Skocz do zawartości

318i Pompa powietrza wtórnego


jawor007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW E46 318i 98r i mam problem z "Pompą powietrza wtórnego", która jest połączona z "Wtórnym filtrem powietrza" gumową rurą w której osiada się woda i problem jest w tym że jeżeli nazbiera się w tej rurze dużo wody ta pompa chcą pobrać powietrze (ta pompa załącza się tylko przy zimnym silniku jak silnik się ogrzeje to się wyłącza) pobiera tą wodę i silniczek w tej pompie się spala i nie działa. Co zrobić żeby nie zbierała się w tej rurze woda??? I żeby uniknąć spalenia tej pompy ???

Kupiłem drugą taką pompę dwa miesiące temu z tym filtr wszystko z oryginalnych części BMW i wszystko działało i aż znowu nazbierała się tam woda i silniczek w tej pompie się spalił, ale jest jeszcze na gwarancji to mam nadzieje że to wymienią mi, ale co zrobić żeby tego w przyszłości uniknąć ???

Spotkał się może już ktoś z takim problem??? Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Tak udało się rozwiązać ten problem przyczyną osiadania wody w rurze był zawór ERG który się nie zamykał,

na rysunku jest to pod numerem 15

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Sedan/Europe/318i-M43/LHD/N/1998/september/browse/engine

/air_pump_f_vacuum_control/

 

Jak wymieniłem ten zawór 300zł, to przestała się zbierać woda w rurze która idzie od popy powietrza wtórnego i jednocześnie woda nie zbierała się w tej pompie i nie psuła silniczka.

Pozdrawiam

Jawor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZiękuje bardzo JAwor,

A napisz mi czy nie miałeś tak, że dodatkowo kopcił Ci na biało?

U mnie jak go zapalę to kopci, szczególnie teraz jak jest zimno.

Jak się troszkę rozgrzeje, to przestaje i jak już dobrze rozgrzeje to znów zaczyna.

Objawy jakby uszczelka pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.