Skocz do zawartości

Turbina


Krzychu24

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio BMW o czym wspominałem już w innym poście i dziś nie miałem co robić i pooglądałem sobie silnik troszeczke dokładniej i zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Mianowicie rura dolotowa którą przepływa powietrze z filtra do turbiny przy samej turbinie jest tylko na nią nałożona bez żadnej objemki i nie trzyma się za mocno jak ją tam poruszałem trochę. Owszem ma taki "wręb" do tego by się to trzymało ale porównałem od razu w taty T4 i tam jest odjemka...Czy to powinno tak być czy może spadła albo wcześniej ją ktoś zdjął? A i jeszcze wie ktoś może do czego jest taka rurka która odchodzi właśnie z tego strumienia powietrza co idzie na turbo z filtra powietrza i wchodzi pod obudowę?? Pytam bo w tej rurce jak wsadziłem palec to jest troszkę oleju na ściankach. Czyżby turbo siadało i brało olej? Poziom oleju w silniku narazie w normie...

Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest przy turbinie, że nie dali tam obejmy tylko trzyma się na tym wrębie jak napisaleś oraz jest to usztywnione przy filtrze powietrza. To, że nie dali to nie znaczy, że nie może być. Jeżeli masz być spokojniejszy to sobie załóż jakąś opaskę ale ja uważam, że nie ma takiej potrzeby. Śladowe ilości oleju mogą a nawet dobrze jak są. Zrzuć ten cały rękaw powietrza i sprawdź przy wirniku czy się zbiera olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.