Skocz do zawartości

ASC ,ABS i prędkosciomierz nie działa


greq66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam dziwny problem dzisiaj bez żadnego powodu po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie zgasły kontrolki ASC i ABS a co gorsze okazało się że prędkościomierz nie daje znaku życia a jakby tego było mało temperatura robi też dziwne rzeczy raz wskazuje normalnie raz jest na maxa.

Pomóżcie co z tym zrobić?-e46/1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedź, bezpieczniki sprawdziłem jednak to raczej nie to ,na dodatek po powrocie z garażu do domu wyłączeniu silnika i ponownym zapaleniu okazało się że przestało pokazywać wogóle komputer, poprostu nic nie wyświetla (tragedia) :cry2: .Zaczynam podejrzewać że coś się rozpieło za zegarami.

Czy rozłączenie klemy minusa akumulatora na noc może coś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
mozesz sprobowac;) ale najlepiej bierz sie za torxa i odkrec i wyjmij zegary zobacz czy sie kabelki nie poluzowaly i wsadz spowrotem;) jak nie to juz bedzie znaczylo ze masz cos na instalacji skopane;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oK.

komputer już jest ok poprostu pomyliłem bezpieczniki przy sprawdzaniu (co za zbieg okoliczności że akurat ten od zegarów - czarna seria ale o tym potem)

 

pozostał nadal problem z ASC,ABSem i prędkościomierzem. Znajomy podpiął go na komputer jednak okazało się że niema komunikacji ze sterownikiem ABS-u stwierdził że może byc padnięty ale niewie na 100% .

Czy jest jakiś sposób sprawdzenia go bez ewentualnej wymiany?(podobno droga sprawa jak na samo sprawdzenie).

A wracając do czarnej serii to od kilku dni uwierzyłem w efekt domina

zaczeło się w czwartek dosyc niewinnie od zatrzymania przez drogówkę jechałem dokładnie 60km/h wiedziałem że tam stoją bo widziałem ich kilkanaście minut wcześniej jadąc w przeciwnym kierunku,nawet na ich oczach smigneła mnie jakaś Civic.Byłem pewny że to rutynowa kontrola a tu gostek mi pokazuję 84/h na radarze zamurowało mnie kwota do zapłaty 300 plus 6 punktów.Bardzo mnie to zirytowało więc po wyrecytowaniu standardowej formułki "czy przyjmuje Pan mandat....?wybrałem sąd grodzki.

Poszedł do auta posiedział - wrócił i nagle zaproponował 100 za jazdę bez pasów.Nie chciałem się dalej już szarpac wiec go teraz wożę w schowku.

I tu mam pytanie czy na szuszarce jest dokładny czas wykonania pomiaru?

Na drugi dzień był to już piątek(na dodatek 13) podwoziłem siostrę do domu stwierdziła że fotel pasażera jest bardzo nisko i się niewygodnie wysiada.

Więc chciałem jej ulżyc w cierpieniach i postanowiłem jej go błyskawicznie podnieśc niestety na drodze między kierowcą a pasażerem pojawiło się lusterko wsteczne z bardzo solidnym mocowaniem do szyby - i wten sposób od dzisiaj mam nową szybę przednią niestety już bez znaczka bmw.

Jakby tego było mało wczoraj jakiś idiota przerysował mnie po całej długosci jakąs gumą na górze i czymś metalowym dołem podejrzewam że chyba rowerzysta nie wyrobił na którymś parkingu.

A dzisiaj na dokładkę wjeżdżając na parking musiałem delikatnie ale świadomie wjechac na krawężnik niestety przy zjeżdżaniu coś się zemskneło i wybuliło dosyc wyraźnie oponę niskoprofilową.

Tak się zastanawiam czy wogóle jutro wsiadac do tego auta niestety jestem umówiony z elektrykiem na sprawdzenie mojego ABS i ASC który padł wczoraj jak tak dalej pójdzie to nawet jak się okaże ze to jakaś bzdura to itak mnie skasuje na cały sterownik. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wierzę w takie rzeczy ale jednak coś w tym musi byc,mam prawko od 20-kilku lat w tym od conajmniej dziesięciu jeżdżę becią i nigdy mnie nie zawiodła(zawsze do domu wrócia).Jednak prawo serii działa.W życiu dostałem jedynie trzy mandaty za to wszystkie trzy w jednym tygodniu(chociaż w różnych rejonach kraju) nie licząc tego ostatniego czwartego u siebie (chociaż i tu jest pewna analogia bo poprzedni tzn trzeci dostałem również od tego samego gliniarza rok temu co czwarty miałem 53/H gdzie miało byc 40 na dodatek okazało się że wtedy przegląd skończył mi się kilka dni temu -WIĘC ZE SKRUCHĄ PODSZEDŁEM DO TEMATU/ waśnie sprawdziłęm jest ten sam podpis- a gęba mi się wydawała znajoma-takie rzeczy sie pamięta)-czy mam szukac mechanika czy jakiegos egzorcysty od beemek..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zero rzeczowej odpowiedzi, kolega jezdzi po elektrykach i bedzie bladzil :evil:

 

Kontrolki abs, asc + nie dzialajacy predkosciomierz = tylny, lewy czujnik abs

 

Czy znajomego komputer mial do wyboru 3 systemy hamulcowe w Twojej bumie?

 

Pewnie mial kaszaniastego kompa, u mojego znajomego na kompie by dostac sie do abs'u najpierw musi wybrac czy mam 1 z 2 rodzaji teves czy bosch i w tym napewno tkwi problem, ze nie polaczyl sie z abs'em.

 

Problem masz naprawde blachy a robisz z igly widly, daj sobie spokoj z dominem, pograzasz sie tylko w tym, bedzie git!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.