Skocz do zawartości

Awaria centralnego zamka- e34 touring


karol-lolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Cos stało się dziwnego z zamykaniem zamków gdyż dzisiaj umyłem auto które stało jakieś 2 tygodnie nie ruszane w garażu otwarte, po umyciu chciałem zamknąć auto ale centralny zamek zamyka wszystkie drzwi i zaraz otwiera- tak się zachowuje jakby było któreś z drzwi otwarte. Doszedłem ze zamek w klapie bagażnika nie reaguje czyli po przekręceniu kluczyka nie zamyka zamka nie ma żadnej reakcji dodam że klapę można otworzyć tak samo jak szybę.

wywnioskowałem że mogły sie kable poprzełamywać w klapie jednak nie wiem gdyż zasilanie do zamka dochodzi. Miał może ktoś podobny problem a jak tak to proszę o pomoc gdyż chciałbym to jak najszybciej naprawić. Aha dodam że ostatnio też przestało mi świecić jedno ze świateł wstecznego i jedno światełko oświetlenia tablicy rejestracyjnej po stronie pasażera nie wiem może to ma też jakiś wpływ...

z góry dziękuje za każdą pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widzę ze zainteresowanie tematem dosłownie zerowe ja zwracam sie jeszcze raz po pomoc gdyż rozebrałem całą klapę i ujrzałem naprawiane kable w rynienkach przy amortyzatorach klapy tylnej polutowałem kabelki i zaizolowałem jednak nie podoba mi sie to wszystko gdyż Niemiec już grzebał w tych kablach i lepiej wstawić nowe wiązki.

Lecz polutowałem kable światła cofania i oświetlenia tablicy działają. jednak zamek w klapie dalej nie działa, zasilanie dochodzi do zamka a kable są całe. Czyli zostaje wymiana zamka bądź sprawdzenie.

I teraz moje pytanie jak sprawdzić czy zamek jest sprawny, gdzie ewentualnie kupić nowy i czy nie Bedzie problemów z kluczykiem??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co może być powodem takiej usterki drzwi ale mam to samo. To znaczy może nie dokładnie ale coś w tym stylu. Jak próbuje zamknąć zamek a on sie cały czas otwiera to muszę obejść auto dookoła i trzepnąć każdymi drzwiami (mimo że są domknięte). Poza tym przez jakiś czas jedne z tylnych drzwi nie reagowały na centralny zamek ale same się naprawiły. Także dziwne rzeczy zaczynają się dziać przy zamkach. Chyba trzeba odwiedzić jakiegoś elektryka i zrobić przegląd instalacji.

 

Co do zamka tylnej klapy to mi się nie otwierał z klamki ale z kluczyka nigdy nie miałem problemu. Styki klamki musiały być zaśniedziałe bo rozkręciłem, przeczyściłem, skręciłem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby wymieniać zamka i wkładki w najgorszym przypadku do wymiany siłownik przy zamku. Stawiam jednak na kable, sprawdź jeszcze raz kable do siłownika prawdopodonie dochodzi ich 6 trzy grubsze i trzy cienkie. Przedewszystkim sprawdź te trzy cieńsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do samego zamka dochodzą trzy kable:

czarno-czerwony- jest na nim napięcie

biało-żółty-brak napięcia

zółto-niebiesko-biały- brak napięcia

 

co do kabli były one juz lutowane przez niemca i całkowicie nie podoba mi sie taka naprawa najchętniej wymieniłbym całą wiązkę. Robił juz może ktoś coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.