Skocz do zawartości

BMW e34 524 td brak mocy i inne.


maGikowaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum na starcie zaznaczę że moje bmw 524 to mój pierwszy samochód , i jestem kompletnie zielony więc przepraszam za mój nie profesjonalizm.

 

Kupiłem samochód w stanie ciężkim , wsadziłem trochę pieniędzy między innymi wymieniłem rozrząd na nowy, tarcze, klocki , amortyzatory i o ile się nie mylę katalizator ..

 

na początku auto było całkowicie mułowate pod górę musiałem redukować albo wkręcać go na naprawdę duże obrotny , okazało się jednak że mechanik źle założył rozrząd , po naprawieniu przez innego mechanika błędu auto chce jechać , ale czuje że to jeszcze nie to , brak w nim jeszcze mocy i tu nasuwają się moje pytania

na internecie przeczytałem że być może jest to winna jakiegoś sterownika ? ale w podanych przykładach użytkownicy podwali że nie działał im przy tym prędkościomierz i obrotomierz , u mnie działają czy w tym może tkwić problem ? auto ładnie pali , nie kopci , turbina raczej działa okey, tak jak zaznaczałem łapie moc , ale dosyć powoli , na niskich obrotach jest fatalnie! . Również na forum znalazłem że może być to problem z pompą ale na ten temat nie mam w ogól pojęcia wiec was proszę o pomoc !

 

drugim problem jest kontrolka pokazująca błąd? klocków hamulcowych świeci się cały czas na czerwone , na forum również przeczytałem że to może być złe podłączenie czujnika , albo jakaś nie szczelność na kablach jeśli ktoś by był na tyle miły i umieścił mi jakiś schemat jak mogę sprawdzić to sam bym był naprawdę wdzięczny!

 

samemu trudno mi ocenić narazi ę spalanie auta , i tu też proszę jakiegoś doświadczonego użytkownika o udzielenie mi odpowiedzi :)

 

jeśli na rozwiązanie mojego problemu potrzebujecie zdjęcia jakiegoś elementu albo więcej szczegółowych informacji proszę pisać , liczę że uda nam sie rozwiązać ten problem

 

 

pozdrawiam

maGikowaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnikow klockow to sa one chyba przy lewym przednim kole i prawym tylnim,gdzies czytalem ze jak sie raz zaswieci to juz trzeba nowy dawac (ale czy to prawda?), ja przy wymianie tarcz i klockow wymienialem tylko jeden czujnik - drugi byl ok.

Za Febi placilem 13zl w motoryzacyjnym...

 

Spalanie powinno ci oscylowac wokół 10l w miescie i 6-7 w trasie, ale jak wiadomo zalezy to od stylu jazdy, szerokosci opon itd...

 

Co do mocy... po 115KM nie spodziewaj sie rakiety, moze jest wszystko ok, tylko sie spodziewasz niewiadomo czego? Ja mam M51, ale to prawie to samo (rozrzad na lancuchu) i na poczatku bylo bardzo fajnie (teraz tez daje rade), ale po jakims czasie zaczyna brakowac mocy i chcialoby sie cos mocniejszego :mrgreen:

 

wszelkie schematy mozesdz znalezc tu: http://www.realoem.com/bmw/select.do?lang=pl&kind=P&arch=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 2 lata taki silniczek w e28 i byłem bardziej z niego zadowolony niż z m50b20 , beta zbierała się nie ziemsko a lacze 225 paliła na 3 biegu a spalanie przy ciężkiej jeździe około 8 litrów , wracając do twojego problemu brak mocy możesz mieć z kilku przyczyn , zależy czy mocno kopci , mogą wtryski lać , pompa może być zawalona bo kto wie na jakich wynalazkach to jeździło , słaba kompresja , na początek zacznij od regulacji dawki (taka śruba na pompie) czasami mniejsza dawka daje lepsze osiągi . A tak z doświadczenia jak wkońcu ja ogarniesz to pomyśl nad wstawieniem interkulera bo głowice są tam trochę delikatne , czujniki masz tak jak ci kolega napisał przy kołach , odepnij czujniki z wtyczek , zrób wzórki i będziesz wiedział czy to czujnik padł czy gdzieś kable . Na necie wpisz "sam naprawiam bmw e28" tam są schematy elektryczne (link gdzieś mi wcięło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.