Skocz do zawartości

TARCZE HAMULCOWE MIKADO


croopsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,mam zamiar wymienić tarcze hamulcowe. Myślę czy warto wejść w MIKADO,a i jakie klocki do tego wpasować? Nie chce ładować w to jakiejś kolosalnej kasy,ale chłamu też nie mam zamiaru kupować.Może ktoś mi coś ciekawego podpowie ? Co warto kupić,za rozsądne pieniądze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mysle nad tymi tarczami (mam na myśli te nawiercane i nacinane) a Ty też chcesz takie założyc czy gładkie zwykłe?? moze ktos na takich smiga i powie jak sie to sprawuje, ja mam klocki RH a tarcze już podchodzone i pisk taki jak sie troche nagrzeją jakbym tramwajem hamował!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak: Z firmą jak to piszecie "Mikado" się nie spotkałem, ale założyłem sobie w kwietniu tarcze "Mikoda" i na temat tarcz tej firny mogę się wypowiedzieć :) A więc kupiłem sobie model nacinany i nawiercany i sprawuje się rewelacyjnie. Przed zakupem dużo się naczytałem a to że się klocki szybciej ścierają a to znowu że piszczą itd. Jedno i drugie jest możliwe ale nie z winy tarcz a nieodpowiednio dobranych klocków. Tak więc po długim szukaniu opini w internecie zakupiłem zestaw tarcz Mikoda, do tego klocków i okładzin od ręcznego Ate do tego nowe linki Hart... Od założenia zestawu nie boję się nieprzewidzianych sytuacji na drodze bo wiem co mam i jak to hamuje :) Jak najbardziej Polecam te tarcze ale z dobrymi klockami!!!! Pozdrawiam :)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,mój błąd.Fakt SHADOW520 ma racje mikoda a nie mikado i też fakt że do tych tarcz muszą być odpowiedniej twardości klocki założone. W mojej E34 wcześniej miałem tarcze orginalne i jakieś tam klocki. Często podczas normalnego hamowania po prostu blokowały się koła. Auto mam od marca i co prędzej wymieniłem cały komplet. Zdziwienie było po zdjęciu kół- tarcza zjechana kompletnie, a klocki praktycznie nie ruszone. Później dopiero jak pojechałem do mechanika okazało się że klocki to EBC BRAKES z seri GREENSTUFF ( Seria 2000 ) ,duużo za twarde. Te tarcze mikody w połączeniu z klockami harta ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Z klockami HARTA były dobrze do czasu. Teraz mam przejechane ok 7000 i z klocków z przodu zostały same blaszki a tarcze jak nówki. Zmieniam klocki na REMSE ale jeszcze nie piszę czy i jak hamują bo pewnie trzeba będzie poczekać z jakieś 5-7tyś żeby coś stwierdzić. HARTY duużo z miękkie. POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ma się co dziwić, że klocki się kończą na tarczach nacinanych i nawiercanych, to normalne. Nie ma takich klocków, które się nie skończą na takich tarczach. W sporcie klocki wytrzymują jeden wyścig. A jak kupisz klocki sportowe miekkie Ferodo lub EBC to na takich tarczach skończą się w miesiąc, tak to już jest. Poza tym im twardsze klocki tym gorsze.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ale przecież można złożyć zestaw z nawierconych/naciętych tarcz i twardych jak stal narzędziowa/tanich klocków, teoretycznie powinien taki zestaw wytrzymać przyzwoity okres czasu,a koszty powiedzmy niskie.

Tylko że to takie hamulcowe lepiarstwo i daleko odbiega to rozwiązanie od tych bezpiecznych/normalnych. Generalnie hamulce to ostatnia rzecz na jakiej w aucie powinno się oszczędzać...

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej beacie mam takie tarcze nawiercane i nacinane ale klocki sa Jurid czyli montowane oryginalnie do tych samochodow a nie ATE. Generalnie rewelka.

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.