Skocz do zawartości

330xd - czy mam webasto


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Webasto czyli ogrzewanie postojowe to jest opcja wyposażenia, czyli nie każde musi mieć.

Jest natomiast urządzenie które automatycznie działa prowadząc do podgrzewania jakiegoś elementu w silniku, żeby auto łatwiej paliło. Ale ja tego bym nie nazywał Webasto ;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto czyli ogrzewanie postojowe to jest opcja wyposażenia, czyli nie każde musi mieć.

Jest natomiast urządzenie które automatycznie działa prowadząc do podgrzewania jakiegoś elementu w silniku, żeby auto łatwiej paliło. Ale ja tego bym nie nazywał Webasto ;)

 

Jak jest nazywany taki podgrzewacz lub jaki ma numer bo nie widze niczego takiego w spisie mojego wyposazenia - samochod z polskiego salonu - 330XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy Navi to automatycznie mamy opcję załączania ręcznego tego webasto, w przeciwnym wypadku, można dołoży sterownik i można wykorzystac to webasto do ogrzewania auta.

 

chyba kolega nie zauważył że mowa tu o ogrzewaczu płynu na przewodach do chłodnicy a nie o webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dogrzewacz, to jest właśnie webasto, stoi u mnie w domu 530d, więc wiem co mówię. Sam również takie miałem więc sprawdzałem jak to jest. Ojciec ma T4 2.5TDI jest w nim również dogrzewacz, który włącza sie w minusowych temperaturach, dołożył do tego sterownik i ma ogrzewanie kiedy chce, jest to urządzenie firmy webasto. Więc nie mów, ze nie wiem o czym mówię. Oczywiście cały czas mówię o dogrzewaczu wodnym marki webasto, są również powietrzne, ale to tylko w autach ciężarowych, ew.dostawczych.
http://img638.imageshack.us/img638/9205/panoramaaut.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dogrzewacz, to jest właśnie webasto, stoi u mnie w domu 530d, więc wiem co mówię. Sam również takie miałem więc sprawdzałem jak to jest. Ojciec ma T4 2.5TDI jest w nim również dogrzewacz, który włącza sie w minusowych temperaturach, dołożył do tego sterownik i ma ogrzewanie kiedy chce, jest to urządzenie firmy webasto. Więc nie mów, ze nie wiem o czym mówię. Oczywiście cały czas mówię o dogrzewaczu wodnym marki webasto, są również powietrzne, ale to tylko w autach ciężarowych, ew.dostawczych.

 

W jednym i drugim masz standardowe "Webasto" , opalane "ropą". W E46 jest dogrzewcz zasilany energią elektryczną z silnika :norty: Więc nie jest to samo.

Oczywiscie w E46 tez są Webasta.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.