Skocz do zawartości

Kupno 320d a audi a6 99-00r.


bushi14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie na początek jako ze to moj pierwszy post. Mam pytanko i proszę o radę wiem ze już zadawane wiele razy ale proszę przemęczcie się i odp.Mam audi a4 98 r 1,8 benz mam zamiar zmienić auto( mimo tradycji rodzinnej audi).Zastnawiam się nad bmw 302d a a6 opiszcie mi zalety tego auta i wady ( koszty utrzymania napraw320d rocz 99-00). pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jesli bierzesz pod uwage A6 2,5 TDI 150 KM, to licz sie z tym, ze to straszny mul. Dynamika sporo gorsza od 320d, natomiast spalanie duzo wyzsze - od wlasciciela takiego auta wiem, ze ciezko jest zejsc w miescie przy normalnej jezdzie ponizej 10 litrow (dla porownania 320d w okolicach 7,5 - 8,0). Z przodu wielowahaczowe aluminiowe zawieszenie, ktore bardzo lubi sie wysypac na polskich drogach, podobnie zreszta jak w BMW serii 3, tyle, ze naprawa w Audi jest duzo drozsza. Koszt przedniego wahacza Lemforder z tulejami do 320d to okolo 700 zl za strone, natomiast kiedy orientowalem sie jakies 2 lata temu przed kupnem A6 ile kosztuje wymiana wszystkich wahaczy po jednej stronie, to ciezko bylo zejsc ponizej 1200 - 1300 zl na najtanszych zamiennikach. Wymiana paskow rozrzadu i co sie z tym wiaze takze pompy wody w 2,5 TDI to koszt w okolicach 2000 zl (ok. 4500 w ASO), do innych silnikow to nie wiem, tylko takim sie interesowalem. Plusem A6 jest ogromna przestrzen i duzo wyzszy komfort jazdy, w koncu to klasa wyzej od "trojki". Wydaje mi sie tez, ze wnetrze jest lepiej spasowane, nic nie trzeszczy, nie stuka, wszystko porzadnie poskladane, co niestety nie jest wcale norma w serii 3. Generalnie 320d bedzie tansze w utrzymaniu, ale jest to duzo mniejsze auto, poza tym seria 3 to auto bardziej sportowe, natomiast A6 to kanapa (nie mowimy o S6 czy RS6).
I love smell of the gasoline in the morning. It smells like... victory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mexyk-owi kiedyś juz napisałem ze jak dla mnie to audi ale...

W TYM przypadku audi jeśli kasa nie gra roli, jeśli jednak finanse tez bierzesz pod uwagę chyba 320 wyjdzie jednak taniej w eksploatacji. Ten rozrząd za 2000 jak podał Mexyk to taka skromna cena :-) liczyłbym 2500 :-) Poza tym chyba nic dodać nic ująć

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dwie różne klasy aut i różne jest ich przeznaczenie,

audi to duze auto rodzinne do spokojnej jazdy z wyzszymi kosztami utrzymania, natomiast bmw3 jest mniejsze ale ze sportowym zacięciem, i tańsze w eksploatacji, poza tym to dwie różne klasy z różną grupą docelową, odpowiedz sobie sam do czego potrzebny ci samochód i pod jakim kątem zamierzasz go użytkować.

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dwie różne klasy aut i różne jest ich przeznaczenie,

..., odpowiedz sobie sam do czego potrzebny ci samochód i pod jakim kątem zamierzasz go użytkować.

Ricky ma rację, jak można porównywać te 2 auta moim zdaniem trochę bez sensu. Porównać można A6 z 5. Poszukałbym wtedy trochę młodszą niż szukasz (były chyba od 00 lub 01). Zastanów się w 5 nad silnikiem diesela 2,5l 163KM, Bardzo dobre osiągi, dobre spalanie, moim zdaniem udana jednostka napędowa.

A jeśli miałbym już wybierać z tych aut co napisałeś to:

1. Jeśli będzie jeździł komplet to A6

2. Jeśli max do 4 osób to e46

Koszty utrzymania e46 będą mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się w 5 nad silnikiem diesela 2,5l 163KM, Bardzo dobre osiągi, dobre spalanie, moim zdaniem udana jednostka napędowa

Ja bym nie kupował z 2.5 bo bardzo często strzelają gowice.Napewno bym wziął 3.0 Common Rail który jest o niebo lepszy i pali zaledwie kilka kropli wiecej.

@@ nieważne jak,gdzie i za ile, ważne że BMW @@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował z 2.5 bo bardzo często strzelają gowice.....

Sorry Makorider ale piszesz o 2,5d które były w piątkach od 2000r czy piszesz o 2,5tds które były do 2000 i parę miesięcy jeszcze? Wydaje mi się że o TDS'ach. Nie słyszałem by w 2,5 163KM (również Common Rail )padały głowice. Mam taką jedną w rodzinie i mój znajomy ma i są to w udane silniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rozrząd za 2000 jak podał Mexyk to taka skromna cena :-) liczyłbym 2500 :-) Poza tym chyba nic dodać nic ująć

2500 ? to i tak tanio bo u mnie to kosztuje 1200€uro w serwisie,no chyba ze w garazu u kumpla za 600 €uro.

te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj tydzien to Ci powiem koszty spalania 320TD 2.0l w dieslu przy ciezkiej nodze :)

Ba! Nawet Ci powiem ile mnie ubezpieczenie wyszlo :(

 

między 7-8 z ciężką nogą tyle że ja mam tiptronik i deko wyższą moc od serii , miasta mało kręcę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem audi.... tydzien po zakupie myslalem komu go sprzedac a po 4 m-cach nie wytrzymalem i go sprzedalem....

to byl pierwszy i ostatni raz z audi.. :D

 

na marginesie tu chyba kazdy napisze BMW...ja nie bede wyjatkiem

 

Z Audi to loteria , szukałem rok temu z kolegą , kwoty mieliśmy podobne bo ok 50tyś zł , on kupił A6 2.5TDI z 2001r a ja.... to co pod nickiem :mrgreen: kolega po miesiącu auto na lawete i warsztat , 2 głowice do wymiany + inne części bo mu zmieliło w silniku , potem pompa , potem jeszcze turbina , teraz ślizga mu się multitronik ale powiedział mi że go nie sprzeda bo...... wpakował już 15tyś zł :twisted2:

Ja natomiast z moin fakt że mniejszym 320d nic... tylko eksploatacja i oby tak dalej.

Na Audi A6 to trzeba mnieć kasę większą i szukać po 2002r co już te głowice były utwardzane - poza tym fajne duże autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.