Skocz do zawartości

Tylna szyba w E91 sama się otwiera.


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

http://img830.imageshack.us/img830/3448/klapa002.jpg

 

1. Jak dostać się do kabli, które łączą tylną klapę w kombi z nadwoziem? Chodzi o te przy zawiasach. Kable są w takich gumowych karbowanych peszlach ale nie wiem jak się do tego dobrać.

2. W której wiązce idą kable związane z tylną wycieraczką? Jak spojrzeć na zdjęcie to są 3 wiązki, jedna po lewej stronie i dwie po prawej (wewnętrzna i zewnętrzna)

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Może są lepsze sposoby jak np wymiana całej wiązki... ale w moim (inny samochód ale rozwiązanie podobnie beznadziejne) została po prostu rozcięta wzdłuż tą ochronna guma i wlutowane kawałki przewodów tam gdzie były poprzecierane i nałożone koszulki termokurczliwe. Potem wszystko zaklejone czarną taśmą izolacyjną.

Jesli chodzi o to którą garść rozbebeszyć to nie wiem, wiec Ci nie pomoge

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natek ściągnij peszel, pociągnij za kabel. Ja miałem tak w E46 co prawda sedan, ale sytuacja podobna - u mnie akurat kabel przetarty był w gumowym peszlu, najzwyczajniej się przełamał. Elektryk polutował i było git. Podejrzewam, że u Ciebie też będzie przełamany w miejscu gdzie przewód najczęściej pracuje - jest załamany w momencie zamknięcia bagażnika.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Który kabel jest od silniczka wycieraczki to dojde po kolorze, grubosci bo widze jakie dochodzą na wtyczce do silnika. Żeby nie rozbierać wszystkich trzech peszli może podejrze jakoś od spodu po kolorze kabla gdzie on idzie ale coś czuje, że nie bedzie dostępu.

2. Kabel u mnie najprawdopodobniej jest przełamany gdzieś w peszlu bo jak mam szybe otwarta kompletnie do góry (wcisnięta zapadka zamka szyby) to wycieraczka działa ale jak opuszcze szybe o 15 cm to juz przestaje

 

Jak można nie dopracować takiego rozwiązania, ze działało bezawaryjnie przez długie lata ...

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam :cry2:

mam problem od paru dni zaczęła otwierać sie sama szyba w tylnej klapie po zapaleniu silnika po paru sekundach puszcza elektrozamek w szybie i zapala sie kontrolka na tablicy otwarta klapa po zamknięciu nawet podczas jazdy otwiera się sama na razie wyjałem wtyczke z elektrozamka szyba jest zamknieta na stałe ale dalej sygnalizuje na tablicy rozdzielczej otwarta tylna klapa

pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja tego jeszcze nie rozbierałem, ale pod przyciskiem od otwierania szyby powinien być mikrowyłacznik. Prawdopodobnie on lub przewody od niego są uszkodzone i okresowo dają zwarcie. Nie wiem czy jest możliwość odłączenia samego wyłącznika, ale jeśli tak to zrób taka próbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem wcześniej narazie odłaczyłem kostke od elektrozamka szyby i sie nie otwiera ale dalej sygnalizuje na desce rozdz. otwaeta tulna klapa Wczoraj zauwazyłem ze nawet otwarcie drzwi i zapalenie światła w środku uruchamia otwarcie samoczynne szyby auto jest z 12 2007 rejest 2008 widać mało używ. tylny bagaznik a tu taki klops normalnie porażka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego porażki to dopiero cię czekają, a to jest banalna usterka do ogarnięcia przez średnio zdolnego usera.

 

No i po co straszyć na zapas. Jeśli tak jest to dlaczego jesteś jeszcze w NASZYM towarzystwie :nienie:

Awaryjność serii E90 jest podobna do innych tej klasy. Niestety im więcej elektroniki tym szanse na jakieś awarie rosną.

A tak na poważnie - czy auto miało jakiś incydent w tylnej części. Być może wiązka idąca do klapy jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie strachy, tylko rzeczywistość. Każdy samochód i nie tylko się psuje. To jest normalne. Jeśli uważasz inaczej to jesteś w dużym błędzie. Po co się powtarzasz o kabelkach i po co straszysz jakaś stłuczką? To normalna usterka, którą w prosty sposób można naprawić. Do tego nie trzeba stłuczki, wystarczy jak używasz bagażnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Wam ! też mam ten sam problemik z tylnia szybką troche to intrygujące gdy po odpaleniu silnika szyba sie otwiera w tylnej klapie ! może poradzicie coś jak tą ustereczke usunąć ? sprawdzałem wszystkie kabelki tam w klapie iwszystko jest wpożądeczku ! wygląda jak nówka ! może pomogło by podpięcie pot komputer co ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............... intrygujące gdy ..........................wpożądeczku ....................... pomogło by .............. pot .............?

 

kolego normalnie się nie czepiam ale miałeś na myśli chyba irytujące a poza tym to nie są literówki. Popraw proszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wielu takich co nie wnoszą nic do dyskusji, a więc na 90 procent to wina kabelkow w przelązniku, otwórz go i zobacz u mnie wlaśnie to bylo.

 

Pzr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Mozesz podpiac pod kompa, ale samo podpiecie nie pomoze :mrgreen: ja obstawiam skopany przyciskrzy wycieraczce

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Przelaczik = przycisk na wycieraczce do otwarcia szyby ;) sprawdzales bezpieczniki ?

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bespieczniki są ok ! ten przycisk też bo mozna otwierac i zamykac tą szybe jak sie naciśnie ! wyczytałem na innym forum ze jakieś sterowniki cza wgrać na nowo ale to tylko w serwsie bmw ! ciekawe ile sobie zawołają za taką usługe ? no nic to chyba ostatnia deska ratunku ! :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem ostatnia i najlepsza , gdyż nagrzebiesz się w aucie , stracisz nerwy , coś jeszcze dodatkowo można zepsuć a może wyjdzie jakaś bzdeta za pare groszy i będzie po problemie .

Miałem tak z blokadą kierownicy i już wyrokowano cuda z wymianą kolumny itp. za kilka tyś . a wystarczyło w ASO zrobić adaptację i problem już od 6 miesięcy z głowy . Koszt w ASO razem z kompem i sprawdzenie stanu auta 150 zł . :cool2:

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie odgrzebałem temat bo po założeniu nowego guzika od otwierania tylnej szyby po 2 dniach zaczęla się sama otwierać ama szyba (czasem odskakuje a czasem nie) i tu pytania:

 

1, w której wiązce kabli idą przewody od tego otwierania

 

2. czy można to kupić w serwisie czy trzeba lutować, czy to sa wiązki gumowe z koncówkami na wtyk do klapy i karoserii czy może kable idą dalej do klapy i do karoserii a ona tylko osłania

 

diabli to wzięli najpierw przestała działać , potem wymieniłem na nowy a teraz się sam otwiera uff , czytałem na innych forach ,że jest jakiś sterownik centalnego zamka ,który jak się zepsuje to powoduje otwarcie szyby - co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.