Skocz do zawartości

520i M50 nie odpala na benzynie po zmianie pompy paliwowej?


jasmin

Rekomendowane odpowiedzi

Zależny ile samochód nie jeździł na benzynie, jeśli długo to mogą być wtryski, zawory, przepływka do regulacji. Pojedź do jakiegoś mechanika, który chociaż kilka razy w życiu naprawiał BMW.

 

Kolego przemysl troche zanim napiszesz Zawory?? przeplywka do regulacji?? Wtryski no to jest mozliwe ale raczej nie bardzo jako ze masz gaz to sprawdz czy paliwo dochodzi na listwe wtryskowa, bo napewno jest zawor odcinajacy doplyw paliwa

Nowa pompa napewno pracuje??

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zawory padly to na lpg tez by nie palil przeplywka to raczej by nierowno pracowal ale odpalil by W tym przypadku wtryski lub ecu nie daje znaku zeby wtryskiwac paliwko

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krótko na gazie odpala. Odkręcałam listwę wtryskową i paliwo dochodzi do wtrysków, dostaje paliwo ale nie chce nawet zaskoczyć.. pompa pracuje dobrze. Szukam jakiejś podpowiedzi bo nie wiem z czym może być to jeszcze związane.

pozdrawiam

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba zdemontować kompletną listwe wtryskową razem z wtryskiwaczami(nie odpinać kabli i dać dłuższe wężyki do paliwa).Przy kręceniu rozrusznikiem będziesz widział czy wtryski podają paliwo(to ma być taka mgiełka).Ale najpierw sprawdz ciśnienie paliwa.(około 3bary).
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdemontować kompletną listwe wtryskową razem z wtryskiwaczami(nie odpinać kabli i dać dłuższe wężyki do paliwa).Przy kręceniu rozrusznikiem będziesz widział czy wtryski podają paliwo(to ma być taka mgiełka).Ale najpierw sprawdz ciśnienie paliwa.(około 3bary).

swieta racja m50b25 ma miec 3.5 bara wiec b20 pewnie tez

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była wczoraj podłączana do komputera, który nic nie wykazał. Podpowiedzieli mi, że to może być przekaźnik, zmieniłam, pochodziła na benzynie jakieś pół godz i padła. Spaliła wczoraj pompę (już drugą!) - może ma to jakiś zwiazek z elektryka? i do tego wszystkiego nie chce już nawet na gazie palić. Nie mam zielonego pojęcia co jej jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na pewno się spaliła?Bo w pierwszym poście napisałaś że paliwo dochodzi tylko nie pali a na uwalonym przekazniku to niemożliwe.Zeby mieć pewność wyjmij przekaznik pompy i połącz na krótko piny 30 i 87 w gnieżdzie przekaznika.Pompa może się spalić gdy ma słabe zasilanie(słaba masa albo plus).To auto długo nie śmigało na benie więc pierwsza sprawa wymienić filtr paliwa.Regulator ciśnienia paliwa(ten na końcu listwy wtryskowej)posiada membrame która gdy dlugo się nie jezdzi na pb lubi się skleić i wtedy pompa cały czas daje ciśnienie na maxa 5 barów(długo nie pochodzi).Sprawdz ciśnienie paliwa po odpaleniu.Sprawdz czy z regulatora ciśnienia paliwa ,po zdjęciu wężyka od podciśnienia nie cieknie paliwo(jeżeli tak to wymiana,bo będzie przylewało silnik).Miłego grzebania :cool2:
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.