Skocz do zawartości

Problem z centralnym! BMW e34 91r


Bastollo34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam pewien problem z centralnym zamkiem.

Otóż polega on na tym , że centralny działa mi tylko z pilota , gdy chce otworzyć auto z kluczyka to otwieraj sie tylko te drzwi w których przekręcam zamek , z bagażnika także niedziała , otwiera sie sam bagażnik...

Miał ktoś może podobny problem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo auto z fabryki wyjechało bez centralnego i ktoś go sobie dołożył sam??

I może po prostu nie ma siłownika "master'a" tylko same "slave'y"? Bo w sumie i taki scenariusz jest możliwy, montowałem kiedyś komuś centralny z samymi "slave'ami", bezsens no ale gość taki sobie zakupił więc... :wink:

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to BMW w 91 już wpadło na pomysł żeby zastosować jeden kluczyk do stacyjki i drzwi. Po za tym: Czy tym samym kluczykiem możesz otworzyć dane drzwi co i odpalić auto??? Jeśli tak tzn że kluczyk jest jeden do wszystkiego. Ja bym raczej szukał przyczyny w przewodach dochodzących do zamków lub (co jest bardziej prawdopodobne) w centralce zamka (czyt. w module sterującym). Nie możliwym jest żeby otwierać dane drzwi (np kierowcy) jednym kluczykiem a żeby zadziałał centralny używać innego kluczyka.

 

Wygląda to tak. Masz jeden kluczyk. Wkładasz w stacyjkę, samochód odpala. Auto jest zamknięte, wkładasz kluczyk w zamek drzwi kierowcy i tylko one się otwierają. Wkładasz ten sam kluczyk co w przypadku 1 i2 do zamka w drzwiach pasażera i otwierają się tylko drzwi pasażera. Więc kluczyk pasuje do każdego zamka. Niemożliwe żeby do sterowania centralnym był inny kluczyk.

 

Ewidentnie albo kable idące do zamków albo centralka.

 

 

A tak na marginesie to jeszcze w żadnym aucie z centralnym się nie spotkałem żeby włożenie kluczyka w zamek od bagażnika i otwarcie go powodowało otwarcie całego auta. Zazwyczaj otwiera się tylko bagażnik.

 

Tak że musisz przyczyny szukać gdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś pisał coś o jakimś specjalnym kluczyku? :roll:

Moja wypowiedź dotyczyła siłowników,których generalnie są dwa typy "slave" czyli taki który tylko otwiera/zamyka i nie ma wyjść i "master" który ma wyjścia na siłowniki "slave" i podaje na nie prąd gdy go dostanie. Moim zdaniem mógł Ci paść siłownik w drzwiach kierowcy który jest masterem,mogły się gdzieś złamać kable z mastera na slave'y lub poprostu nie masz mastera tylko same slave.

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999768810_1.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kluczyki były dwa. Jeden od otwierania centralnego, jeden od otwierania mechanicznego. Wygląda na to, że oprócz pilota, masz tylko ten drugi kluczyk.

 

 

Chociaż by tu. Właśnie o tym pisałem, że może to może być wina kabli. Na początek polecam sprawdzenie dokładnie kabli idących w połączeniu drzwi z autem (elastycznej przelotce) bo tam najczęściej się przecierają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam wlasnie dwa kluczyki. jeden do odpalania a drugi do centralnego tylko w drugim komplecie kuczykow (orginalnych) mam jeszcze taki maly kluczyk i za cholere nie wiem do czego jest. mysle ze jest do alarmu ale przejrzalem cala komore silnika i nie ma gdzie tego kluczyka wlozyc:) ani we wnetrzu. nie wicie nic na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze taki maly kluczyk i za cholere nie wiem do czego jest. mysle ze jest do alarmu ale przejrzalem cala komore silnika i nie ma gdzie tego kluczyka wlozyc:) ani we wnetrzu. nie wicie nic na ten temat?

Ten trzeci jest tylko od drzwi i zapłonu. Nie powinien pasować ani do bagażnika ani schowka.]

P.S. Właściwie to powinny być 4 klucze. Główny, zapas, gryf(bez uchwytu) i awaryjny(do drzwi i zapłonu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie jest tak. Poza kluczykiem surówką i do schowka mam dwa. Jeden otwiera centralny, jak również od zapłonu. Drugi jest tylko od mechanicznego otwierania drzwi, zarówno kierowcy jak i pasażera, do zapłonu się nie nadaje. Nie mam pilota, ponieważ nie było takiej opcji w moim roczniku.
pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to BMW w 91 już wpadło na pomysł żeby zastosować jeden kluczyk do stacyjki i drzwi.

(...)

A tak na marginesie to jeszcze w żadnym aucie z centralnym się nie spotkałem żeby włożenie kluczyka w zamek od bagażnika i otwarcie go powodowało otwarcie całego auta. Zazwyczaj otwiera się tylko bagażnik. (...)

Bzdury...

A ja sie spotkalem z obydwoma rozwiazaniami juz w 1987 roku, w E30 325i. Od tego czasu we wszystkich moich samochodach otwarcie bagaznika powodowalo odblokowanie wszystkich drzwi, jak tez i odwrotnie, ryglowanie bagaznika robilo to samo z drzwiami.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to BMW w 91 już wpadło na pomysł żeby zastosować jeden kluczyk do stacyjki i drzwi.

(...)

A tak na marginesie to jeszcze w żadnym aucie z centralnym się nie spotkałem żeby włożenie kluczyka w zamek od bagażnika i otwarcie go powodowało otwarcie całego auta. Zazwyczaj otwiera się tylko bagażnik. (...)

Bzdury...

A ja sie spotkalem z obydwoma rozwiazaniami juz w 1987 roku, w E30 325i. Od tego czasu we wszystkich moich samochodach otwarcie bagaznika powodowalo odblokowanie wszystkich drzwi, jak tez i odwrotnie, ryglowanie bagaznika robilo to samo z drzwiami.

 

 

No widzisz a ja dosłownie przed minutą postanowiłem sprawdzić to u siebie i przy zaryglowanych drzwiach włożenie kluczy w zamek w bagażniku powoduje otwarcie tylko bagażnika. Do dam również, że centralny mam oryginalny i w pilocie mam dodatkowy kanał do otwierania tylko bagażnika.

Postanowiłem również sprawdzić to w e34 teścia z 1992 roku w którym jest centralny ale jakiś dziwny (nie wiem czy dokładany czy oryginalny) i również otworzenie bagażnika nie powoduje otwarcia bagażnika. W poprzednim aucie również tak miałem (golf III) w ojca autach (5xaudi) też tak było.

Nie twierdze, że taka opcja nie występuje. Napisałem tylko, że nigdy się z tym nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. moje E34 89r centralny oryginalny z pilotem. Włożenie kluczyka w zamek kierowcy jak również w zamek bagażnika powoduje otwarcie całego centralnego. Kluczyki mam dwa oryginały do zamków i do stacyjki. Jedynie od pasażera nie otwiera całego centralnego. W E30 z 85r wąska lampa centralny bez pilota, jeden kluczyk - otwierałem TYLKO przez bagażnik bo w drzwiach kierowcy i pasażera dobrzy ludzie uszkodzili mi wkładki zamków. Miałem kiedyś przypadek że po prostu siłownik zakończył swój żywot. Z pilota podnosił się i otwierało się całe auto jednak kluczykiem tylko zamek kierowcy. Pomogła wymiana siłownika. Więc albo kłopot jest z połączeniem elektrycznym albo wymień siłownik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wszyscy mają trochę racji w związku z tym bagażnikiem, ponieważ jeśli nie zaryglujecie zamków to z zamka bagażnika da się otworzyć cały central, lecz jeśli zamki są zaryglowane to otwiera się tylko kufer. Przynajmniej ja tak mam, u mnie zamki się zaryglowały i nie chciały puścić tragedia nie mogłem dostać się do auta, awaryjne otwirzenie drzwi, dostanie się pod tylną kanapę i wymuszenie przekaźnika centralnego, odłączyłem ryglowanie na krzywce zamka. Prawdopodobnie mam gdzieś zware na przepuście między dzrzwiami a karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.