Skocz do zawartości

BMW e91 - próba kradzieży, włamanie


baranowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w nocy z poniedziałku na wtorek złodzieje próbowali ukraść moje BMW. Stało jedyne 12h na parkingu a ja nieświadomy rano idąc do auta niczego się nie spodziewałem. Normalnie otworzyłem drzwi z pilota i ku mojemu zdziwieniu zauważyłem, że zaślepka od wtyczki komputera leżała na dywaniku. Wtedy już wiedziałem o co chodzi - ktoś był w środku. Auto normalnie odpaliło, na szczęście, ale po wyjściu zorientowałem się, że jeszcze wkładka zamka jest całkowicie rozwiercona.

 

Teraz pytanie: jak myślicie co zrobić aby auto ponownie zabezpieczyć przed kradzieżą? Oczywiście auto ma AC a rzeczoznawca pewnie wyceni mi tylko wkładkę i nową klamkę. Chciałbym walczyć o więcej i przeprogramować wszystkie sterowniki bo pewnie chłopaki zgrali sobie co tam chcieli aby dorobić sobie kluczyk.

 

Ciekawe też jest to czy to byli amatorzy którzy nie dali rady odjechać czy po prostu szykowali sobie auto na drugi strzał.

 

Wszystkie pomocne rady mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że to była nieudana próba kradzieży. Ktoś być może spłoszył sqrwysynóf. Gdyby to byli profesjonaliście to pewnie auto już by nie było Twoją własnością, a na pewno w razie niepowodzenia nie pozostawiliby takich śladów (zaśleka wtyki na podłodze, bo już z rozwierconym zamkiem to za bardzo nic nie da się zrobić żeby nie było śladu). Ja bym chyba siedział w oknie z odpowiednim sprzętem i przy drugim podejściu zdjął klienta raz na zawsze :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim przekodowac samochod, tak aby po przekreceniu kluczyka w klamce nie wylaczal sie alarm. Tai było w twoim przypadku. Otworzyli drzwi poprzez rozwiercenie i od razu mieli rozbrojony alarm ...
Mam angielsko-jezyczny system = brak polskich znakow diakrytycznych - przepraszam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak już pod koniec tamtego roku przekodowałem tak alarm, że da się go rozbroić tylko pilotem. Po otwarciu z kluczyka - manualnie zaczyna wyć, to samo po włożeniu ręki do środka przez uchyloną szybę. Do tego wgrana prze kolegę Prmax popraka wydana przez BMW w celu uniemożliwienia dokodowania pustego klucza. Mam nadzieję, że to choć trochę utrudni kradzież samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.