Skocz do zawartości

[E34] rocznik a wygląd


warnyak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na popularnych w polsce serwisach ogłoszeniowo-aukcyjnych juz od dłuższego czasu poszukuję E34 520i VANOS od 1993r wzwyż

 

z tego co mi wiadomo, w 1992r miał miejsce lifting piątki, zgodnie z którym wg mnie wygadaly nast.: białe kier przód i tył, nakładki na progi w kolorze nadwozia, nowe lusterka i szeroka nerka dla modeli bez V8(choć że nioe wszystkie z taką wypuszczano to już wiem).

 

Ja jednak b. często spotykam się z E34 nawet po '93 czy '94 które mają zwykłe czarne progi, pomarańczowe kierunki, nieraz przód-baiałe, tył-pomarańczowe, w skrajnych przypadkach nawet ze starymi lusterkami (tymi mniejszymi).

 

Tutaj moje pytanie: ja rozumiem, że ktoś mógł sobie zmienić np kierunki czy progi, lub nawet był do tego zmuszony (dzwon), ale może ktoś wie na 1000%, najlepiej ma jakieś źródło dowodzące jak ostatecznie jak wyglądały salonowe E34 po '93 pod kątem własnie: progi, kierunki, nakładki na progi, nerka itd LUB czy ktoś może wie na 10000% że kupujący salonową piątke miał wybór (czy te lakierowane nakładki na progi były np za dopłatą)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie moge dodac pewien stwierdzony przezemnie fakt, o ktorym chyba wie malo forumowiczow.

Roznica w srodku auta pomiedzy "przed liftingiem" a "po lifcie" sa to napewno boczki (nie liczac poduch i listw progowych). Po obejzeniu wielu egzemplarzy stwierdzam, ze po lifcie boczki auta roznia sie uchwytem "do zamykania drzwi". Jest on dluzszy od przedliftingowego i przechodzi w podlokietnik w boczku tworzac jakby litere L.

Zaden model przed liftem nie posiadał takowych boczków. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo, w 1992r miał miejsce lifting piątki, zgodnie z którym wg mnie wygadaly nast.: białe kier przód i tył,

Nie prawda...to była opcja (zarówno przed jak i po lifcie)

nakładki na progi w kolorze nadwozia

możliwe.

nowe lusterka

Tak

szeroka nerka dla modeli bez V8

Szeroki grill wszedł w II połowie/pod koniec 94.

V8 wszystkie miały szeroką.

 

I "lift" był w połowie 92r.

dlatego czasem sie spotyka auta na starych lusterkach,bez Vanosów a z 92.

 

 

Pozdrawiam

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim, to moj pierwszy post na forum:) Znudzila mi sie lektura i postawnowilem ze cos naskrobię :8)

 

U mnie jest taki przypadek: pierwsza rejestracja w Niemczech: 31.05.1994,

Mam fabryczny szeroki grill i maske z szerokim przetloczeniem, lusterka po lifcie, kolor kloszy kierunkow przod: bialy, tyl: pomaranczowe.

Wszytsko fajnie, ale taki dylemat mam; po wklepaniu w Vin decoder wyskakuje mi 05.1993, to jest data produkcji silnika, calego auta czy jak?

Czy moze to jakis blad? Jak mozna w inny sposob sprawdzic date produkcji bawarki?

Dodam ze moj egzemplarz jest bardzo zadbany, nie bity, ani grama rdzy, szyby oryginalne itd, chodzi jak marzenie... :)

 

Pozdrawiam z Lublina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rejestracja o niczym nie świadczy. To broń boże nie jest równe z datą produkcji.

Z Vinu odczytujesz date produkcji auta. Błędu nie ma prawa być.

Więc opcje są nastepujące:

1.Jednak była bita,przód poszedł na poliftowy (lusterka są wporządku)

2.Jest to przeszczep

może byc tylko podszybie z nrem Vin wstawione,może być więcej... W każdym razie fabrycznie nie ma szans żeby tak było.

 

Znam przypadki aut które były 100% nie bite,i dopiero jak sie rozebrało pół auta przy jakiejś okazji okazywało sie 'oo,tu jest ćwiartka wspawana'...Weź pod uwage że auto ma przynajmniej 16 lat-trafić bezwypadek w takim wieku...sukces.

 

Aa,no i kombinacja migaczy biały przód+pomarańczowy tył-z tego co pamiętam/orientuje sie-nie było takiej możliwości (napewno jeśli chodzi o E39 i nowsze,w E34 raczej też).

Edytowane przez Basti735
Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ja pisze: auto po drugim facelifcie nie bite, w 100% oryginal, a ty mi piszesz ze to data produkcji...

W 93r wychodzily e34 tylko po I lifcie, a moja jest po II... ktos wie cos wiecej?

W sumie gdzies czytalem ze rozne jaja te vindecodery w necie pokazuja ludziom...

Jak jeszcze mozna sprawdzic date produkcji?

 

Edit: ok, jak bede mial jutro chwile czasu to rzuce okiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basti735

Chyba nie bede pierwszy ktoremu vindecoder z neta pokazuje blad?

Powtorze sie: samochod mam w 100% oryginal,nie bity, nie kombinowany, kupilem go od dziadzia ktory mial go w posiadaniu prawie 10lat, pali na dotyk, szyby oryginalne, nigdzie nie ma grama rdzy, zawieszenie ok, jedynie opony z rocznik 2000 i 2002, dziadek w zimie nie jezdzil to nie zmienial...

Ja jestem trzecim wlacicielem auta, samochod byl dokladnie sprawdzony przeze mnie, przez tescia - ktory ma duze pojecie o mechanice i dwie e34 w posiadaniu oraz dobrego kolege... stan perfect! (drobne rzeczy do zrobienia).

Dodam ze auta szukalem dluzszy czas, naogadalem sie miedzyczasie sporo szrotów - w wiekszosci od mlodziezy, az w koncu znalazlem moja perełke, chociaz trzeba bylo wylozyc drugie tyle co na inne egzemplarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realoem generalnie prawde mówi. Chcesz mieć pewność podjedź sobie do ASO i podaj nr Vin,poproś o rozkodowanie,odrazu dostaniesz wydruk z wyposażeniem z jakim wyszła.Jest to najlepsza opcja... Bo znam przypadek auta w manualu,zwykły lakier,golas+klima a po rozkodowaniu jest automat,full wypas,metallic itd.

100% nie bite auta znam-i tak jak pisze,okazywało sie że mają ćwiartki wspawane.

I teraz absolutnie nie chodzi mi o to że Twoje auto ma odrazu jakąś wspawke,tylko ogólnie o samochody-że da sie zrobić tak,że sie nie pozna i dopiero po rozebraniu połowy auta wyjdzie prawda.

 

Co do odkręcania plastików-niby tak,ale...to jak z szybami-nie muszą pochodzić z tego samego roku co całe auto.Mogą sie różnić nawet o rok.

 

Mówisz-nie kombinowane-ale nie ma opcji żeby w 93r. wypuścili coś co miało wyjść w połowie 94.Na logike...

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też kwestia że komuś podobał się bardziej przód od polifta i zwyczajnie przełożył części.Co do elementów plastikowych to w bmw rzadko spotyka się róźnicę większą jak 3 miesiące ze względu na systemy które obowiazują w fabrykach(dla wtajemniczonych system Kanban)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.