Skocz do zawartości

Panorama dach E91, E61, X3, X5


Chris_G

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich którym przeszkadza szum z dachu panoramicznego (nie w każdym serwisie o tym wiedzą) jest rozwiązanie opisane w biuletynie serwisowym:

SI B54 04 09 - Wind Noise or Water Leak from the Sunroof

<< http://www.xoutpost.com/attachments/x5-e53-forum/40091d1266390690-water-leaking-top-center-console-heavy-rain-sib-54-04-09.pdf >>

Po krotce: wymienić uszczelkę na nowy typ (inny kształt materiał), dla samochodów z oprogramowaniem starszym niż ISTA/P 2.33.0 - wymagane programowanie.

 

Pozbycie się trzasków które występują czasem w przypadku podsufitki dla dachów panoramicznych: SI B54 07 09 - Squeaking Noise from the Sliding Headliner

 

<< http://www.xoutpost.com/attachments/x5-e53-forum/40098d1266391824-water-leaking-top-center-console-heavy-rain-sib-54-07-09.pdf >>

 

Pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Forbidden

You don't have permission to access /attachments/x5-e53-forum/40098d1266391824-water-leaking-top-center-console-heavy-rain-sib-54-07-09.pdf on this server.

 

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 

Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Dziwne, ja jak klikam to od razu mi PDF-a ściąga.. Może jakas przegladarke masz kulawą ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja jak klikam to od razu mi PDF-a ściąga.. Może jakas przegladarke masz kulawą ?

 

Tu nie ma przegladarka nic do gadania, zarowno FF jak i IE i maxton zglaszaja to samo, blad jest jednoznaczny - wycieto dostep. Pytanie, czy do mojego Ip, czy ogolnie tylko uzytkownicy moga miec dostep..

 

Mozesz gdzes te pdfy zamiescic ?

 

Sprawdzilem w pracy (siec TPSA) - smiga jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zabieg, swoją metodą (do starej uszczelki wkładają do środka nowy wkład) robi zakład z W-wy:

 

SZYBERDACHY

ul. Jagiellońska 86A

tel. 502 072 604

czas: ~4h (z jazdami próbnymi)

cena pod koniec 2008: ~300zł brutto

efekt: brak trzasków, a różnica z zamknięta/otwartą osłoną przy ~200km/h nie zauważalna....

 

robiłem tam swoją E91 (jak ASO po ~6-7 podejściach nie dało rady a auto było jeszcza na gwarancji), polecam, nie wyglądają ale robią tak, że nie trzeszczy :cool2: , pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zabieg, swoją metodą (do starej uszczelki wkładają do środka nowy wkład) robi zakład z W-wy:

 

SZYBERDACHY

ul. Jagiellońska 86A

tel. 502 072 604

czas: ~4h (z jazdami próbnymi)

cena pod koniec 2008: ~300zł brutto

efekt: brak trzasków, a różnica z zamknięta/otwartą osłoną przy ~200km/h nie zauważalna....

 

robiłem tam swoją E91 (jak ASO po ~6-7 podejściach nie dało rady a auto było jeszcza na gwarancji), polecam, nie wyglądają ale robią tak, że nie trzeszczy :cool2: , pozdr.

 

 

Robiles tam u nich kilka tygodni temu ? :) Jesli tak, to widzialem co ASO napier* a oni to ogarneli na biegu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Ja wymieniałem w e91 w serwisie, w aucie jest o niebo ciszej.

 

A miałeś jakieś objawy cieknącej panoramy, czy na co się powoływałeś przy wymianie? U mnie jest chyba cicho jakoś, ale szum ostro idzie od uszczelek drzwi i tych wielgachnych słoniowych uszu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być, że i tak, bo ani nie zacieka, ani nie szumi jakoś uciążliwie (no - chyba, że się jedzie z otwartym i za dużo komarów na siatce się rozsiądzie :mrgreen: )

 

 

To był problem aut sprzed 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, w moim przypadku sprawa wyjaśniona :cool2:

 

 

ale w moim jeszcze nie :(

 

jak nie masz kasy na uszczelki zawsze mozesz sobie poradzic tak jak ja

potrzebne ci bedą

- cienki twardy drut

- smar w spreyu z rurką ktorą wprowadzisz smar do środka

- plastikowa żyłka do kosy spalinowej 3,0mm lub grubsza

- żyłka + - 1,3mm tez od kos spalinowych

- mocna taśma samoprzylepna

natnij uszczelke na rogu z przodu szyberdachu( od strony szyby czołowej) po jednej i drugiej stronie ( w środku uszczelka jest pusta i ma przestrzeń) , następnie wprowadź smar do środka(bez smaru cieżko bedzie ci przepchac drucik), jak przepchasz drut przymocuj taśmą do końcówki drutu żyłke 3.0mm i powoli przeciągaj zyłke z powrotem przez uszczelke( ja tak robiłem ponieważ przepchanie samej żyłki mi się nie udało)

Tak samo zrób z bokami szyberdachu i tyłem z tym że tam zastosuj cieńszą żyłke. U mnie było tak zę najbardziej szumiało z przodu wiec tam dałem na początku żyłke 3.0mm, następnie jazda próbna 140 i lekko jeszcze szumiało, wiec wepchałem cienką zyłke po bokach. operacja sie udała mozna powiedzieć że jestem zadowolony w 90%. całkowitej ciszy nie ma ale jest poprawa ogromna. teraz moge spokojnie po autostradzie smigać i nie denerwuje mnie gwizd z szyberdachu.

sory za błedy w pisowni

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale ja mam problem z tym że szyba mi podskakuje na nierównościach i obija się o tę poprzeczkę między szybami i po prostu głośno puka.

Czy na to też pomoże nowa uszczelka?

 

Mam podobny problem, pukanie czy trzeszczenie nie zawsze występuje. Zależne jest to chyba od temperatury, wilgotności itp. starałem się już posmarować miejsca newralgiczne środkiem podobnym do wd40 (beko b10) na chwilę pomogło. Macie to na to jakieś lepsze sposoby, bo co do świstu, to on nie występuje nawet przy prędkości 200 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale ja mam problem z tym że szyba mi podskakuje na nierównościach i obija się o tę poprzeczkę między szybami i po prostu głośno puka.

Czy na to też pomoże nowa uszczelka?

jak puka poprzeczka to raczej uszczelka nie ma nic z tym wspólnego,

 

na środku poprzeczki przyklej do szyby czarny (jak masz czarną poprzeczkę i czarne obramowanie szyby z dachu) filc (np. taki mały kwadracik jak pod krzesła/szafki, dostępny w każdym LM/OBI/CAS...), szyba będzie "walić" w filc a nie w plastik...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale ja mam problem z tym że szyba mi podskakuje na nierównościach i obija się o tę poprzeczkę między szybami i po prostu głośno puka.

Czy na to też pomoże nowa uszczelka?

jak puka poprzeczka to raczej uszczelka nie ma nic z tym wspólnego,

 

na środku poprzeczki przyklej do szyby czarny (jak masz czarną poprzeczkę i czarne obramowanie szyby z dachu) filc (np. taki mały kwadracik jak pod krzesła/szafki, dostępny w każdym LM/OBI/CAS...), szyba będzie "walić" w filc a nie w plastik...

 

 

O tym właśnie myślałem tylko czy to nie będzie przeszkadzać przy otwieraniu? A może lepiej do poprzeczki a nie do szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprzeczka ma grubość 1-2mm, trudno cokolwiek do niej przylepić...jak zrobisz "filc" w kształcie "C" to i tak będzie słabiej tłumił niż opcja "do szyby", oryginalnie na środku szyby powinnien być przylepiony czarny filc, przeważnie jest zbyt cienki i tafla z dachu "puka" w poprzeczkę...

 

zrób sobie klika "wałków z gąbki" wsuń w różne miejsca, tam gdzie efekt będzie najlepszy (nie będzie pukać) to następnie przyklej filc...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat trochę ożył, to też podzielę się swoimi problemami.

Otóż piszczy mi dach. Wszystko ok jeśli chodzi o mechanizm, zamyka, otwiera, bez objawów typu ocieranie, stukanie, zacinanie, przeciekanie, itp. Szumi, to uszczelka, już wyczytałem (2006r), ale to mi nie przeszkadza, bo poza miastem nie jeżdżę z otwartym dachem, a w mieście wiadomo - przepisowo :mrgreen:

Wydaje mi się, że piszczy mi podsufitka, to jest takie wkurzające, że szok. Dawno dachu nie otwierałem i teraz problem raczej nie występuje, chyba że porządna dziura. Głośniej i mocniej i w ogóle gorzej jest jak jest otwarta podsufitka, ale jak otworzę dach to nasilenie objawów się nie zmienia.

Czy poza serwisem da się to jakoś wyeliminować?

Ewentualnie czy ktoś może mi polecić jakiś dobry serwis? Powiedzmy gdzieś w Bydgoszczy, 3mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.