Skocz do zawartości

Silnik z 320d 2002r 150KM można zastąpić nowszym lub z 120d?


zaryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

"padł" mi silnik :cry2: w 320d z 2002 roku 150KM (wypalił sie tłok :( ) i muszę go wymienić . Szukam takiego drugiego silnika (komletnego), ale są też w ofercie silniki nowsze od tego mojego z 2002 roku, jest też od 120d z 2005r. Proszę Was o pomoc, czy będzie pasował taki silnik z młodszego rocznika albo ten od 120d (163KM)? Z tego co wiem to w 320d w 2004 zmienili ze sterowaniem turbiny na elektryczne, ale może jest jakis na to jakis sposób , żeby to zgrać :D

 

Dzieki i pozdrawiam

zaryl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wiele pomoge, ale szukaj raczej M47N z takiego autka jak masz, a i tak pewnie bedzie problem ze zgraniem elektroniki

Już sobie "odpuściłem ten ze 120d i szukam od E46, ale do końca nie wiem czy będzie pasował jakiś młodszy rocznikiem, np 2005. Wydaje mi się, że jeśli "goły" silnik to będzie to samo, ale jak bym kupił kompletny to nie wiem czy osprzęt będzie współgrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

czy silnik (kompletny) od X3 2.0d 150 KM będzie pasował do E-46 320d (150KM). Bo na "oko" wyglądają tak samo, różnicę widać jedynie w misce olejowej gdzie w X3 przechodzi chyba jakiś wałek (pewnie do "pędzenia" przednich kół)

Jak wiecie to piszcie,

bardzo zależy mi na odpowiedzi.

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy silnik (kompletny) od X3 2.0d 150 KM będzie pasował do E-46 320d (150KM). Bo na "oko" wyglądają tak samo, różnicę widać jedynie w misce olejowej gdzie w X3 przechodzi chyba jakiś wałek (pewnie do "pędzenia" przednich kół)

Jak wiecie to piszcie,

bardzo zależy mi na odpowiedzi.

Dzieki i pozdrawiam.

 

Już wiem :D ..... nie pasuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.