Skocz do zawartości

jaki silnik?


GRACUS7

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znajomy upatrzył w komisie autko E46 z 99 roku w dieslu 1.9 czy są takie silniki i jaką to ma moc i czy warto??? cena 26 tys a 3 miesiące temu kosztowała 32 tys tylko własciciel mieszka w anglii a rodzina sprzedaje...

ja osobiście namawiam go na E39 z rocznika 98 w 2.5 TDS za 22 tys

ale on uparł się na E46 wjednak nie słyszałem o silniku diesla 19 w BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako tako oznaczenia 1.9 nie ma

jest 320d a jego dokladna pojemnosc to 1951ccm

a ja jednak proponowal bym wlasnie 320d

jak dla serii 5 to uwazam ze 2.5tds to jednak jest za malo

jezeli E-39 w dieslu to 530d

co do ceny hmm...dziwnie ze tak spadla najlepiej to zobaczyc auto i w tedy mozna cos mowic na jego temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w sumie obie się podobaja ale znajomy który to chce kupic ma 140 kg żywej wagi więc chyba w E39 będzie mu wygodniej hi hi

a co do silnika to czytałem różne opinie i różnie jest w rzeczywistości u znajomych mają i jeżdża po kilka lat bez najmniejszych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w sumie obie się podobaja ale znajomy który to chce kupic ma 140 kg żywej wagi więc chyba w E39 będzie mu wygodniej hi hi

E-39 ma mało miejsca w środku

zamiast E-39 czy E-46 to raczej E-38 kupic powinien

a co do silnikow to tds jednak najdoskonalszy nie jest

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako tako oznaczenia 1.9 nie ma

jest 320d a jego dokladna pojemnosc to 1951ccm

a ja jednak proponowal bym wlasnie 320d

jak dla serii 5 to uwazam ze 2.5tds to jednak jest za malo

jezeli E-39 w dieslu to 530d

co do ceny hmm...dziwnie ze tak spadla najlepiej to zobaczyc auto i w tedy mozna cos mowic na jego temat

 

Spokojnie w E39 styka 525d 166KM :cool2:

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e39 na mój oczywiście gust jest ładniejsza ale tds chyba bardziej problemowy- tak mi sie przynajmniej na podstawie postów wydaje.

 

Na moj gust o wiele ladniejsza, zgrabniejsza i nowsza jest E46, ale jak to mowia o gustach sie nie dyskutuje jedni wola blondynki inni brunetki :cool2:

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mu nie polecam E46 zwłaszcza ze względu na te 140kg , mój teść ma ok 130kg i jak wsiadł za kółko do mojej e46 / nic więcej / to śmiesznie to wyglądało :mrgreen: autko wtedy robi się 3-osobowe bo przedni fotel kierowcy idzie do tyłu nas maxa :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 186cm 92 kg i.... fotel i jeden ząbek od maxa! Jestem szcześliwy ze sie wygodnie mieszczę ale... niewiele brakowało :D

Ale to nic ostatnio jechałem Volvo V50. Tam to dopiero tragedia z miejscem. Jak cofałem fotel to myslałem ze sie coś zepsuło że nie chciał iść dalej :D

Przy 140 w e46 to wygodnie nie bedzie, Do tego jak na mój gust sie troszkę niżej siedzi (ale przy Hondzie to i tak jak na wiezy :-) ), fotel z trzymaniem bocznym.... nie bedzie wygodnie.

Serią 7 nie miałem okazji jeździć, ale jeśli chodzi o miejsce ze wszystkich samochodów najbardziej do gustu przypadła mi OMEGA.

Może Touarega :D :D :D

Problem szachisty: zwalić konia czy posunąć damę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dziwnie niska za to E46 320D...bardzo niska.

 

 

Co do silników:

 

- TDS jest DELIKATNIE mówiąc problemowy i przestarzały

- D - są ok, ale wymagają dobrego paliwa...u nas go często brak. Dodatkowo generują niezłe koszty w przypadku awarii - wtryskiwacze czy turbina to nie małe pieniądze

- i - moim zdaniem w polskich warunkach najlepsze rozwiązanie.

 

 

Co do modelu - sam mam 190 cm i 103 kg - w E36 jest mi ciasnawo :(, a jeśli gość Twój ma 140 kg to o serii 3 powinien zapomnieć (różnice pomiędzy E36 a E46 minimalne). Pozostaje seria 5 i 7. E39 nie jest ciasna w środku tylko jest ciasna w środku Z TYŁU. Pasażerowie tylnej kanapy o moim wzroście raju nie mają i tyle. Z przodu to zupełnie co innego. Polecam piątkę np. z 2.8i albo 3.0i (były po lifcie - od 2000 roku).

Seria 7? A i owszem, ale utrzymanie serii 7 jest droższe co by Ci kto nie mówił. Od części zaczynając na spalaniu kończąc.

 

 

Reasumując - nie ma co się rzucać na diesela, bo ma "mniejse spalanie". Owszem ma, ale niech Ci tylko coś piardnie w tym dieselu (a przy naszej ropie to kwestia czasu) a zostawisz kilka tyśków u mechanika.

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą ropką to fakt , nie jest tania a i osprzęt silnika większy - dochodzi turbina i wogóle cała masa a i części,oleje do diesla droższe - ja bym nie kupował diesla tylko 330i ale kupując ropę BP Ultimate ON i tak 22% VAT mam w kieszeni i jeszcze z reszty 19% z Pit5 więc mam tanio jak barszcz - po prostu jestem skazany na diesla :mrgreen: następne , pewnie na wiosnę będzie też na ON ale już chyba E60 ew W211 a może A6 - żadnych innych chociaż BMW jest dla mnie the best :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.