Skocz do zawartości

TDS Touring - tylna klapa się nie otwiera


fugess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mój problem polega na tym, że tylna klapa w moim E34 Touring nie otwiera się tym przyciskiem, który znajduje się nad tablicą rejestracyjną. Nie otwiera się ani klapa ani sama szyba.

Znajomy, który posiada E39 touring ma ten sam problem i podpowiedział mi, że problemem mogą być same przyciski do otwierania ( podobno są tam jakieś blaszki, które są bardzo czułe na błoto itp).

Silniczki w klapie sprawdzone i działąją w 100 %.

Czy ktoś próbował naprawiać te przyciski ?

Z kluczyka klapa się otwiera.

Bardzo proszę o pomoc :modlitwa: i z góry dziękuje za każdą wskazówkę.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam,ja miałem podobny problem w e39,nie chciala się otwierac klapa ani przyciskiem ani z kluczyka i okazało sie ze były przetarte kabelki które idą w zawiasach klapy,jest to czesto spotykane w turingu,musisz sprawdzić czy jakis przewód nie jest przerwany,jest tam kilka wiązek kabelków,powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

dokładnie tak, sprawdź wiązki przewodów z prawej i lewej strony na 99% tam tkwi problem. Dodatkowo pod tylną kanapą z lewej strony są bezpieczniki. Warto powymieniać wszystkie przewody przynajmniej na odcinkach gdzie pracują na zgięciu, aby nie było znowu za chwile problemu z czymś innym

 

u mnie po3 latach od wymiany znowu musze zajżec bo mi wycieraczka przestała działac

 

zdrówko

Dario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

wybaczcie, że odgrzebuje temat, ale chyba jutro będę chciał się zabrać za klapę, bo u mnie wszystko padło (wycieraczka i otwieranie).

Mam pytanie odnośnie dostępu do kabli. Jak się do nich dostać? Co zrobić, aby ewentualnie je wymienić? Jak to zrobić, aby nic nie uszkodzić, a przy okazji zrobić to w miarę wygodnie i skutecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.