Skocz do zawartości

13L /100 km !!! m47 po czyszczeniu el. zaw. i pare pytan


_mario_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam "niestety" ponownie.

 

Od kilku tygodni jestem wlascicielem e46 320d m47

I od tych kliku tygodni probuje ogarnac to auto

W zwiazku z tym seria pytan: (przebieg 230 tys. km / autko tkz. zadbane)

 

Na poczatek troche historii:

Od kupna wymiana wachaczy, i lacznikow stabilizatorow.

Od kupna byla tez duza turbo dziura - wiec wyczyscilem oba elektro zaworki, i poszedlem troche dalej czyszczac "uklad od turbo" oprocz kolektora i IC, lacznie z filterkiem od odmy. Filterek od odmy byl caly w oleju watpie zeby mogl jeszcze jakis olej wylapac, olej byl tez na wyjsciu z turbiny, wejsciu i wyjsciu do IC, troche na filtrze powietrza. Siknik wczesniej byl sprawdzany na kompie i turbina pracowala dobrze tzn. dawala troche wiecej niz powinna.

 

Silnik po tych wszystkich zabiegach zaczol pracowac jak zegarek, zero turbo dziury i ogolnie pieknie ale ...

 

wdg. wskazan kompa srednie spalanie po miescie teraz wynosi 12-13 l /100km. !!! (a bylo 7)

 

1. co moglo sie stac z tym spalaniem ???

2. czy w koncu moze byc troche tego oleju w dolocie powietrza czy nie

3. czy jesli byl olej na wejciu i wyjsciu IC to znaczy ze on caly jest w oleju

4 jesli tak na trzecie to jak wyczysci IC z oleju i dolot z nagaru

5 czemu tyle tego oleju w odmie

6 czy jesli turbina robi swoje (wgd. kompa) to jest w 100 % ok

7 czy turbine ma byc troche slychac czy nie

8 po wylaczniu silnika niezaleznie od wlaczonej klimy cos jakby sie jescze gdzies kreciko i zatrzymywalo po chwili samo z siebie - webasto ?

9 czy was tez tak nosi po koleinach opony 225/45/17

10 i czy te wszystkie e46 takie twarde sa ? moj to tourning

 

reszta moze innym razem - ale to spalanie (przez chwile SREDNIE nawet pokazal na 24 lit. ) o co mu chodzi ? - silnik cyka jak zloto po czyszczeniu

 

dzieki za podpowiedzi bo narazie to caly czas stres czy ten samochod jest ok

 

Pozdrowionka

Mario

Edytowane przez _mario_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 10. Jak jezdzisz na 17' to tak :oops: . Tez mam touringa na 205/50R17 i nawet malutka dziurke w drodze dosyc solidnie czuc w aucie . Na 15' jest co innego, "nie wali" tak, ale tez jest sztywno .
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju w odmie to przy 230 tkm może być zawalona z tym że u Ciebie ten olej wszedzie sie wala :D Ten filtr powietrza to sam nie wiem jak?

 

Na wyjsciu z turbo a przed IC oleju nie miałem u siebie- gdzieś mi powiedziano, ze jak turbo dmucha to przedmucha olej i w IC albo za sie go znajduje. Faktycznie za IC miałem jakieś 30ml\?

Spalanie sprawdź na dystrybutorze bo 13 litrów to musiałoby nie wiem co robic?????

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To go nie kasuj co 10 km bo to normalne ze bedzie ponad 10 litrow :lol: .

 

Mi tez przez 20 km po wyzerowaniu utrzymuje sie nawet 8-9 litrow, potem jak pojezdzisz troche, nawet ponad 100km to to co ujrzysz na wyswietlaczu mozesz uznac za prawidlowy odczyt sredni . :)

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Piotres moze tak byc jak mowisz.

 

Tylko za te wskazania kompa wydaja sie isc w parze ze wskazowka poziomu paliwa. I jak wczesniej kasowalem spalanie to praktycznie od razu pokazywal mi jakies sensowne wartosci typu 6-7 L . A teraz zachowuje sie bardziej tak jak by pokazywal chwilowe splanie, bo przez chwile pokazal nawet 24 L !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. czy jesli byl olej na wejciu i wyjsciu IC to znaczy ze on caly jest w oleju

zbadaj przyczyne dlaczego masz tam olej,prawdopodobnie turbina oddala

po za tym ic masz zawalone szlamem i koniecznie to wyczysc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.