Skocz do zawartości

Problem Vanosem. %20i e34


lasek64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem bmw 520i e34 vanos.

Kupiłem samochód niedawno , dziś zobaczyłem że kostka od elektrozaworu vanosa nie jest nigdzie podłączona, otóż gdzie ona ma być podpięta, jakiś kabel, wtyk?

Osobiście obawiam sie że silnik był zmieniany na 2.0 z Vanosem.... ale nie wiem jak sprawdzić dokładnie czy komputer jest od vanosa czy też nie. Podam rozkodowany mój numerek VIN.:) może to coś pomoże :)

 

Numer podwozia WBAHB51040BD96415

Kod typu HB51

Typ 520I (EUR)

Typoszereg E E34 ()

Seria 5

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik M50

Pojemność skokowa 2.00

Moc 110

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor BRILLANTROT (308)

Tapicerka ANTHRAZIT STOFF (0411)

Data prod. 1992-01-13

 

 

 

Wyposażenie

 

Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK)

S210A ANTI-BLOCKIER-SYSTEM ( ABS ) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy

S270A WIDER TYRES Koła z szerokim ogumieniem

S314A HEATED WINDSCREEN WASHER NOZZLES Lusterko zewn. /Zamek kier. podgrz.

S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu

S400A SLIDING SUNROOF MANUAL Dach przesuwno-uchylny obsług. ręcznie

S410A WINDOW LIFTS, ELECTRIC AT FRONT Siłownik szyby elektryczny przedni

S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S510A HEADLIGHT BEAM-THROW CONTR. F LOW BEAM Regulator zasięgu świateł

S556A EXTERIOR TEMPERATURE DISPLAY Wskaźnik temperatury zewn.

S654A BMW BAVARIA C III Radio Bavaria C III

L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy/Austria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Steuergerät powinien mieć naklejkę na bocznej ściance z oznaczeniem. Np. 5WK9 001

Co do pomocy z podpięciem kostki to nie pomogę bo nie wiem ja to wytłumaczyć a foty nie dam bo mój motor z Vanią stoi u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem oznaczenie na komputerze sterującym , siemens 5wk9001 i jakie powinien mieć oznaczenie silnik z vanosem??

 

edit. Poszukałem w necie i okazało się że to jest komputer do silnika 206S1 a one nie miały vanosa...

Mam pytanie jak wyglada sytuacja z wiązką i komputerem ? czy wystarczy że dokupię komputer do silnika z vanosem, i go podłączę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie rozwiązywania tej samej zagadki bo musiałem zmienić silnik i również niestety bez Vani. Czekam aż dotrze sterownik i sprawdzę czy wystarczy zwykła przerzutka czy to będzie bardziej skomplikowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, hmm a powiedz mi jak silnik się zachowywał w takiej konfiguracji ? tzn komputer od silnika bez vanosa z silnikiem z vanosem.

otóż mam teraz dodatkowo padnięty przepływomierz a bmw mam dopiero 5 dni i nie wiem jak powinno się zachowywać z pełną mocą ... i powiedz mi tylko czy samochód ma takie same osiągi w takiej konfiguracji jak napisałem w porównaniu z zwykłym silnikiem jaki powinien tam być, czyli bez vanosa.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jestem zdecydowanie niezadowolony.

Chodzi jakby o 2 cylindry za mało, ciągnie jak.. właściwie nie ciągnie - pełznie jakbym miał jakieś 1,8 pod maską, przy hamowaniu przygasa a biegi wchodzą ciężko jak cholera. Mechanik mówi że to dlatego, bo motor długo stał i suchy i żeby pierwszy 1000 km jeździć max 120kmh. Zobaczymy czy coś się poprawi.

Jakoś mi się to nie podoba.

Na dniach dostanę nowy Steuergerät i zobaczę czy to coś da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no ja Ci powiem że mój samochodzik jest ok, przy hamowaniu jest ok nic nie gaśnie. Biegi wchodzą normalnie. Mocy jest mało bo teraz latam z zepsutym przepływomierzem. Jak dostanę nowy przepływomierz to powiem jak jeździ na takiej konfiguracji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.