Skocz do zawartości

e34 m50b20 jakie tarcze i klocki


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nadchodzi powoli czas na wymianę tarcz i klocków. Na 100% tył mam do wymiany, ale zastanawiam się również nad wymianą tarcz i klocków z przodu (decyzję podejmę jak sprawdzę w jakim stanie jest przód). Wiem, że na ten temat jest sporo informacji, ale jak się wczytałem to się okazuje, że każdy poleca coś innego. W związku z tym mam prośbę do osób, które jeżdżą lub jeździły na poniższych zestawach tarcz i klocków, żeby napisały kilka słów czy było ok albo były jakieś problemy. Od razu zaznaczam, że nie chcę żadnych tarcz nacinanych i nawiercanych, samochód służy mi do normalnej codziennej jazdy, więc chodzi o zestaw dobry i w miarę przyzwoitej cenie. Zastanawiam się nad takimi zestawami:

1. Tarcze brembo, klocki ferrodo

2. Tarcze Ate klocki ate

3. Tarcze Ate klocki ferrodo

Jeszcze pytanie, czy ktoś kupował tarcze i klocki na allegro? Z tego co widzę to ceny są dużo niższe niż w sklepach stacjonarnych, tylko się zastanawiam czy to ta sama jakość, a może jakieś z 2 gatunku?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcz Brembo nie polecam,zrobiłem sobie prezent,kupiłem,zamontowałem i okazało się że wytrzymały jeden zestaw klocków - 30kkm i już podwymiar.Od zawsze używam jednych klocków MAF więc to nie jest ich wina,najtańsze tarcze za 55zł/szt żyją dwie wymiany czyli 60kkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam twarde klocki np TRW - u mnie piszczą w ostatniej fazie hamowania.

BMW wie o tym i każe smarować przody klocków specjalną pastą ;)

Zdaje się firma głównie poleca f-mę Jurid,klocki nietanie ale wytrzymują 120kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zestaw 2. czyli ATE.

Mam taki zestaw w Mercedesie CLK i sprawuje się wyśmienicie :)

W swojej E34 też mam klocki ATE - mój znajomy mechanik polecił mi je, gdyż samochód jest w automacie i sporo waży ;)

Tarcz jeszcze nie wymieniałem, ale jeśli już to na 99% ATE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod temat jeśli można :)

Mam takie pytanko: na wiosnę na pewno będę musiał wymienić klocki i zrobię to raczej z przodu i z tyłu, bo podczas hamowania przy średnio wciśniętym hamulcu słychać piszczenie i to dość głośne.

A moja pytanie tyczy się tego, czy jak na przykład włożę klocki ATE(a mam zamiar takie kupić, ewentualnie TRW), to jest możliwość, że załatwią mi one moje tarcze hamulcowe?

O to jakie mam tarcze się mnie nie pytajcie, bo jak kupiłem auto to jeszcze nie zmieniałem, ale nie ma takiej potrzeby, gdyż są jeszcze w dobrym stanie.

dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak na przykład włożę klocki ATE (a mam zamiar takie kupić, ewentualnie TRW), to jest możliwość, że załatwią mi one moje tarcze hamulcowe?

 

Jeśli tarcze są proste i nie powichrowane, to nie. Każdy nowy zestaw klocków musi się dotrzeć do tarcz i w tym czasie nie należy ostro hamować.

Należy też pamiętać że na nowych klockach skuteczność hamowania to ok 50%. Kiedyś jeździłem samochodem bez ABS-u i z nowymi klockami, to przy hamowaniu awaryjnym nawet nie zablokowało kół... :/

 

Ja gdy wymieniałem klocki na ATE, to mój mechanik mówił że to jedna i ta sama dystrybucja z TRW, pod innymi nazwami.

Jedyna różnica to że TRW są nieco twardsze - przez co niektórym piszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy wymieniałem klocki na ATE, to mój mechanik mówił że to jedna i ta sama dystrybucja z TRW, pod innymi nazwami.

ATE i LUCAS/TRW to dwaj odrębni producenci

jeżeli chodzi o zastosowanie klocków w systemach opracowanych przez takie firmy jak BOSCH,ATE i TRW to w większości przypadków na pierwszy montaż wykorzystuje się klocki firm : TEXTAR JURID i FERRODO

"Tymczasem – żaden z dostawców systemów hamulcowych w Europie nie jest jednocześnie producentem klocków OE do tychże systemów."

więc przykładowo dla mercedesa producentem systemu jest firma TRW ,natomiast producentem klocków jest FERRODO

tak samo dla GM klocki wykorzystywane na pierwszy montaż produkuje FERRODO ale już do systemu firmy ATE

więc nie ma co fisiować tylko zakładać klocki takie jak na pierwszy montaż ,a w przypadku e34 to jak dobrze pamietam producentem klocków jest firma JURID

iZzI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wymieniłem tarcze zarówno przód jak i tył na tarcze firmy Mikoda, jest to polska firma która robi tarcze miedzy innymi również dla Brembo, lecz te same modele tarcz sprzedaje pod swoim szyldem ( znacznie taniej :D ), natomiast klocki przód i tył oraz szczeki ręcznego firmy Breck, jeżdżę na tym zestawie już drugi sezon i naprawdę sprawuje się dobrze, tarcze nie puchną nawet przy ostrej jeździe, a i zużycie tarcz jak i klocków jest niewielkie jak na dwa sezony jeżdżenia codziennie w ruchu miejskim. Polecam, zestaw tani i sprawdzony w użyciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak myslicie, brac ten zestaw?

na przod http://allegro.pl/klocki-hamulcowe-bmw-5-7-e34-e32-kpl-jurid-orygin-i2084115340.html

oraz na tyl http://allegro.pl/klocki-bosch-tyl-bmw-3-e30-e36-5-e34-7-e32-z1-z3-i2046950720.html ?

 

Diavolo666 dzięki za porade. Wezme to pod uwage, ale narazie skupiam sie raczej tylko na klockach, gdyz tarcze mam w dobrym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wymieniłem tarcze zarówno przód jak i tył na tarcze firmy Mikoda, jest to polska firma która robi tarcze miedzy innymi również dla Brembo, lecz te same modele tarcz sprzedaje pod swoim szyldem ( znacznie taniej :D ), natomiast klocki przód i tył oraz szczeki ręcznego firmy Breck, jeżdżę na tym zestawie już drugi sezon i naprawdę sprawuje się dobrze, tarcze nie puchną nawet przy ostrej jeździe, a i zużycie tarcz jak i klocków jest niewielkie jak na dwa sezony jeżdżenia codziennie w ruchu miejskim. Polecam, zestaw tani i sprawdzony w użyciu.

A ja powiem tak. Zalozylem sobie roczne, wentylowane tarcze i zaciski wraz z klockami od E32 740i. Byly to jakies tanie tarcze za 100 czy 150zl / szt. Klocki tez nie byly jakies wypasione. Hamowalem na nich naprawde ostro z predkosci 150-190km/h, podobnie sytuacja wygladala w E32, tam predkosci byly jeszcze wieksze jak i masa pojazdu. Hamulce nadal sprawuja sie swietnie. Tarcze prosciutkie, nie przegrzane, hamulce nadal super skuteczne itd itp. Zadnych odchylen. W takich przypadkach zaczynam sie zastanawiac za co sie placi kupujac 2 czy 3 razy drozsze zestawy hamulcow? Teraz bede zmienial tyl na calkowicie nowy. I powiem szczeze ze silnie zastanawiam sie nad najtanszymi tarczami tej samej marki co mam na przodzie i jakimis zwyklymi klockami. Tym bardziej ze na tyl nie jest az tak konieczne posiadanie super hamulcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATE i TRW to dwie inne firmy (TRW polaczylo sie z LUCAS'em).

 

Diavolo666 Mikoda to nie jest Brembo, a na forach jest troche- o "jakosci" tych tarcz - czytlaem, bo sam chcialem kupic przy wymianie i dalem sobie spokoój z tymi "tarczami" Nie wiem tez co to sa klocki Breck

 

Juve_fan bierz te co pokazales... Jurid na przod - bardzo dobre klocki, Bosch na tyl - ja mam i jestem zadowolony.

 

Tymon... co ty masz z TRW? Klocki czy tarcze? i z czym wspolpracuja ze ci sie gumują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Diavolo666 Mikoda to nie jest Brembo, a na forach jest troche- o "jakosci" tych tarcz - czytlaem, bo sam chcialem kupic przy wymianie i dalem sobie spokoój z tymi "tarczami..."

 

Mikoda produkuje kilka serii tarcz dla Brembo, co według mnie może w jakiś sposób potwierdzać jakość ich produktów, nigdy nie twierdziłem, że Mikoda to Brembo. A zestaw ten testuję w swoim samochodzie, sprawdza się w praktyce i to chciałem przekazać koledze (swoje doświadczenie z tym zestawem), a nie coś co wyczytałem na innych forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.