Skocz do zawartości

E46 again...


omada

Rekomendowane odpowiedzi

czesc, takie mi sie nasuneły jeszcze 5 pytanka :

 

1. czy roznica miedzy sedanem a coupe jest tylko w przednich swiatłach i dzwiach? czy rowniez cos z tyłu i innych elementach? jest to dosc duza roznica, zauwazalna?

 

2. coupe (bez M-PAKIET) ma na standarcie sportowe zawieszenie, czy identyczne jak sedan, bądź jedynie bedzie sportowe jesli dodamy M-PAKIET?

 

3. i jaka jest roznica miedzy zwykłym zawieszeniem a sportowym? oprocz tego, ze twardsze, lepiej trzyma w zakretach? zauwazalna roznica, bo jakos nie jestem nastawiony na twarde wchodzenie w dziury, mam dosc...

 

4. i jakie sa rodzaje zawieszenie w E46?

a) zwykłe / sportowe(coupe) / M-PAKIET

b) zwykle / M-PAKKIET

 

5. czy wersja SPORT to M-PAKIET, czy to dwie inne rzeczy? i czy w skład SPORT wchodzi sportowe zawieszenie (w przypadku sedana)?

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między sedanem a coupe to inna buda przedwszystkim, wzmacniane profile w dachu i drzwiach. Tak więc różnica jest dość zauważalna...

 

Co do zawieszeń do Coupe ma inne niż limuzyna, a do coupe można jeszcze wziąść zawieszenie sportowe. M - pakiet to cos całkowicie innego od zaiweszenia sportowego.

 

Różnica zawieszeń między serią a sportem to przedewszystkim ulepszona trakcja oraz lepsze czucie samochodu podczas prowadzenia. To że zawieszenie wtedy jest twardsze to logiczne...

 

Nie ma czegoś takiego jak wersja sport...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica zawieszeń między serią a sportem to przedewszystkim ulepszona trakcja oraz lepsze czucie samochodu podczas prowadzenia. To że zawieszenie wtedy jest twardsze to logiczne...

 

...oprocz tego samochod wyposazonony w fabryczne sportowe zawieszenie jest zdecydowanie nizszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawieszenia sportowego nie chce, za twarde.... mialem w tigrze sportowe i mam dosc, kazda dziura odczuwalna x3 :/

 

a sedanem 330i tez mozna poszaleć nie? bo chce kupic 2003/2004 i kurde jednak coupe jest o wile drozsza, wiec co wziasc lepiej? starszego coupe czy mlodszego sedana? w obydwu przypadkach mowie o 330i?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda Coupe'a jest droższa od sedana. Weź lepiej świeższą limuzyna niż Coupe'e.

 

Co do Coupe 320Ci/320Cd to całkiem dobre autka. Z tym że polecałbym bardziej 320Ci. W 320Ci jest już R6 o pojemności 2,2. Silniczek naprawdę kulturalny i dynamiczny...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi silnikami po face liftingu?

320 - 2.0L

325 - 2.5L

330 - 3.0L

 

to gdzie jest ten 2.2? tylko w przypadku 320Ci jest 2.2?

 

a co myslicie o 325i, kurde nie umiem sie zdecydować... diesel mnie nie interesuje, tylko benzyna... tylko która? 320? 325? 330(ale boje sie tego silnka, taka moc, trzeba juz miec łeb na karku, zeby ujarzmic takiego potwora :wink: ) chce samochody od 2003, tylko teraz nie wiem, sedan czy coupe? coupe moze bym wziol, ale to 320, bo 330i drogie, drogie i jeszcze raz drogie, sedan? tez ladny... ale nie wiem, akurat na sportowym zawieszeniu mi nie zaley, nawet nie chce, chce miec M-PAKIET czyli i tak i tak bede mial sportowe zawieszenie wiec trudno... ale warto wziasc takiego coupe 2003 czy np full opcja sedn z 2004 i 330? a jesli chodzi o wzmocnienia tak jak pisał kokos, raczej zbedne, bo nie przewiduje zadnych wypadków, wiec co sie jeszcze wyróznia w sedanie od coupe? pls pomozcie mi, i jakie sa Wasze opinie na temat tych dwoch rodzajów samochodów, bede wdzieczny guys, thx ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 330i !! Im wicej mocy tym lepiej :twisted2:

Ja mam u siebie sportowe fabryczne zawieszenie...auto prowadzi sie rewelacyjnie, pożera zakręty :lol: ale niestety dziury czuć :? Gdybym mogł wybrac to wolałbym fabryczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodszy,starszy-nie jest to tak istotne (na roczniku jeżdzić nie będziesz)jak stan samochodu i oczywiście do czego Ci ma służyć.Najważniejsze ,to znać historię samochodu i sprawdzić przed zakupem jego stan.Osobiście odradzam oszustów samochodowych z allegro.Trzy razy robiłem trasy po "idealne igły".Przez telefon było słychać dudnienie -tak się bili w piersi,że "igła".Na miejscu okazywało sie,że to wyeksploatowane,często podzwonne i żle zrobione złomy.No chyba,że wiesz od kogo kupujesz.Pozdro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, chce COUPE M-PAKIET, tylko teraz silnik, benzyna oczywiscie... jaki slinik ? 320? 325? 330?

 

takie sa moje odczucia :

320, 2.2L, 170 KM, 210Nm, 0-100 8,2, 12,2 miasto - silnk nie taki zly ale jednak dla takiej budy 170 koni, jest normalne, a kupujac samochod za 50tys ++ to juz sie czegos wymaga :/

 

325, 2.5L, 192 KM, 245Nm, 0-100 7.2, 12.8 miasto - silnik troche lepszy, ale jest sens kupowac roznice w sumie 20 koni?

 

330, 3.0L, 231 KM, 300Nm, 0-100 6.5, 12.8 miasto - no juz nie musze mowic, poprostu miód, ale... nie duza roznica w spalaniu jesli chodzi o 325, w ubiezpieczniu to samo, bo od 2.5L w zwyż ta sama suma... wiec chyba nie ma sensu kupowac 2.5 bo jedynie stracimy na mocy :/

 

wiec moje pytanie, 320 czy 330, tylko tak, czy taka 320 mozna poszalec? czy jedynie brac 330 bez zastanowenia? interesuje mnie auto 2003/4 czyli po FL, jakie macie wrazenia na temat tych dwoch silników? warto inwestowac w 330i? czy taka 330 jest o wiele drozsza w utrzymaniu niz takie 320? hlp, hlp, hlp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320Ci może poszaleć. A w 330Ci nie licz na spalanie 12,8, w mieście przy nie ociąganiu się 15 łyknie bez problemu, może więcej....

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
po pewnym czasie każda moc wydaje się za mała.

 

Niestety, musze się tutaj z kolegą zgodzić ... :mrgreen:

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.