Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe-komputer


mikolajpoznan

Rekomendowane odpowiedzi

Komp pokazuje wymiane tyłu za 10 tys km a przodu za 15 tys. km.Problem w tym,że 2 tygodnie temu pokazywa ł tyle samo a wczoraj wróciłem z podróży tygodniowej, w trakcie której przejechałem 2500 km.Wskazania kompa są takie same-10 i 15 tys.km.Nawaliły czujniki na klockach czy cos innego?

Dodam,że przednie lewe koło piszczy w trakcie toczenia-okazało się,że klocki sa w nienajlepszym stanie i coś tam ociera.

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez mikolajpoznan

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje te wskazania komputer pokładowy (system CBS),natomiast to że coś tam trze przy lewym przednim klocku hamulcowym wiem bo pojechałem do CARMENA (odkręcili koło i sam widziałem jak trze klocek o tarcze).

??

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo podsunąłem temat tutaj,forum "1" jest świeże i wielu tematów nie porusza-zatem pytam fachowców tutaj.Czy to seria 1 czy 3 to w tym przypadku chyba mło istotne.Załóżmy,że pytam o serię 3.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza (potrzeba jego wymiany) w tym systemie w ogóle nie jest pokazywany.W serwisie oznajmili,że te dane odczytuje się z kluczyka i wymiana filtra zwyczajowo ma miejsce co 2-ga wymianę oleju w silniku (czyli co około 50-60 tys).

p.s."Potrzeba obsługi"-mam jeszcze takie wskazanie (samochód na podnosniku)-za około 17 tys.km.Co to oznacza?O jakie czynności serwisowe chodzi?Dodam,ze nie pokrywa się to z niczym-ani z olejem,ani z klockami,ani z filtrem przeciwpyłkowym,ani z płynem hamulcowym.

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha-inne czynności serwisowe schodza normalnie-zmniejsza się przebieg po którym należy wymienić olej,filtry,płyn hamulcowy.Tylko te klkocki stoją (inna sprawa,ze z tych 2500 km w ostatnim tygodniu przejechałem 2000 po autostradzie gdzie zuzycie klocków pewnie jest o wiele mniejsze).

MIKE

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Celowo podsunąłem temat tutaj,forum "1" jest świeże i wielu tematów nie porusza-zatem pytam fachowców tutaj.Czy to seria 1 czy 3 to w tym przypadku chyba mło istotne.Załóżmy,że pytam o serię 3.

 

A gdzie w E46 komputer pokazuje ile zostało do wymiany klocków? Z tego co ja wiem to w E46 jest tylko ikona zużytych klocków...

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może w E90? jest tu kilku użytkowników na forum, może pomogą. Proponuę Ci zmienić znacznik serii w tytule postu na [E90] może dostaniesz celniejsze odpowiedzi..... :wink:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ok-dzięki za podpowiedź-już się bałem usunięcia mojego wątku :-)

Pisac nowy czy wystarczy coś w starym wątku przekombinowac na "e90"?

PZDR

 

przekombinuj :wink:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W E90 pokazuje tak samo jak w jedynce. Tym się nie sugeruj, że będzie Ci odliczać stopniowo. Raz zrobiłem trasę tylko autostrada 3000km a odjęło chyba z 500 z dystansu do wymiany klocków.

Klocki starczyły na 40 tys km. Nawet jak miałem 2 tys km do przejechania na klockach to nic nie obcierało. Tylko wyświetlił się chyba podnośnik z dopiskiem service

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem jaki u mnie jest prawdopodobny scenariusz?Skoro mam po 15 tys.do wymiany klocków i jest tak od miesiąca mimo jeżdżenia?A lewy przód zachowuje sie jakby był do wymiany juz teraz?

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A czy przypadkiem nie jest tak , że komputer pokazuje szacowany (na podstawie stylu jazdy) przebieg pozostały do wymiany klocków...tak jak jest np. z dystansem do planowanej inspekcji...? tak na zdrowy rozsądek , tak właśnie powinno być...dodatkowo podejrzewam , że czujnik masz tylko w jednym kole na każdej osi - w starszych modelach, jak np. E46 czujnik z przodu jest w kole po stronie kierowcy a z tyłu po stronie pasarzera....pozatym , żaden czujnik nie zastąpi...kontroli wzrokowej. Jeśli w CARMANIE zdjeli koło to chyba stwierdzili , czy jest ok czy nie...

 

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli prawdopodobnie dupnął mi czyjnik na lewym kole (klocku)-tym samym nie liczy mi komputer prawidłowo przebiegu.Czy tak?

W każdym bądź razie pozostaje sprawa tyłu-tam też orientacyjny przebieg do wymiany nie zmniejsza się.

Zgadzam się-to tylko szacunki,ale powinien sie przebieg sie zmniejszac tak czy siak a nie stac w miejscu,prawda? ;-)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja wymienilem klocki zresetowalem wskazania tak jak resetuje sie olej Po tej operacji mam tylko kreski i nie pokazuje szacowanego przebiegu a nawet zapalila sie kontrolka zuzycia klcokow. Wie ktos jak to usunac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś w końcu wie na jakieś zasadzie działa czujnik kloców w E90 ?

przebieg do wymiany się zmniejsza - ale jak jest to obliczane? przebieg jest szacowany od 'stylu jazdy'? ale jaki czujnik mierzy 'styl jazdy' ? :)

czy może jest jakiś czujnik który sprawdza ile milimetrów klocków pozostało ?

 

ostatnio trochę za bardzo się leniwiłem i zmieniłem klocki kiedy komputer pokazywał -3000km na wymienie klocków, niestety z klockami były już do wymiany tarcze :/

(w wymienionych elementach był także 'czujnik' za 90pln. niestety zapomniałem się wtedy w serwisie zapytać jak mierzony jest stan klocków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na jakiej zasadzie dzialaja,

ale wymienialem klocki i tarcze przod i tyl gdy komp wskazywal 600 i 1000 przed czasem

Jak sie okazuje KONIECZNIE trzeba wymienic czujnik gdyz nie na sie zresetowac wskazania klockow na nowo

 

Po wymianie na nowy czujnik i resecie wszytko wraca do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jaki jest rzeczywisty przebieg od ostatniej wymiany? Wg opinii serwisu klocki powinny starczyć na 35 - 45 tys. km. w zależności od sposobu eksploatacji. Oczywiście na klockach oryginalnych sygnowanych przez BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.