Skocz do zawartości

diagnostyka komputerowa - dziwna lista błędów


andrz_ej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów,

 

Jestem użytkownikiem 320d E90 całkowicie atechnicznym :) tzn. potrafię jako tako jezdzic ;) ale techniczne kwestie są mi niestety zupełnie obce (w obszarze motoryzacji). Za kilka dni kończy mi się gwarancja na moja trojkę i postanowiłem wiedziony naiwnością lub tez resztka wiary w rzetelność Panów z ASO udałem tam aby skorzystać z przeglądu przed opływem gwarancji aby w razie czego jeszcze w jej ramach te ewentualne rzeczy znalezione naprawić. Panowie oczywiście za stosowna oplata (307 PLN) przyjęli autko i po 7 godz. był do odbioru. Na moje i pytanie i jak wygląda sytuacja odpowiedz była krotka: wszystko bardzo dobrze, wymienimy pasek (jakiś tam, nie pamiętam i jakiś "oring" bo był "lekki" wyciek) co wg nich normalnie kosztowałoby ok 1700 zl wiec świetnie na tym wyszedłem. Nie wiem- może. :) W ramach tego sprawdzania była tez diagnostyka komputerowa. I tu troszkę mnie bardzo ważny Pan w serwisie mówiący tonem nieznoszącym sprzeciwu i pytań zaskoczył. Poprosiłem bowiem o wydruk wyników z diagnostyki na co Pan stwierdził, ze wszystko jest OK i w zasadzie oni nie ich nie dają. Hmm, tu mimo spokojnego usposobienia trochę się zirytowałem, w końcu za to płace wiec chyba mogę wiedzieć co i jak i to otrzymać. Nawet jeśli nie ja, to ktoś kto się na tym zna może mi coś podpowiedzieć w oparciu o te wszystkie dla mnie dziwne opisy. I tu Pan stwierdził dla mnie kuriozalnie, ze nic nie ma w tych wynikach bo gdyby było to by była informacja ze trzeba coś naprawiać. W końcu jednak uległ i dal mi te wydruki. Z tego co znam niemiecki widzę, ze jest tam wykonywana jakaś seria diagnostyczna i jest Fehlerspiecherliste co dla mnie oznacza listę zapamiętanych błędów (oczywiście jeśli się mylę to proszę mnie poprawcie). I tak jak zobaczyłem ich listę gdzie tłumacząc losowy wpis np. nie działało światło dzienne czy tez prawe przeciwmgielne defekt itd. Lita błędów mnie poraziła. I tu wielka prośba i pytanie do szanownych Kolegów: czy to są błędy które kiedyś występowały ale wszystko zostało osunięte i teraz już nie występują ale komp. to pokazuje (bo na teraz żaden z tych błędów tzn tych widocznych gołym okiem nie występuje) A jeśli tyle błędów było kiedyś to co z tym auto się musiało stać :) Było kupione w tym programie BMW Premium Selection jako roczne z przebiegiem ok. 29k. Przepraszam za przydługi post ale inaczej trudno mi to opisać. Podaje LINK do wydruku diagnostyki: http://www.tinyurl.pl?QhclaCt4 gdyby ktoś chciał rzucić okiem na ten wydruk. POMÓŻCIE proszę bo nie wiem co myśleć o tej powalającej liście błędów. Z góry dziękuje. P.S PDF otwiera się na małym zoomie ale na 100% czyta się bez problemów - układ poziomy. Raz jeszcze z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Ło matko i córko... Tyle błędów O_O I to jakich CIC, CAS ... może byc taka opcja że autk ostao bez akumulatora jakiś czas i wszystkie systemy się wysrały, i zachowały w pamięci kompa, albo masz coś spaprane i to straszliwie. Najlepiej podjedz do jakiegoś mechaniora co ma dostep do fejs na szynie CAN i za 50zł zrób diagnostykę, jeżeli błędy dalej są to współczuje końca gwaranji, jeżeli nie to znaczy że były tylko w pamięci i chłopaki wyczyścili.

 

Swoja droga zachowanie diagnosty w ASO mnie dziwi, ja zawsze w ASo dostawałem wydruk z kompa i nigdy o niego nie prosiłem, i przy przekazaniu wydruku Pan lub Pani miło i sympatycznie tlumaczyli mi każdy błąd ( z tym że to było niemieckie ASO może tutaj tkwi różnica)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedź. Wprawdzie nic mi nie mówią skróty CIS, CAS ale rozumiem, że to coś poważnego. Ta lista błędów jest z 26 czerwca teraz więc pewnie są nadal. Co najdziwniejsze ..autem się dobrze jeździ i nic nie szwankuje. I rozumiem, też że sugerujesz diagnostykę gdzieś poza ASO byle fejs był na CAN. No a gwarancja kończy się 30 czerwca więc w razie czego być może pozostaje tylko rękojmia u sprzedawcy (Ten sam dealer u którego byłem w ASO) Nie potrafię nie zapytać - czy któreś z tych błędów coś mogą konkretnego poważnego sugerować? NO i jakim cudem to auto w sumie dobrze się sprawuje.

 

Pzdr.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej zima nastapil duzy spadek napiecia (do zera), lub odlaczales aku, albo jakis scalak w ktoryms z ukladow przymrozil sie.

Zerwala sie wtedy komunikacja miedzy sterownikami i stad taka duza lista bledow, pozniej komunikacja wstala sama i wszystko bylo ok, ale bledy zostaly zapisane.

Teraz w ASO pokasowali wszystko, bynajmniej powinni, wiec za jakis czas podjedz jeszcze raz na diagnostyke do innego ASO albo do innego diagnosty (dysponujacego DIS-em lub od biedy INPA, bo do zczytania bledow tez bedzie dobre). Jezeli bledow nie ma, to zapomnij o temacie i ciesz sie jazda, jezeli dalej beda to wtedy trzeba szukac przyczyny.

Na pocieszenie napisze, ze najczesciej przyczyna jest jedna, wiec nawet jesli cos sie zepsulo to na pewno nie wszystko.

Ewentualnie zajrzyj na dzial diagnostyki na forum i znajdz kogos kto ci zerknie w liste bledow.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.