Skocz do zawartości

problem z Webasto


Piotrek76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na BMW-klub. Chciałbym prosić o pomoc ewentualnie poradę w sprawie Webasta w moim BMW 320 d (E46) rok prod.1999. Otórz moje webasto tak myślę jest do dogrzewania silnika i ogrzewania wnętrza-to drugie stwierdzam po obecności rury wydechowej-i wnioskując po przeczytaniu wcześniejszych linkach. Problem mój polega na tym, iż w momencie odryglowania centralnego zamka pilotem wówczas słyszę załączenie się webasta ale tylko na kilkanaście sekund, to oczywiście ma miejsce również po zamknięcie drzwi (zaryglowaniu z pilota). Oczywiście druga sprawa przeczytałem w jednym z linków, że załaczyć ogrzewanie wnętrza można w ten sposób:przed wyłaczeniem stacyjki, nastawiam temp. na klimatronik na 32 st. nawiew na górę a siłe nawiewu na cztery "kwadraciki" i oczywiście po wyłączeniu stacyjki zaczyna coś "buczeć" w Webasto ale to tylko na kilka sekund. Byłem u elektryka i stwierdził, iż pompka paliwa zasilająca webasto nie dostaje impulsu i nie podaje paliwa. Dzwoniąc do serwisu dowiedziałem się że trzeba wymienić tam jakąś wiązkę - koszt 2000 zł. Pytam czy ktoś miał podobną sytuację i jak rozwiązał ten problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
A mogłbyś sprecyzować co jest uszkodzone bo określenie wiązka jest bardzo ogólnikowe być może u ciebie tej opcji nie ma i żeby to uruchomić trzeba pociągnąć nową wiązke kabli i stąd ten koszt bo jeżeli by coś było uszkodzone to można to naprawić dużo taniej :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.