Skocz do zawartości

[E90] montaż webasto e90,e87 -pytania


bartekotoja

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy.

 

Drodzy koledzy, czy jest możliwość wysterowania panelu klimatronika analogowo przez podanie sygnału plus 12v z webasto tak aby automatycznie włączył się nawiew i pompka wody?

Lub czy można aby oszukać czujnik temperatury cieczy współpracującej z systemem REST i

wysterować klawisz REST tak aby automatycznie włączył nawiew i pompę wody do momentu aż ja go wyłączę?

I ostatnie pytanie : Skąd panel klimatronika bierze informacje o temperaturze cieczy dla funkcji REST?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, czy jest możliwość wysterowania panelu klimatronika analogowo przez podanie sygnału plus 12v z webasto tak aby automatycznie włączył się nawiew i pompka wody?

 

Podobno można to zrobić z Webasto, ono "powinno" załatwić resztę. Na pewno dla starszych, dla Thermo Top V które rozmawia z samochodem po szynie CAN zdania są podzielone, ale znalazłem coś takiego -http://www.kfztips.de/futuristisch_005.htm

 

Opisz co chcesz osiągnąć, z czym masz problem? Masz już zamontowane Webasto tylko nie masz pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie po updacie softu pojawiła się opcja która ma dwa timery włącza i wyłącza nawiew zgodnie z godzina którą ustawie.

Nie mam podgrzewacza wiec wieje powietrzem dokładnie o takiej temperaturze jak jest na zewnątrz.

Taka opcja by cię urządzała ??? My-śle że łatwo było by puścić aktywator na webasto 12 v chociażby z wiatraka który by je odpalał po tym jak został włączony przez kompa.

Potem kolejny dezaktywator po wykryciu włączenia zapłonu.

Jeśli potrzeba podeśle ci fotki tej opcji z idrive.

Nie mam webasto i przed updatem softu nie miałem tej opcji.

Zostaje chyba problem z wymuszeniem obiegu cieczy ponieważ ta opcja nie odpala funkcji rest.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W E9x montowane jest zupełnie inny piecyk (Webasto) niż w E87 oraz E6x. Do E9x również istnieje zestaw doposażeniowy, jednak zupełnie inny.

 

Główna różnica (pomijając inną konstrukcję palinka) to sterowanie. Webasto Z/C (starszy model) można sterować analogowo, podając napięcia na odpowiednie piny. Natomiast Webasto V (nowsze, montowane w E9x) sterowane jest po szynie LIN i komunikuje się z modułem IHKA. Dodatkowo, Webasto V ma programowalny sterownik z wgranym oprogramowaniem dedykowanym dla danego modelu samochodu/producenta. Tak więc Webasto V np. z VW nie zadziała prawidłowo w BMW, mimo, że to ten sam piecyk który różni się tylko softem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy to prawda, że webasto w e90 nie grzeje miski olejowej/silnika? Jakiś czas temu przerabiałem temat i bardzo mnie kusiło żeby zamontować piecyk głównie dla motoru, jednak dogrzany przy rozruchu ma dużo lżej, no i te pierwsze kilometry na oleju w temp. około zera - aż mnie ciary przechodzą :D

Czy jest jakieś dobre rozwiązanie dla e91 żeby zamontować cokolwiek, co dogrzeje motor przed rozruchem i będzie współpracowało z autkiem, żeby dogrzać wnętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie zrobisz ognisko pod samochodem, to zagrzejesz miskę olejową ;) Fakt, w E9x Webasto praktycznie nie nagrzewa silnika na postoju. W układzie chłodzenia występuje obejście sterowane elektro-zaworem, tuż obok elektrycznej pompki. Żadne Webasto montowane w samochodach osobowych nie nagrzeje Ci oleju (jedynie ciecz w układzie chłodzenia). Dla krajów skandynawskich niektórzy producenci przewidują elektryczne grzałki montowane w misce olejowej, zasilane z zewnętrznego źródła.

 

We wszystkich dieslach BMW, oraz silnikach z wyjątkiem 335i występuje chłodnica oleju w postaci wymiennika ciepła, między układem chłodzenia a olejem. Włączone przed rozruchem Webasto, po uruchomieniu silnika pracuje w dalszym ciągu do osiągnięcia temp cieczy w okolicach 75C. Tak więc olej, zostaje stosunkowo szybko rozgrzany z pomocą wymiennika.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Głupie pytanie, ale wiesz jak się obsługuje pilota Websto do E9x? :)

 

1. Przytrzymaj sam przycisk MODE aż zapali się zielona kontrolka

2. Puść przycisk MODE

3. Naciśnij przycisk ON

4. Czerwona kontrolka zacznie mrugać

 

Pilot jest jednokierunkowy, czerwona kontrolka nie oznacza, że samochód odebrał sygnał, jedynie to, że pilot go wysłał. Jednak nigdy nie miałem problemu z zasięgiem, nawet z wnętrza budynku jak samochód stał kilkaset metrów dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Głupie pytanie, ale wiesz jak się obsługuje pilota Websto do E9x? :)

 

1. Przytrzymaj sam przycisk MODE aż zapali się zielona kontrolka

2. Puść przycisk MODE

3. Naciśnij przycisk ON

4. Czerwona kontrolka zacznie mrugać

 

Pilot jest jednokierunkowy, czerwona kontrolka nie oznacza, że samochód odebrał sygnał, jedynie to, że pilot go wysłał. Jednak nigdy nie miałem problemu z zasięgiem, nawet z wnętrza budynku jak samochód stał kilkaset metrów dalej.

 

Pozdrawiam

 

Pytanie nie jest głupie :D

 

Niemniej jednak w ten sposób próbowałem to zrobić i nic stąd mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Webasto odpala ręcznie? Tzn. z poziomu I-Drive?

 

Ja jak kupowałem samochód, to Webasto nie działało. ASO stwierdziło, że trzeba całe wymienić przez co sprzedający opuścił z ceny. Jak się okazało, winna była elektryczna pompka obiegu, wytarły się szczotki i naprawa kosztowała 100zł. Po naprawie pomki Webasto dalej nie ożyło. Musiałem dopiero podłączyć INPE i przeprowadzić inicjalizację, wtedy dopiero zaskoczyło. Webasto jak zaliczy kilka razy pod rząd błąd, który uniemożliwi jego uruchomienie blokuje się. Trzeba zresetować błędy lub przeprowadzić inicjalizację, dopiero wtedy znowu będzie pracować.

 

Opcja numer 2, to nie zakodowany pilot. W dziale E60 jest procedura jak to zrobić, być może zadziała.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dla potomnych, jak w E9x zakodować oryginalnego pilota BMW do Webasto:

 

Wsiadamy do auta, zamykamy wszystkie drzwi (nie na klucz)

Wkładamy kluczyk do stacyjki i zaraz wyciągamy

Naciskamy na pilocie Webasto guzik OFF i trzymamy go

Jednocześnie naciskamy 3 razy guzik ON

Puścić przycisk OFF - centralny zamek zamknie i otworzy zamki na potwierdzenie operacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam nie chce zakladac nowego tematu.

przegladajac allegro widze ze webasto nnie jest w cale takie drogie 500zl + wtyczki to mysle ze max +100zl.

tylko teraz pytanie. doposazal ktos e90w webasto?

ciezko jest to zamontowac?

jezeli chodzi osterowanie pilotem to modol jest w tym calym urzadzeniu "webasto" czy kablem idzie do jakiegos pobocznego modulu?

wyjasnila sie sprawa z pilotem? pilot musi byc orginalny czy mozna jakis inny dokodowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak , przeczytalem wczesniej caly temat i nie widze by bylo napisane

czy ktos zamontowal to, czy osobno jest modul od pilota czy zintegrowany, czy ciezko to zamontowac.

na pierwszej stronie jest ylko napisane ze ktos nosil sie z zamiarem, ze nie podgrzewa miski olejowej, i ze komus nie dziala pilot. nic konkretnego,

ponad to linki ktore tam sa nie dzialaja ;/

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Czy ja mam inną wyszukiwarkę niż Wy? :wink: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=217783&p=1612475

 

He, He - dokładnie jak wyżej. Jakie są pytania szczegółowe? Da się to zrobić tylko trzeba sporo części nazbierać żeby zamontować sensownie - da się przy odrobinie szczęścia zejść poniżej 2,5-3k PLN. Zestaw ORI doposażenia to ponad 5k PLN. Musiałbym sprawdzić czy ma dodatkowy telestart Webasto w sobie ale stawiam że nie ma. Artyj dokładnie opisał w powyższym linku jak działa zdalnie odpalanie z pilota BMW do Webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.