Skocz do zawartości

pytanie PDC vs inny system parkowania


albizkit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem :

po wrzuceniu wstecznego piszczy mi przez 3 sekundy, pdc nie działa. Podłączyłem auto do kompa i wyskoczyło mi ze czujnik jest trafiony. Kupiłem orginał w serwisie za 250 :duh: i dalej nie chula. Mechanik mowi mi ze to moze być coś z modułem PDC :/

 

jak sam czujnik kosztował 250 to centralka pewnie 4 razy tyle. Wiec mam takie pytanie czy nie lepiej było by sobie założyć coś takiego :

 

http://moto.allegro.pl/item283304676_czujnik_parkowania_valeo_najlepszy_na_prezent_.html

 

lub

 

http://moto.allegro.pl/item282678375_czujnik_parkowania_maly_wysw_szary_4_sensory_.html

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pójść w zamiennik (który swoją drogą spełnia swą funkcję w taki sam dobry sposób jak oryginał), to upewnij się, że otwory na czujniki nie są za duże na nowe sensory, bo wtedy jest problem. Mogę służyć poradą w zakresie montażu, bo już to w e46 przerabiałem.

Jeśli trzeba kłaść nowe kable to najlepiej jak ma się możliwość wjechania na kanał, robota o niebo łatwiejsza, bez zdejmowania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz pójść w zamiennik (który swoją drogą spełnia swą funkcję w taki sam dobry sposób jak oryginał), to upewnij się, że otwory na czujniki nie są za duże na nowe sensory, bo wtedy jest problem. Mogę służyć poradą w zakresie montażu, bo już to w e46 przerabiałem.

Jeśli trzeba kłaść nowe kable to najlepiej jak ma się możliwość wjechania na kanał, robota o niebo łatwiejsza, bez zdejmowania zderzaka.

 

zakładałeś taki komplet z allegro ??

 

jak się sprawuje ??

 

średnica orginalnego czujnika to 23 mm a tego z zestawu z allegro to 21,5 mm także powinnien pasować, najwyżej można go jakoś ustabilizować.

 

 

A jak jest z dokładnością ?

 

z tego co pisza o tych zestawach to wskazania są od 0,3 m do 1,5 m ?

a jak w ogrinalne ??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby ten nieoryginały nie były mniejsze, bo wpadną do środka przez istniejące otwory. Chyba, że masz jakiś sposób. Ja montowałem takie z allegro i działają tak samo, jak oryginał. Tylko cena trochę inna :duh:

Wskazania są takie jak piszą. Tylko trzeba dobrze umocować, bo jak będzie krzywo, to może piszczeć nawet bez napotkania przeszkody (odbija np. od podłoża). Pamiętam, że musiałem trochę poustawiać, żeby dobrze chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.