Skocz do zawartości

komputer


cypel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu na wyswietlaczu pod zegarami wyświetlają mi się informacje o przepalonych żarówkach braku płynu lub o klockach hamulcowych może ktoś podrzucić gdzie znajduje się komputer odpowiedzialny za wyświetlanie tych informacji. Wymieniać go czy naprawiać może jakieś fotki gdzie się znajduje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sie nie myle to bedzie modol konfortu !! znajduje sie albo pod maska po prawej stronie albo pod tylkiem pasazera siedzacego za toba!!

Moduł komfortu służy do czego innego, i nie ma tu raczej nic do rzeczy. Żeby nie było - właścicielem BMW jestem krótko i nie miałem tego jeszcze "w rękach", ale akurat na elektronice trochę się znam w każdym razie na tyle żeby przejrzeć dostępne schematy - choć przyznam że bazowałem na tym co jest dla 525i/535i z 1992.

 

Od pewnego czasu na wyswietlaczu pod zegarami wyświetlają mi się informacje o przepalonych żarówkach braku płynu lub o klockach hamulcowych
O jaki płyn chodzi? Czy te informacje pokrywają się z tym co powinno być na kontrolkach?

 

może ktoś podrzucić gdzie znajduje się komputer odpowiedzialny za wyświetlanie tych informacji
Dane dotyczące krytycznych parametrów (poziom oleju, płynu hamulcowego, zużycie tarcz hamulcowych) wchodzą bezpośrednio do "licznika". Inne parametry przez moduł kontrolny. Informacje o przepalonych żarówkach to robota oddzielnego modułu kontroli oświetlenia. Tak więc nie jest to tak "hop-siup". W każdym razie oba znajdują się w skrzynce z bezpiecznikami i przekaźnikami pod maską po stronie kierowcy.

 

Zamiast od razu wymieniać lepiej wg. mnie najpierw posprawdzać styki, gniazda i kontakty, poczyścić, zobaczyć i pomierzyć zgłaszające usterki czujniki, a dopiero potem spróbować ponownie czy problemy przypadkiem nie ustąpiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o ten moduł kontroli oświetlenia najwięcej informacji mam o przepalonych żarówkach świateł stopu , pozycji , podświetlenia tablicy co do płynów to tylko chłodnica i spryskiwacze ale to raczej moje niedopatrzenie bo płyn chłodnicy cieknie na trójniku od gazu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak, to pomijamy płyny na razie.

 

Moduł kontroli oświetlenia znajduje się tam gdzie wcześniej wspominałem - z przodu pod maską po stronie kierowcy, przy podszybiu. Jak sobie otworzysz pokrywkę to od jednej strony idą kolejno bezpieczniki, potem przekaźniki, a potem dwie takie "kasety" - moduł kontroli oświetlenia to ta kaseta większa (dłuższa), znajdująca się najbardziej po zewnętrznej.

 

Tylko taka uwaga, jeśli można - wymiana może nie przynieść skutku, jeżeli są problemy ze stykami w lampach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.