Skocz do zawartości

POMOCY problem z 320d - po włączeniu klimy auto się gotuje!!


asiaprymus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi pomóc? Potrzebuję dobrego elektryka od BMW. Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym lub nieszczęśliwym posiadaczem BMW E46 z silnikiem 2000 diesel'a. Auto sprowadziłem trochę zaniedbane lecz jako jeżdżące bezwypadkowe. Niestety po tygodniu jeżdżenia zaczęły się problemy. W jednym z korków auto się zagotowało i wysadziło wodę. Byłem u kilku magików którzy na chybił trafił strzelali: uszczelka pod głowicą, wentylator, itp. Jeden z nich wymienił mi zawór recyrkulacji spalin bo podobno był pęknięty. Odebrałem ale auto nadal ma problemy. Byłem u fachowców od klimy i stwierdzili że wentylator nie chodzi prawidłowo na wszystkich prędkościach i rośnie ciśnienie gazu. Gdy klima jest wyłączona wszystko jest ok-auto trzyma temperaturę przed połową wskaźnika. Gdy klima jest załączona wentylator zaczyna dziwnie się włączać i wyłączać (bardzo krótko wentyluje) i w dużych temperaturach i korkach auto wyżuca wodę i gotuje się. Proszę o jakąś pomoc!!!

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli auto ma przejechane wiecej niz 100tys km proponuje wymienic pompe wody i termostat.

 

To ze wlaczona klima dziwnie sie zachowywuje moze byc spowodowane niewlasciwym cisnieniem czynnika chlodzacego w ukladzie. Prawdopodobnie cisnienie jest za male dlatego kompresor wlacza i wylacza sie w krotkich odstepach czasu. Gdyby cisnienia nie bylo wogole wowczas elektronika nie wlaczyla by go wogole.

 

Kompresor AC jest dodatkowym obciazeniem dla silnika (szczegolnie o malej pojemnosci) przez co przyspiesza proces przegrzewania sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Muszę dokładnie przejżeć to auto u dobrego elektryka. W serwisie klimy wymienili mi gaz i układ jest teraz dobrze napełniony. Niestety nadal uważam że jest to wina klimy lub jakiegoś sterowania wentylatorem, ponieważ bez włączonej klimy wentylator pracuje prawidłowo i nigdy auto się nie grzeje. Przy klimie potrafi się nie włączyć wcale przez długi okres lub włączyć się na kilka sekund. W takim przypadku ciśnienie w układzie klimatyzacji cały czas rośnie do ponad 20 atmosfer (a w BMW powinna pracować przy 12 atmosferach). Sądzę, że gdyby to było coś z termostatem lub pompą grzał by się i bez klimy, atak się nigdy nie stało. Myślałem, że ktoś miał taki przypadek!?

HELP ME!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tak na logikę to masz padnięty drugi bieg wentylatora. Dlatego przy klimie w korku wogóle nie chodzi, jak przejedziesz kawałek auto sie schłodzi to wentylator przechodzi na 1 bieg i wtedy troche działa, ciśnienie wzrasta w układzie załącza drugi co u ciebie skutkuje wyłączeniem wentylatora... to tak moim zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiska w tym modelu tylko wystepuje przy automatycznej skrzyni biegow. na paczatku sprawdz wentylator, u mnie jak wlacze klime i jest goracao wlacza sie drugi bieg tzn kreci sie szybciej, oprocz tego moze masz cos z termostatem, to tez sprawdz. a klima dobrze chodzi??? moze miales cos kombinowane przy chlodnicy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.