Skocz do zawartości

Nowy nabytek - od czego zacząć ?


GipsonTHEone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

i stało się BMW 318d stoi w garażu i czeka na nowe blachy :dance:

zanim wyjedzie chciałbym zrobić podstawowe wymiany.

Z forum wyciągnąłem takie informacje odnośnie olejów:

Dodam że mam skrzynię manualną 5 biegową

 

"Do skrzyni biegów:olej ATF taki jak do automatycznej skrzyni

Do tylnego mostu:olej przekładniowy hipoidalny 80W90 klasa API:GL5

Do śilnika CASTROL GTX MAGNATEC 10W40 lub 15W40

Do układu wspomagania ATF taki jak do skrzyni biegów"

 

Pytanie ile oleju wchodzi o poszczególne układy ?

 

2 sprawa zauważyłem delikatne spocenie się na tylnym wale. Z forum 5 złapałem że to może być uszczelniacz ? miał może ktoś podobne objawy ?

jaki jest koszt naprawy ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wlewaj d tego silnika oleju mineralnego (15w40) ani póŁsyntetycznego (10w40)!

 

Jeśli masz skrzynie manualną, powinny być naklejki max life, to oznacza, że oleju się nie zminia wcale. Spradź poziomy.

 

Olej do silnika 0w40, 0w30, 5w30 specyfikacja long life BMW. Przy wymanie oleju wymień rownież odmę w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jedyny właściwy olej do silnika to pełen syntetyk. Pytanie ile wchodzi do tego silnika :)

 

a jeśli chodzi o tylny wał ?

 

ps. czy przy przebiegu ok 160 tyś oprócz właśnie wymiany olejów czeka mnie jeszcze jakiś wydatek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. czy przy przebiegu ok 160 tyś oprócz właśnie wymiany olejów czeka mnie jeszcze jakiś wydatek ?

Jeśli się kupuje używany samochód to zawsze czekają jakieś wydatki, taka kolej rzeczy, a co to już wyjdzie w praniu (w dalszej eksploatacji).

PS. Czasami za bardzo myśle wszyscy wnikają w samochody, zrobiłeś podstawowe rzeczy to teraz śmigaj, jak nic nie stuka nie puka i jedzie to się ciesz z jazdy, a nie chcesz robić nówke z x latka :) Chyba że jesteś maniakiem marki, a to co innego, hobbi trzeba mieć i nie szczędzić na nie pieniędzy. I oczywiście pełen syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoście oleju w tylnym moście - jeżeli nie ma wycieków to nic nie ruszaj.

 

tak tak chodzi o tylny most

jest właśnie spocenie i nie wiem czy zostawić czy od razu dać do zrobienia - i tu pytanie co to może być i czemu tak drogo :wink: - na jaki wydatek muszę być przyszykowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnoście oleju w tylnym moście - jeżeli nie ma wycieków to nic nie ruszaj.

 

tak tak chodzi o tylny most

jest właśnie spocenie i nie wiem czy zostawić czy od razu dać do zrobienia - i tu pytanie co to może być i czemu tak drogo :wink: - na jaki wydatek muszę być przyszykowany.

musisz dokładnie zlokalizować wyciek,bo może cieknąć z któregoś uszczelniacza a może cieknąć z hydropodstawy

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spocenie mostu to jeszcze nic groźnego, w ostateczności możesz sprawdzić poziom oleju. Znam przypadki w których po wymianie oleju w tylnym moście zaczęły się problemy. BMW robi najlepsze mosty, pod warunkiem normalnej eksploatacji są one bezobsługowe.

 

Pytasz jakie wydatki Cię jeszcze czekają?- polecam wnikliwą lekturę forum :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zakupie w ciemno wymieniłem:

- filtr paliwa

- filtr oleju

- filtr powietrza

- olej silnikowy

- płyn hamulcowy

- płyn hłodniczy

- klocki hamulcowe

- paski (alternator i wspomagaanie)

- świece

dzięki temu mam pewność ile co ma przebiegu i śpie spokojnie... ponadto musiałem wymienić cylinderek z jednej strony, wydech (brak katalizatora, zwykła źle wspawana rurka), opony i apteczke :lol:

http://img232.imageshack.us/img232/9283/08outlinesbmwff3.th.jpg

http://forum.krewniacy.pl/images/signatures/45905725347f78fd44403e.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.