

 

Jakieś propozycje?

Poprzedni problem został rozwiązany i to raczej na pewno nie to samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.