Skocz do zawartości

Turbosprężarka 320d - regeneracja lub kupno nowej


zafir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy ktoś regenerował turbosprężarkę, jeżeli tak to gdzie i za ile. Moja zaczeła przepuszcać olej, tak myślę, bo przy mocnym naciśnięciu pedału gazu, mocno przydymi czarnym kolorkiem. Ubywa rónież oleju, zastanawiam się czy lepiej regenerować czy kupić nową, nowa ok 4000 zł.

Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spala ok 0,5 litra oleju na ok 2000 km, dymienie jest trochę dziwne dlatego podejrzewam turbo. Autem jak jadę spokojnie autostrada szybkość ok 130 km/h, to nie dymi nie kopci, ale jak mu nagle docinsnę pedał gazu do dechy, to z tyłu przez chwilę masakra, dym może nie jest czarny bardziej brązowy, po chwili dymienie ustępuje, póżniej jak przyspieszam czy zwalniam dymienia brak. I znowu jak trochę pojadę spokojnie z równą szybkością, i nagle przyspieszę to znowu dym. Podejżewam turbo, że przepuszcza olej który odkłada się w przewodach, w kolektorze dolotowym, podczas nagłego przyspieszania wzrasta ciśnienie i ilość powietrza, a to powoduje zabranie oleju i spalenie . Muszę jeszcze sprawdzić przewody powietrza czy jest w nich olej. Temat założyłem po to aby się dowiedzieć czy ktoś regenerowł turbo reg. ok 1400 zł nowa ok 4000 różnica spora.
Pozdrawiam, Daniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do regenerowanych turbinek ze zmienną geometrią, to z doświadczenia wielu moich klientów...mogę śmiało powiedzieć że rzadko się sprawdzają...albo żyją krótko...albo nie pompują tyle co oryginały...wstają późno...i nie uzyskują zadanego ciśnienia :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...co do regenerowanych turbinek ze zmienną geometrią, to z doświadczenia wielu moich klientów...mogę śmiało powiedzieć że rzadko się sprawdzają...albo żyją krótko...albo nie pompują tyle co oryginały...wstają późno...i nie uzyskują zadanego ciśnienia :(

 

właśnie z tego powodu zdecydowałem sie w zeszłym miesiacu na nową z ASO, też słyszałem wiele głosów, że w przypadku regeneracji nie jest dobrze albo jest dobrze na krótko. Nowa jest 3x droższa niż regeneracja. Ale regeneracja tylko i wyłacznie w bardzo dobrym zakładzie, myśle, ze opcją będzie MOTO REMO - dystrybutor Garretta i Mitsubishi. Zależało mi na bezawaryjności ale teraz zaczynam odczuwać wydatek i nie wiem czy nie zastanowiłbym sie jednak nad regeneracją.

 

A swoją droga, nie musi u Ciebie problemem być turbo, zdiagnozuj najpierw dokładnie problem.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mi kiedyś w E46 320d 150km turbina padła niespodziewanie. Nie było wcześniej niepokojących objawów, o turbinę dbałem.

Z braku kasy kupiłem zregenerowaną za 1200 przy oddaniu starej. Zregenerowana chodziła jak nowa - zero problemów.

Od wymiany minęło już jakieś 2 lata. Autem jeździ już inny właściciel i nie narzeka na turbinę.

Ja nie bał bym się kupowania regenerowanej - ale musi być ze sprawdzonej firmy.

Kupiłem z tej firmy (woj lubuskie):

http://www.turbosprezarkisamochodowe.pl/index.php?plik=oferta.php&kat=0

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle, ze opcją będzie MOTO REMO - dystrybutor Garretta i Mitsubishi. Zależało mi na bezawaryjności ale teraz zaczynam odczuwać wydatek i nie wiem czy nie zastanowiłbym sie jednak nad regeneracją.

 

Poprzednie auto kupiłem z kończącą się turbiną (216kkm), na nową nie miałem już środków a nie chcialem odstawiać auta na kilka tygodni albo czekać aż się naprawde coś popsuje wiec wysłałem turbinę do Auto Remo do regeneracji właśnie. Jeździla w aucie ze zrobionym przez Mastersa programem (a wiadomo jakie programy lubi P. Marek więc łatwo nie miała :wink: ) 3 lata i jakieś 35 000 km bez najmniejszych problemów. Mam cały czas kontakt z nowym właścicielem, ktory kupil auto "do roboty", przez 6 miesięcy zrobil niewiele mniej niz ja przez 3 lata i dalej żadnych problemów nie ma z osprzętem.

 

Aha, gwarancja o ile pamietam 1 rok.

 

Jest to zawsze jakaś alternatywa, ale do czarnej chyba jednak brał bym teraz "nówkę sztuke nieśmiganą", zwłaszcza jak się chce autem dłużej pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...alternatywą dla regeneracji jest używana turbina z rozbitego silnika/samochodu ... jak nowa to wydatek 4000 to za 5000-7000 są silniki z przebiegami poniżej 100tys km ... sama turbina to 1-1.500 oczywiście każdy decyduje wg. swoich mozliwości i oczekiwań co do samochodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Drodzy, żeby nie zakładać nowego tematu chciałbym odświeżyć obecny, mianowicie wczoraj podczas jazdy ok 140km/h nagle zaczęło jakby przerywać podczas jazdy aż w końcu auto straciło moc(dodatkowo świst podczas jazdy odgłos metaliczny jakby coś gdzieś latało), diagnoza po telefonie do kilku osób to turbina, która od jakiegoś czasu już lekko piszczała.

Czego się dowiedziałem po telefonie do BM Cars(specjalizują się w BMW), że oni turbin dla e90 nie regenerują i doradzili zakup nowej, gdyż regenerowane szybko padają.

Propozycja cenowa 5938zł........ Słyszałem że turbo-tec to dobra firma od regeneracji, czy ktoś z was u nich regenerował turbinę może?

Znalazłem też taką ofertę - http://www.turbosprezarki-nowe.pl/bmw/320d/turbosprezarka_mitshubishi_20_d_4913505671_4913505670_4913505660_4913505651_4913505650_4913505641_4913505640_4913505620_4913505610_11654716166_11657795499.html ktoś o nich coś słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowałem u p.Krystiana w Katowicach Mobil-klimat dwa tygodnie temu, też stałem przed dylematem nowa czy regeneracja. Do Turbo-Tec dzwoniłem to powiedzieli że jak do e90 cena zaczyna się od ok 1800zł netto, sprawdzają za darmo ale należy samemu wymontować i dostarczyć. Jak chcesz to poczytaj mój topic

viewtopic.php?f=70&t=186871

http://desmond.imageshack.us/Himg535/scaled.php?server=535&filename=dsc0230kopiay.jpg&res=landing

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=160396 Czyszczenie parownika

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=160013 MOJE E-90 skradziona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Argentorat,

właśnie trochę się tego obawiam bo podobno ciężko te turbiny ustawić, dlatego wszyscy mechanicy polecali nowe... nie byłem nigdy u p. Krystiana, natomiast wiem, że autem będę jeździł jeszcze napewno 4-5 lat jak nie więcej i zastanawiam się czy ma sens regeneracja....

@Rasta,

kiedy kupowałeś? Jesteś zadowolony? Czy oni Ci montowali może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montowałem w sierpniu 2011r , robił to mój mechanik zgodnie z instrukcją załączoną do turbo. wszystko w około wymieniłem (oleje ,filtry , węże, odmę) a po pierwszym przejechaniu się trzeba zmienić ponownie olej i filtry .hmm dziwne ale to zrobiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.