Skocz do zawartości

Montaż elektrycznych szyb gdy nie ma wiązek


SHADOW520

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem że było 100 razy ale na moje wątpliwości nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Chodzi o to że wyciągnąłem wczoraj tunel środkowy i okazało się że nie mam wiązek położonych fabrycznie pod elektrykę szyb :cry: Moje auto to 520 24v bez vanosa z 1990r więc według tego co czytałem w tych rocznikach jeszcze nie oszczędzali i tak wiązka powinna być no ale niestety nie ma. Chcę założyć elektrykę tylko na przód. Mam kompletne drzwi od innego e34 w którym są podnośniki z instalacją itd... Chciałbym zamontować wszystko tak jak było fabrycznie bez lutowania itd. Moje pytania to:

1. Czy jeśli w moim module (czarna skrzyneczka po tylną kanapą) wychodzi więcej pinów niż wchodzi kabli w kostce jest szansa że jak podłączę inną bogatszą wiązkę zadziała mi elektryka?

2. Czy wiązka do przedniego słupka ( tam gdzie wchodzi kostka od drzwi) idzie właśnie od tylnego modułu czy gdzieś z pod deski rozdzielczej lub przekaźników pod maską?

3. No i czy ta wiązka z tego modułu idzie tylko do słupków i centralnego zamka czy łączy się z czymś jeszcze? (nie chce rozbierać połowy auta bo jak okaże się że się łączy to sobie to wszystko odpuszczam a jak nie to podjadę na szrot i wyciągnę kompletną wiązkę i pozamiatane :) )

Mam nadzieję że mi pomożecie :)

4. Czy podejdzie mi instalacja od 7 e32?

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e32 i e34 to to samo, lepiej byłoby Ci chyba zrobić własną instalację niż przekładać z drugiego auta. Najlepiej zajrzeć do schematów czy nie ma gdzieś z przodu jakiś przekaźników do elektryki szyb, chodź wydaje mi się, że nie. Zacznij może od szukania po złomach jakiegoś bmw, które ma okablowanie (nie musi mieć el. siłowników, bo w większości e34 i chyba wszystkich e32 była). W ogóle to jesteś pierwszą osobą która chce cała elektrykę od szybek zamontować :) Jak znajdziesz zezłomowane bmw i wyciągniesz kable to daj znać.
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silver86 Dzięki serdeczne za zainteresowanie :) No tak ale ja nie chcę sztukować tylko poprawić fabrykę. Sprawa wygląda tak że byłem dzisiaj na paru szrotach. W jednym e34 nie było nic tak jak u mnie... w innym jest full elektryka ale jest z 88r i jak podniosłem tylną kanapę to tam moduł wygląda zupełnie inaczej jest o wiele szerszy i są 2 skrzyneczki a u mnie jedna więc nie wiem czy podejdzie ze starszej wersji... No i oglądałem jedną e32 i tam jest pełna elektryka ale sytuacja tak samo jak w tej 5 czyli starszy rocznik... Jeden plus że mam już przyciski na 4 szybki :) swoją drogą dlaczego nie mam tej wiązki u siebie skoro wszyscy mówią ze do 92 były we wszystkich?
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz tylko jedną kasetę to będzie ciężko, musisz w tym momencie przełożyć wszystko, bez względu na rocznik powinny być dwie jak chcesz mieć el. szyby (tzw. moduł komfortu jest Ci potrzebny). Co do elektryki to przez cały okres produkcji zmieniła się tylko jedna rzecz, w starych wersjach do szyb była poprowadzona mała kostka z niektórymi przewodami, a w nowszych wszystkie kable są już w dużej.
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam problem ;/ Cały problem w tym że mam auto którego historię znam i w które wsadziłem ostatnio parę tysięcy wymieniając całe zawieszenie filtry uszczelki oleje itd więc gdyby nie to to bym sobie je sprzedał i kupił lepiej wyposażone tylko że kupię jakieś za np 10 tys i będę musiał znów wszystko wymieniać poza tym nikt mi nie zwróci wydanych pieniędzy przy sprzedaży ;/ ... więc sam już nie wiem co robić... miałem nadzieję że poprostu wyciągnę wiązkę która idzie od modułów do drzwi i wsadzę pełniejszą ale nic z tego chyba nie będzie ;/
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie tylko oryginalne przełączniki i mechanizmy, instalacje załóż swoją i to będzie najłatwiejsze rozwiązanie. Mi się poszczęściło jak zakładałem "el. szyby", bo z fabryki auto wyszło z el. szyberdachem i miałem całą instalację :)
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem podnośniki i przyciski mam :) będzie trzeba załatwić przekaźnik jeszcze i to chyba wszystko?? moduł nie potrzebny? nie muszę mieć domykania z kluczyka...
Mi się poszczęściło jak zakładałem "el. szyby", bo z fabryki auto wyszło z el. szyberdachem i miałem całą instalację :)
niektórzy mają gorzej;/ ;p
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
Kolego problem jest troszke duzy.Ja probujac zmatowac wiazke tylko sie zawodzilem a taki "elektryk" powiedzial ze samego modulu do szyb i szyberdachu mi nie wypnie bo jest to zbytnia jazda.Wiec kupilem 2 przelaczniki 20A (kierunkowe) ok. 7.50szt i polozylem instalacje na szybki sam z tym ze po dojezdzaniu do konca (otwarcia lub zamnkiecia) szyby musze pamietac o puszczeniu wlacznika bo bezpiecznik idzie makiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.