Skocz do zawartości

320d dymi na czarno


pazdziochx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dziś po odpaleniu auta zobaczyłem niezłą chmurę za sobą .Przy każdym wciśnięciu pedału gazu pojawia się za mną czarny dym.Żadnego spadku mocy czy innych objawów. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów trochę to dymienie zelżało. Czy tak gwałtowne dymienie może być objawem czyszczenia się filtru cząstek stałych? Jeżdżę trochę już tym autkiem ale nigdy nic podobnego się nie wydarzyło. Dzwoniłem dziś do serwisu, aby się umówić na wizytę:) Powiedziano mi przez telefon, że to raczej nie ma nic wspólnego z DPF.

 

Miał już może ktoś, tak objawiające się samoczyszczenie się tego filtra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzecz jasna, że czarny bierze się z mniejszej ilości powietrza do ropy w związku z czym idzie więcej ropy i w efekcie jest czarny dym.

też może być rozszczelniony układ, ale kolega napisał, że auto ma taką samą moc, jak wcześniej. więc wydaje mi się, że jak by powietrze uciekało "bokiem" to auto nie miało by mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wizyta w warsztacie prawie nic nie dała bo .. objawy jak się pojawiły tak znikły. I w warsztacie udało się tylko zczytać błąd przepływomierza i za niskie ciśnienie doładowania. Sprawdzono przewody od turba-OK, przepływka niby też -pokazuje wporządku, tylko czasami się zawiesza.Miałem wrócić jak problem się powtórzy.

Przez dwa tygodnie był prawie spokój z dymieniem. Prawie, bo czasami,gdy przy uruchomieniu widziałem że kopci, wyłączenie i włączenie auto usuwało skutecznie dolegliwość. Dziś problem wrócił jakby na nowo. Auto kopci,obroty falują cały czas gdy są poniżej 2.000. I trochę jakby turbo dziura się powiększyła.-> Problem widać, że wrócił permanentnie- może uda się coś wyjaśnić podczas jutrzejszej wizyty w sewisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.