Skocz do zawartości

Charcząca skrzynia biegów


Apophis

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

To mój pierwszy post tutaj, więc okażcie proszę wyrozumiałość.

Od kilku tygodni jestem posiadaczem BMW 320i 150KM z 1999 roku. Samochód ma automatyczną skrzynię biegów. Wszystkie moje poprzednie autka miały manualną, więc to dla mnie nowość.

Niepokoi mnie pojawiający sie od czasu do czasu dziwny odgłos, coś jakby krótki charkot. Zdarza się to w sytuacji, gdy przy 2 tysiącach obrotów zacznę delikatnie przyspieszać. Wtedy słychać przez sekundę lub dwie owo charczenie, a silnik jakby traci na chwilkę moc. Jeśli wcisnę pedał mocniej, następuje redukcja i jadę normalnie. Nie zdarza się to zawsze, najczęściej przy prędkości około 80 km/h, zawsze przy tych 2 tys. obrotów. W ASO, gdzie prosiłem o obejrzenie auta kilka dni po kupnie doradca serwisowy powiedział, że gdy on jechał, nic takiego się nie wydarzyło. Komputer diagnostyczny też pewnie nic nie pokazał, bo powiedzianoby mi o tym. Czy ktoś z Was mógłby podać mi prawdopodobne przyczyny tego hałasu? I jak temu zaradzić? Tylko bardzo proszę łopatologicznie, bo żaden ze mnie mechanik :)

Dzięki i pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewny, że to skrzynia, a nie np. zębatki Vanosa..? Dzieje się tak na każdym biegu w okolicy 2 000 rpm, czy tylko na jednym?

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja niczego nie jestem pewien, nie znam się na mechanice, ale pomyślałem, że może to być skrzynia, bo hałas i spadek mocy znikają natychmiast po redukcji biegu.

Nie na każdym biegu tak się dzieje, zdecydowanie najczęściej na piątym (chyba- spokojna jazda 80km/h, prawie 2tys obr.), a duuuużo rzadziej na niższym przy około 40 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.