Skocz do zawartości

PROBLEM Z ROZRUCHEM BMW 320 d seria3 E46 1999 rok


Maska19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam pomocy w natępującym problemie: Samochód mam od 7 miesięcy i bez problemu jeździł.3 dni temu zmieniłem w warsztacie filtr paliwa i po 3 dniach nie mogę odpalić na zimnym silniku.Przezroczysty przewód do filtra jest pełny, natomiast odchodzący do silnika jest niepełny.W warsztacie powiedzieli ze to problem z komputerem, potem w innym że to pompa i wyskoczyli z kosmiczną sumą. Natomiast zaprzyjaźniony mechanik podpowiedział ze jest to zapowietrzony przewód paliwowy.Co robic?Proszę o pomoc i z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czy zalali filtr paliwem? Powinno sie zalać prawie do pełna.

:nienie: powinni raczej wylac cale to paliwo z obudowy filtra bo na dnie zbiera sie syf i inne ciezkie brudy, a przy wyciaganiu filtra czesc zaniczysczen moze byc dodatkowo wyplukana z filtra...

odpowietrzanie jak wyzej, kilka chwil na wlaczonym zaplonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz czy zalali filtr paliwem? Powinno sie zalać prawie do pełna.

:nienie: powinni raczej wylac cale to paliwo z obudowy filtra bo na dnie zbiera sie syf i inne ciezkie brudy, a przy wyciaganiu filtra czesc zaniczysczen moze byc dodatkowo wyplukana z filtra...

odpowietrzanie jak wyzej, kilka chwil na wlaczonym zaplonie.

 

Dla mnie to jest oczywiste, że trzeba najpierw wyczyścić i wyjąć syfy z dna obudowy filtra.

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, jestem tu nowy... miałem to samo po wymianie filtra paliwa. Auto na drugi dzień nie odpalało. Okazało się, że nie stykały przewody na pompie paliwa(tej pod fotelem kierowcy). Prawdopodobnie przed wymianą filtra pompa w zbiorniku dawała wystarczające ciśnienie żeby paliwo doszło do pompy commonraila i auto jeździło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.