Skocz do zawartości

Auto-alarm BMW do samodzielnego montażu - kilka pytań


MarcinWWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy i koleżanki jeśli takie są :)

 

Po ostatnim weekendzie, tj: kradzieży obu wycieraczek oraz zdemolowania lusterka kierowcy, postanowiłem zainwestować w auto-alarm (mądry Polak po szkodzie, co nie?

 

Auto posiada centralny zamek z kluczyka - wszystkie drzwi, bagażnik, wlew paliwa. Z tym że otwierając drzwi kierowcy z kluczyka, bagażnik nie otwiera się. Tak samo otwierając sam bagażnik - reszta nie otwiera się. Natomiast, zamykając samochód przez zamek bagażnika, zamykają się wszystkie drzwi oraz wlew paliwa.

Tu pierwsze pytanie: czy to normalne, ewentualnie co jest nie tak?

 

Kolejne pytanie - czy te 2 diody obok włącznika świateł to oryginalny system, czy własna inwencja twórcza poprzedniego właściciela? Dodam że dolna dioda miga cały czas, niezależnie czy samochód jest zamkniętym, czy otwarty lub czy jadę, czy stoję - miga zawsze z tą samą częstotliwością. Górna nie miga wcale - po prostu jest :)

Immobilisera nie posiadam lub też nic mi o nim nie wiadomo - dla pewności dołączam także zdjęcia kluczyka, ale wydaje mi się, że przycisk na kluczyku to taka mikro-latarka.

 

http://img85.imageshack.us/img85/9083/imag1022.th.jpg

diody

 

http://img715.imageshack.us/img715/5937/imag1023o.th.jpg

kluczyk

 

Przejdźmy wreszcie do meritum, a dokładniej tego:

http://allegro.pl/alarm-bmw-e30-e32-e34-e36-e39-z3-i2052103242.html

 

1. Czy ktoś z szanownego grona forumowiczów zakładał już taki wynalazek? Sprzedawca zapewnia, że dołącza instrukcję do wybranego modelu samochodu, jednak obawiam się, że dostanę kartkę A4 ze schematem i dziwnymi znaczkami z dopiskiem ZRÓB TO SAM

2. Czy w związku z wspomnianymi problemami z bagażnikiem, będzie możliwość otwierania bagażnika z pilota?

3.

STEROWANIE DOMYKANIEM SZYB (KOMFORT 21sek.)

System umożliwia automatyczne domykanie szyb po uzbrojeniu bez dodatkowych modułów jeżeli pojazd w którym jest instalowany obsługuje tzw. „komfort” (szyby można domykać przytrzymując kluczyk w pozycji zamykania)

 

Mój samochód posiada ten tryb komfortu, jednak po krótkotrwałym naciśnięciu przycisku zamknięcia szyby prawej nie zamyka się ona, tak jak to robi szyba kierowcy. Czy możliwe, że tryb komfort mam tylko dla szyby lewej?

 

Proszę o wszelkie sugestie, rady i aluzje, gdyż nie miałem nigdy do czynienia z alarmami samochodowymi :)

 

Pozdrawiam,

MarcinWWA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak Ty, że bagaznikiem zamykam całość ale otwieram tylko bagażnik. Te diody to jakaś samoróbka, przynajmniej ja nigdy takich w oryginale nie widziałem. A co do alarmu to z checią sam poczytam, żeby się czegoś dowiedzieć. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma byc oryginalny alarm BMW ? Za naklejki za 2zl na kluczykach chcesz tyle zaplacic? Nie wiem czy centralka jest jakas specjalna czy co, ale z tymi samymi funkcjami taki zestaw kosztuje 60-70zl

 

wpisałem "alarm e34" i wyskoczyły tylko takie aukcje. W serwisie i tak zapłaciłbym więcej, a za 70zł na pewno nie dostałbym instrukcji do mojego konkretnego modelu, co ten sprzedawca oferuje. Mam nadzieję że ktoś z was już zakładał coś podobnego i coś podpowie, bo nie wiem czy sam sobie poradzę z instalacją. A jak tu wydam 150zł, i potem u mechanika drugie 150 albo więcej to trochę słabo... Wolałbym to zrobić sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diody obok wyłącznika świateł to inwencja poprzedniego właściciela... Jeśli już chcesz montować autoalarm, to zainwestuj w homologowany system alarmowy SEO DOLPHIN. W poprzednim E34 miałem SEO DOLPHIN i sprawował się wyśmienicie:) Centralę z pilotami zakupisz za około 250 zł, do tego dolicz koszt syreny, czujników zewnętrznych (np. ultradźwiękowych czy mikrofalowego) oraz koszt montażu. Centala jest zamknięta w hermetycznej obudowie, wiązka jest jednokolorowa - oznaczenia ścina się przy montażu. Systemy SEO objęte są 2 letnią gwarancją, a za marką SEO kryje się Politechnika Śląska w Gliwicach.

 

Przykładowa oferta : http://multi-corp.pl/,SEO,ALARM-SEO-DOLPHIN,oferta,3890.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam Szanownych pasjonatów najlepszych aut, czyli BMW.

Chciałem zapytać czy w E32 da się zrobić otwieranie dodatkowym kanałem (impuls 2s) tylko bagażnika i klapki wlewu paliwa (tak żeby klapa bagażnika nie otwierała się razem z drzwiami), jak się da to pod który pin w module się podpiąć .

Który pin module komfortu odpowiada za domykanie szyb.

I jak zrobić podwójne ryglowanie (alarm mogę ustawić na impuls otwierania i zamykania 1x1s, 2x1s)

na te pytanie nie znalazłem nigdzie na forum konkretnej odpowiedzi Wdzięczny byłbym za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.