Skocz do zawartości

Gdzie jest umieszczony czujnik "smrodku" od klimy


susel

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko jak w temacie.

zamierzam zmienić u siebie panel od klimy z manuala na klimatronik ale zauważyłem na allegro dwie wersje klimatronika. różnią sie przyciskiem obiegu zamkniętego. jedna z nich jest klasyczna a druga posiada dodatkowo funkcję auto. jak sie domyśliłem (jeżdżąc nową 5 znajomego) jet coś takiego jak czujnik "świeżego powietrza" czy jakoś tak, który sam włącza obieg zamknięty jak jedzie przed nami stary diesel.

 

więc proszę was o pomoc w ustaleniu gdzie cosik takiego jest umieszczone i jak wygląda wtyczka,

chce sprawdzić czy może posiadam instalację elektryczną w mojej bawarce, wtedy mógłbym kupić ten bogatszy panel i w/w czujnik (a może by działało)

z tego co się już dowiedziałem wygląda to tak:

http://moto.allegro.pl/item300212060_czujnik_spalin_i_zapach_zew_bmw_e39.html

a czy będzie działać to nie mam pojęcia, nie wiem czy nawet mi zadziała klimatronik jak podmienię sterowanie ???

 

jak ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie to proszę o wskazówki a jak nie to sam będę przecierał szlaki i jak się uda to zrobię opis i wrzucę dla potomnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: Witam sama zmiana panela nic ci nie da podstawa działania climatronica to wymiana nagrzewnicy do której możesz się dostać demontując deske rozdzielczą jak to cię nie zraża to reszte poszukaj na forum , każdy manual różni się zasadniczo od tronica , że w pierwszym klapkami od nawiewów steruje się za pomocą cięgien , pokręteł itp a w drugim są silniczki i przekażniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiłbym o konkretne odpowiedzi które służą pomocą

a nie wyssane z palca przypuszczenia

 

a co do opcji szukaj to już próbowałem niejednokrotnie i nie tylko na tym forum i nie tylko na polskich stronach

skoro twierdzisz iż takowa informacja którą potrzebuje istnieje to proszę poszukaj ją !, a nie mechanicznie odpowiadasz "użyj opcji szukaj" jak widzisz kogoś na forum kto postów nie pisze, jak bym wypisywał każdemu kto się o coś zapyta takie " bezcenne rady" to tez bym miał większy dorobek na koncie.

 

osoby które nie mają pojęcia prosiłbym o nie zabieranie zdania

a pisząc informacje typu iż klima manualna jest sterowana cięgnami potwierdzasz swoją niewiedze w tym temacie

 

otóż nagrzewnica przy klimie manualnej jest sterowana elektrycznie i powiem Ci więcej, ma te same wtyczki co klimatronik

 

nie twierdze że ta operacja zamiany panela wystarczy bo pewnie będzie jeszcze brakowało jakiś czujników lub wiązka jest niekompletna

 

... a dla wszystkich którzy są również zainteresowani taka przeróbka podpowiadam iz jest to możliwe ale może być to nieuzależnione od wersji wyposażenia dodatkowego i przy ubogiej konfiguracji auta sama podmiana może nie wystarczyć (brak czujnika temperatury zewnętrznej - chyba to także ma wpływ) a co do nagrzewnicy to albo ja mam nietypowy model (ale chyba nie bo wystarczy zobaczyć w ETK jak wygląda panel od manuala) albo kolega nie dokończa wie o czy pisze bazując chyba na swoim doświadczeniu ze starszymi modelami lub innymi markami samochodów

 

a tak na marginesie polecam test dla wszystkich posiadaczy manuala (ale klimy bo w wersji bez nagrzewnica jest inna)

 

wałczcie wentylator nagrzewnicy na maxa dla lepszego efektu, i zmieńcie nawiew z tylko na szybę np na kratki, będziecie mogli zauważyć iż dopiero po chwili całe powietrze zmieni swój kierunek - CZYżBY CIęGNA BYłYBY Aż TAK DłUGIE I WPROWADZAłY TAKIE OPóźNIENIE W ODPOWIEDZI PRZESłON W NAGRZEWNICY NA POKRęTłO STEROWANIA :roll:

 

odpowiedz zostawiam wszystkim zainteresowanym którym nie chce się wyciagać panelu do sprawdzenia czy faktycznie mają "cięgna"

 

pozdrawiam i czekam na osoby które coś rzetelnego wniosą do tej dyskusji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. żeby nie było niedomówień - nie twierdze że nagrzewnice w obu przypadkach są identyczne, ale na pewno panel od manuala nie ma cięgien (tak jest w moim przypadku) chyba że użyli podciśnień do sterowania ale to wydaje się nielogiczne i nie ma uzasadniania

 

ja chce dojść do jakiś wniosków i coś zdziałać z korzyścia może także dla innych a nie sprzeczać się z forumowiczmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto sie chce z toba sprzeczac? mogles napisac w pierwszym poscie co juz wiesz, skoro juz wczesniej szukales - dla potomnych, no i uniknalbys :search: wiec sie nie spinaj, bo wszystko wskazywalo, ze pierwsza rzecza jaka zrobiles po wpadnieciu na pomysl i przeszukaniu allegro bylo napisanie na forum bez sprawdzania archiwum. to jest kwestia minimalnego ladu na forum - i tak po wpisaniu "klimatronik" wyskakuje pol tysiaca watkow, czego chyba sam doswiadczyles....

 

wracajac do sprawy: sprawdz sobie w etk 64 50 0 029 507

wg tego brakuje ci wiazki (dwoch), tego czujnika AUC i czegos jeszcze.

 

no i panel z auc od wrzesnia 99, a wczesniej niby bez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.