Skocz do zawartości

[E90] Piski w kierownicy


allover1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio zauważyłem a właściwie usłyszałem denerwujące piski w kierownicy wydobobywające się przy gwałtownym skręcaniu np. na postoju. zazwyczaj dają o sobie znać gdy w aucie się nagrzeje ale to też nie jest regułą. Coś poprostu się tam obciera. próbowałem na początku swoimi sposobami naprawić problem spryskując miejsce łączenia sie kolumny z kierownicy środkiem.. i pomagało na parę godzin później znów to samo. W końcu pojechałem do mechanika, zostawiłem im samochód na cały dzień. Chłopaki kręcili kierownicą pół dnia i dali za wygraną bo akurat żaden pisk się nie wydobywał. Dwa dni później znów to samo. Czy miał ktoś podobny problem, żeby nakierować mechanika na odpowiednią cześć , bo szukanie w ciemno to strata czasu moja i mechaników. Proszę o jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie podobnie tylko że teraz jest to tarcie a przy niższej temp dopiero pojawia się lekki pisk, byłem w ASO stwierdzili że to taśma w kierownicy, ta która doprowadza prąd i sterowanie. Koszt wyliczyli na 380 zl z tego co pamiętam ale jeżdżę już rok i w sumie nic się nie dzieje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e91 też piszczała mi kierownica. Po wymianie płynu do wspomagania piski całkowicie ustały i było tak już do sprzedaży auta. polecam wymianę płynu mobil atf320 1l wystarczy koszt około 30zł. Mi pomogło może i tobie też a koszta niewielkie więc warto spróbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jak skrecicie na maksa macie takie udezenie ?

 

Kolego jak mam rozumieć to "uderzenie"? owszem jak szybko dokręcę do oporu to poczuje uderzenie a raczej odbicie.

U mnie są podobne piski od czasu do czasu gdy autko np postoi 2 dni. Szybko to niweluje poprzez lekką regulacje w pionie i poziomie :) lub samo przestaje po przejechaniu paru set metrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymiana płynu w opisywany przypadku nic nie pomoże. Tak jak powiedzieli w ASo taśma do wymiany a jak nie pomoże to plastikowa tuleja. Tobie wymiana płynu może i pomogła jak miałeś już zużyty albo było go po prostu za mało.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem występuję gdy jest zimno to wystarczy zdjąć obudowę która jest nad pedałami i nasmarować kolumnę która styka się z gumą, tam u mnie piszczało przesmarowałem i spokój :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem występuję gdy jest zimno to wystarczy zdjąć obudowę która jest nad pedałami i nasmarować kolumnę która styka się z gumą, tam u mnie piszczało przesmarowałem i spokój :)

A mógłbyś bardziej określić co mam zdjąć , może jakaś fotka... jestem laikiem a skoro to takie proste to spróbuję sam naprawić ten problem . zawsze to parę zł do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam ten sam problem. Jak jest zimniej (mniej jak 6-8 C) to przy kręceniu kierownicą słychać piski jak by jakiś szczeniak piszczał :lol:

Jak się kabina nagrzeje, to piski ustają.

Czasami jest to ekstra denerwujące.

Jeśli możesz zrób proszę fotkę co tam zdjąć, sam zerknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszczenie kierownicy ustały dzisiaj.

Cała naprawa zajęła mi 10min.

 

U mnie piszczała kolumna kierownicy o gumowy mieszek.

Trzeba odkręcić 3 śruby pokrywy nad pedałami (śruby torx), delikatnie odchylić pokrywę, bo złączona jest z czymś dwiema sprężynkami (nie wiem do czego). W środku zobaczycie srebrną kolumnę kierownicy i na jej końcu, przy wpuście do komory silnikowej będzie widoczny gumowy mieszek, taki jak przy przegubach.

Posmarowałem to smarem do łożysk w miejscu styku obu elementów.

15m podjazdu i kręcenie kierownicą we wszystkie strony - zero pisków.

 

Wam też polecam tam zerknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyręczył mnie wierzbin dokładnie tam macie przesmarować :) najlepiej smarem nie żadnym smarem w sprayu i będzie spokój na bardzo długo jak nie na zawsze ;) ściągacie tylko tą osłonę nad dogami i widzicie kolumnę a na jej dole otoczona taką guma i styka się tam z kolumną i piszczy ( ja głupi tyle się męczyłem jeżdżąc z tym piskiem myśląc co jest nie tak , jeden mechanik mówił kolumna kierownicza się kończy i do wymiany haha naprawą straszył na 2,5tyś .... :mad2: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

borykam się z podobnym problemem i nie wiem czy jest to, to samo co u Was.

Otóż od dłuższego czasu zauważyłem dziwne dźwięki - piski podczas skręcania kierownica tylko i wyłącznie w lewą stronę.

Dziwne dźwięki wydobywają sie po jeździe 1- 1,5 godzinnej i ustają jak samochód po dłuższej jeździe postoi kilka godzin.

 

Płyn od wspomagania wymieniałem, nie pomaga.. Dla pewności pompa wspomagania tez była wyjmowana i sprawdzana i jest ok.

Myślałem tez ze może coś obciera przy kolumnie kierownicy dlatego dla pewności podczas tych pisków ustawiałem kierownice w rożnych położeniach i tez nie pomaga.

 

Dziwi mnie fakt, ze jest to tylko podczas skręcania kierownicy tylko w lewą stronę??

 

 

POMOCY :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

borykam się z podobnym problemem i nie wiem czy jest to, to samo co u Was.

Otóż od dłuższego czasu zauważyłem dziwne dźwięki - piski podczas skręcania kierownica tylko i wyłącznie w lewą stronę.

Dziwne dźwięki wydobywają sie po jeździe 1- 1,5 godzinnej i ustają jak samochód po dłuższej jeździe postoi kilka godzin.

 

Płyn od wspomagania wymieniałem, nie pomaga.. Dla pewności pompa wspomagania tez była wyjmowana i sprawdzana i jest ok.

Myślałem tez ze może coś obciera przy kolumnie kierownicy dlatego dla pewności podczas tych pisków ustawiałem kierownice w rożnych położeniach i tez nie pomaga.

 

Dziwi mnie fakt, ze jest to tylko podczas skręcania kierownicy tylko w lewą stronę??

 

 

POMOCY :(

 

Witam

U mnie byl podobny problem .

Piszczała kierownica przy skręcaniu w prawo i w lewo .

Poczytałem na forum gdzie koledzy pisza żeby zacząć od najprostszej rzeczy ktorą jest posmarowanie kolumny kierowniczej w miejscu gdzie styka sie z gumową oslona. Ja posmarowałem oslone i kolumne w miejscu gdzie się ocierają. I mam problem z glowy nic już nie piszczy . A myślałem że to może taśma w kierownicy od poduszek , ale wystarczylo troszke smaru. :D :D :D :D

Zacznijcie więc od tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety, ale opisane przez Was rady nic nie pomogły.. Wysmarowałem to miejsce smarem i nadal jest tak samo jak bylo..

Kilka dni temu mialem okazje jechac autkiem w góry i problem znowu sie pojawil po przejechaniu okolo 100 km, skrecanie kol na parkingu ( nie zaleznie od szybkosci krecenia kierownica znowu denerwujace piski daly o sobie znac) - dzwiek tak jakby guma ocierala o gume choc sam do konca nie jestem pewien.

 

I oto tak stojac na parkingu krecilem kierownica w prawo lub lewo i takie dzwieki sie wydobywały, postanowilem przestawic kierownice w inne polozenie i przez kilka minut spokoj, po czym znowu ten sam problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
A czy w waszym przypadku mieliście tak jak u mnie ? W moim BMW piszczenie czy świerszczenie jest tylko ja skręcam w lewo ale co zabawniejsze występuję tylko przy włączeniu klimy. Jak nawiew jest wyłączony to nic nie piszczy ? Czy to przesmarowanie też u mnie zadziała czy macie inne pomysły. Dajce znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat dla f10 535i

 

Gdy auto jeździ (lub stoi uruchomione) na włączonej klimie ponad godzinę przy skręcie kierownicą słychać jak by coś ocierało taki piskliwy dzwięk z kierownicy.

 

Ktoś miał może taki problem wolał bym mieć jakieś sugestie dla mechaników zanim zaproponują mi wymianę połowy auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.