Skocz do zawartości

E90 szelest/rzeżenie na wale korbowym co moze byc?


RV6

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm! panowie szukałem i nic nie znalazłem na ten temat na forum,od jakiegos czasu zaczelo cos szelescic w silniku,tak jakby ocierajacy lancuch o obudowe silnika,bądz łozysko na napinaczu ktoregos z pasków, zrzuciłem paski dalej szelesci,oddalem do mechanika,mechanik badając stetoskopem powiedzial ze odglos idzie od wału(koła pasowego)i bez rozbierania nic nie moze powiedziec,ewentualnie moze to byc pompa oleju,czy mial ktos podobny przypadek?jest tam jakies łozysko,ktore mogło by takie dzwieki wydawac? 320d 2007r M47n2 pzdr!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądziłem, że w mojej( ten sam silnik) też coś ewidentnie rzęzi i będą wydatki, jednak miałem okazje jeździć innym egzemplarzem z ASO w Gdyni i ten podobnie jak mój, po rozgrzaniu "szurał".

Więc teraz to ignoruje;). Dodam, że na zimnym silniku jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg 190 kkm oryginalny,dokładnie na zimnym cisza,niestety po rozgrzaniu słychac dosc mocno szuranie,szelest,jak by zacierającego sie łozyska,jak znajde chwile to nagram i wrzuce w siec.wydaje mi sie ze rozrzad odpada,poniewaz jak wczesniej pisałem po odpaleniu nie ma zadncyh objawow zurzytego łancucha,ja bym obstawiał pompe oleju,ale dokładnie dowiem sie jak rozbiore silnik,a jst co rozbierac;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
mogłyś napisac jak się skończyła diagnoza? czy to faktycznie była pompa oleju czy może coś z rozrządzem? Ja mam silnik M47N2 w mojej X3, też u mnie zaczęło rzęzić z tyłu, za silnikiem ale tylko jak był silnik ciepły. Na zimnym - cisza. W tym M47N2 rozrząd jest z przodu ale nic nie wiadomo z tymi dźwiękami do końca. Proszę o informację. dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.