Skocz do zawartości

Naprawa zamka szyby w klapie - touring


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z kochana szyba :lol: w tylnej klapie w 320d touring 2001r. . Poszukawialem juz na tym forum informacji o tym problemie, lecz znalazlem jedynie opis co zrobic kiedy szyba sama opada, badz sie unosi :oops: a ja mam inny problem :

 

Otoz nie dziala mi prawidlowo sam zamek tej klapy ...gdy nacisne przycisk przy wycieraczce to szyba nie chce sie odblokowac ... :| a potem (na ogol po tym jak sie przekreci kluczk w stacyjce, lecz wydaje mi sie sie to nie ma z tym zwiazku) zamek tej szyby sam "pyka" od czasu do czasu, zwalniajac hebel ...na szczescie wtedy szyba nie unosi sie do gory, lecz zamek jest juz po takim jedym pyknieciu zwolniony i moza uniesc szybe reka .

 

Otorz rozebralem juz co nieco (wycieraczka, oslona tego przycisku od dolu szyby, oslona elektryki przy zawiasach klapy, oslonka zamka szyby na klapie) i ...do tego przycisku na szybie idzie tasiemka, a w niej 2 sciezki (przewody) . Otoz sprawdzalem miernikiem i przy wcisnietym przycisku na szybie nie ma zwarcia pomiedzy tymi 2 przewodami, jak przycisk jest nie-wcisniety to zwarcia tez oczywiscie nie ma, a z kolei jak zewre przewody na tej tasiemce to zamek tez nie zwalnia sie :duh: ...napiecia w tej tasiemce tez, co chyba jasne nie ma.

 

Wiec ...co mi padlo ? I przycisk na szybie i na dodatek gdzies sie przetarl przewod ?? :jawdrop:

 

Ktos przerabial podobny problem z szyba w jakims touringu ?

 

pozdrawiam

piotres

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Szyba ta otwiera sie z pilota, juz to dziala, nalezalo zakodowac pilot od centralnego zamka, o tej procedurze napisze wkrotce .

 

Rozebralem cala klape :

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img216.imageshack.us/img216/2139/1ps6.jpg

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img165.imageshack.us/img165/5623/2vv2.jpg

 

 

Jednak przycisk na szybie jest dobry, zamyka obwod po wcisnieciu go . Zauwazylem ze cale otwarcie klapy (gdy otwieram ja z pilota) polega na podaniu masy na pin 1 w gniezdzie zamka :

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img145.imageshack.us/img145/3420/3dv4.jpg

 

Z kolei przycisk na klapie dziala na zasadzie zamkniecia obwodu z masa = otwarcie zamka. Do przycisku na klapie doplywa jedym przewodem masa, a drugim wyplywa po nacisnieciu przycisku na szybie (czyli zamknieciu obwodu) . Przesledzilem caly ten obwod tego przycisku az do momentu jak cienki brazowy przewod wchodzi pod podsufitke (za gumowym peszlem na gorze, z lewej strony klapy, przy jej zawiasie) :

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img170.imageshack.us/img170/6838/4xs2.jpg

 

...a podsufitki juz nie chcialem zdejmowac i dalej sledzic losow tego przewodu ...w kazdym badz razie w okolicach klapy jest wszystko OK z tym obwodem wg mnie ...

 

Wiec co moze byc przyczyna niesprawnego przycisku na szybie ??!

 

pozdrawiam

piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poza takim samym kolorkiem auta mam też ten sam problem i przycisk pod wycieraczką u mnie też nie działa. Chciałem już się zabrać za rozbieranie całej tylnej klapy jednak powoli przyzwyczajam się do otwierania tylko z pilota i chyba tak pozostanie przez najbliższy okres, no chyba że ktoś podsunie nam uniwersalne rozwiązanie tej usterki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.