Skocz do zawartości

Ogrzewanie-cały czas leci ciepło


grabster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z ogrzewaniem- od strony pasażera cały czas leci ciepłe powietrze. Po lewej moge regulować temperature a po prawej w ograniczonym stopniu-albo leci letniawe albo gorące powietrze. Elektrozawory były sprawdzane i są sprawne (sprawdzałem bo mam tez drugi komplet) ale na kręcenie gałką z regulacji temperatury reaguje tylko jeden.

Dziś podłączyłem sprawny panel sterowania i dalej to samo. :mad2:

Co to może powodować?

Gdzie znajduje się czujnik temperatury wnetrza na stronę pasażera?

 

Bunia ma manualną klimę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

to ja może się podłączę - mam ten sam problem, z tym że u mnie dodatkowo mam wrażenie, że prawe pokrętło chodzi jakby zupełnie bez żadnego oporu, ale może to tylko moje wrażenie, ale efekt jest taki sam - cały czas na szybę leci ciepłe powietrze od strony pasażera. Czy mógłbym się zatem dowiedzieć od przedmówcy jak się dostać do tego silniczka, względnie uzyskać link do jakiegoś poglądowego rysunku na ten temat?

 

Będę dozgonnie zobowiązany

 

Pozdrawiam

 

Lukin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie uszkodzone silniczki (zawory) regulujące dopływ cieczy do nagrzewnicy. Na schemacie element nr 15 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB11&mospid=47369&btnr=64_0114&hg=64&fg=18" target="_blank" target="_blank

 

w aucie dokladnie jest to tam gdzie wskazują strzałki

 

http://img39.imageshack.us/img39/2316/111111111111e.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Regulacja realizowana jest przesłoną kierującą przepływem powietrza gorącego lub zimnego.

Elementem wykonwczym jest silniczek (dla każdej strony oddzielny) posadowiony przy zespole wentylacji.

Pozdrawiam

zbigleg1

 

w bmw to elektrozawory reguluja temperature nagrzewnicy,a nie jakies klapy jak w wiekszosci innych aut.. na forum jest ten temat rozwiniety chodzi o to ze gumowe elementy uszczelniajace z wiekiem puszczaja płyn do cewki co zakłuca jej działanie czyli sterowanie przepływem goracej wody.. przechodziłem to niedawno membrane ciezko dostac ale mozna zrobic z dentki a koszt oringów to pare zł najdrozsze moze byc przewiniecie ceweczki jezeli juz okaze sie ten gorzszy scenarjusz.. ogulnie elektro zawory to drogi biznes a mozna to zrobic w jeden dzien i tez działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.